Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért arról ítélnek...

Az emberek miért arról ítélnek meg valakit, mennyi dolga van? Most luxus manapság valakinek 1 nél több autó?

Figyelt kérdés

Vannak emberek, akiknek 2-3 autójuk is van.

És ezekre szokták mondani, hogy "jajj de jól megy egyeseknek!" ilyen irigykedő hangsúllyal.

Most miért? Annyira luxus, manapság, ha valakinek 1 nél több autója van?

Nem rólam van szó! Egy sincs sajna, de nem értem, mi a baj azzal, ha valakinek tüöbb van? Másoknak meg több telefonjuk van! Akkor azzal mi a helyzet? Vagy a több kutyával? Több gyerekkel? :D

Miért erről kell megítélni valakit?



2013. okt. 27. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván az irigykedéssel van a gondod, de azért azt megjegyzem, hogy Magyarországon lassan már 1 saját autó is luxusnak számít, nem hogy még 2-3. A legtöbb embernek, akiket ismerek nincs is saját autója, csak céges. Gyerekeket eltartani is sokba kerül, gyakorlatilag az is luxus, nem csoda, hogy egyre kevesebben vállalnak gyereket ilyen árak és fizetések mellett. Bár a gyerekek után jár családi pótlék és egyéb kedvezmények, úgy meg lehet élni szűkösen. Telefonból is lehet valakinek céges (melóhely fizeti) és saját, bár igazából az még nem is annyira luxus, párezerért lehet már venni telefont. Ja, és igazából annak is "de jól megy", akinek egyáltalán van biztos állása és félre tud rakni havi 1-2 ezer forintot a fizujából.
2013. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, átérzem, amit írsz. Az emberek a tehetetlenségükbe vannak elkényelmesedve. Nagyon sokat gyenge fizetéssel nem akarnak bevállalni könnyű munkát sem +4 órában, egyszerűen nem akarják magukat megfeszíteni még egy pár évre sem, ameddig ki nem húzza magát és akár családját egy kicsit a mélypontokból.

Ehelyett (az én esetemben) azt hiszik, hogy milliomos vagyok, ha a ház előtt taxiból szállok ki vagy ha éppen vásároltam egy fél liter palackozott vizet. A taxiügyben hiába magyarázkodnék nekik, hogy másképp elkéstem, vagy hogy éppen itthon felejtettem valamit, egyszerűen nem ilyen az életstílusuk, amit most sem tudok elfogadni. Emiatt egy utcában lennébb szállok ki és úgy már más ...

Durva, de sajnos ilyen a környezetem és így ítélkeznek. Próbáltam ezt figyelmen kívül hagyni, vagy bemagyarázni magamnak, hogy én h.eségeket képzelek, én vagyok megzakkanva. De amikor gyors csípős megjegyzéseket tet egyik-másik pletykás öregember nekem a "jó napot" után, akkor jöttem rá, hogy már megint becsaptam magam és bizony létezik az, amit látok és érzek.

Nagyon elkényelmesedett a mai ember, nem akarja egy picit sem túlvállalni magát, tanulni és tovább képezni magát pedig végképp nem. Ezért vannak ott, ahol vannak.

Elnézést kérek azoktól, akikre a fenn említett szituk nem vonatkoznak. Köszönöm.

2013. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kettessel értek egyet. A másik meg az, hogy valójában semmi közük hozzá. Én visszaszólnék nekik.
2013. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

Inkább legyél büszke arra, hogy te önerődből megteheted azt, hogy taxizz, és túlárazott vízet vegyél, mert te dolgoztál érte.

Talán ha ők is felemelték volna a seggüket anno, nem lenne nekik luxus a taxi.


Kérdező: Egy telefon max. 300k ft, ezt felesleges összehasonlítani egy 3 milliós autóval.

A kutyás, gyerekes hasonlatokat nem is kommentálnám.

"Miért ne lőjjem be magam, ha a fejlövés halálosabb" logikai összefüggés terén kb. egy szinten van a te hasonlataiddal.


Azt meg szeretném én látni, amikor egy nem "gazdag" valaki megvesz 3 autót, és nem bssza meg a hitelező, nem adja fel a lakását/albérletét, és vígan eléldegél.

Havi 200-ból lakást fenntartani, kaját venni, öltözködni, és még autót is használni elég luxus. 3 autóról nem is beszélve.

2013. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Mert fáj nekik, hogy igazságtalanul vannak elosztva a javak, egyáltalán semmi köze a javak eloszlásának ahhoz, hogy ki mennyit és milyen értékes munkát végzett.

Ebben az országban a 85%-nak a túléléshez is kevese van, nagy részük többdiplomás, egész életében dolgozott, sokan heti 60-80 órákat, és nem jutnak előbbre 5jegyű jövedelemnél. Ezzel rossz szembesülni. Az illetőnek meg éppen ideje felismerni, hogy ez a helyzet, és nem csak azok az emberek léteznek, akiknek 200+ a havi jövedelmük.

2013. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

akiknek 2-3 autójuk is van...


azok az emberek sem ernek tobbet, csak tobb gondjuk van

2013. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!