Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Követett egy ember. Mit...

Követett egy ember. Mit érdemes ilyenkor tenni? 16/L

Figyelt kérdés

Három éve Debrecenben a Nagyállomáson egy ember kb.60éves lehet, megállt elkezdett bámulni.Utána meg jobbra billentett fejjel jelzett hogy menjek vele valahova.Erre én elmentem a közeléből messzebbre,és elkezdett követni minden hova.Kimentem a buszmegállóba ott összetalálkoztam anyával,még oda is követett messzebbről és nagyon bámult.


Ez után még párszor láttam akkor is nagyon bámult még el nem ment.

Ma anyával álltunk a buszmegállóban meglátott megint megállt és elkezdett bámulni és biccentett a fejével jobbra hogy menjek vele.Anya ezt nem vette észre mert egy ismerősünkel beszélgetett.Szóltam anyának és ezt látva messzebb ment és onnan bámult.

Ez még nem számít zaklatásnak?Akkor még csak 13.voltam



2013. nov. 1. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Látom nem hallottál még a fejbiccentős pedofil öregember történetéről,ülj ide mellém,mesélek róla neked.


:D

2013. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért most, három éve jutott eszedbe ez a kérdés?

Szerinted bámulni is bűn?

Nem értem a problémádat.

2013. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem..de követett is,és jelezgetett is.
2013. nov. 1. 21:55
 4/6 anonim válasza:
100%

Zaklatásnak jogi értelemben az eseted sajnos nem számít, vagyis nem egyértelmű, mert a zaklatásnak a büntetőjogi tényállása teljesen használhatatlan, gyakorlatilag egyetlen esetben sikerült ezt a jogszabályt alkalmazni, de akkor a zaklató a rendőr előtt erőszakoskodott az zaklatott személlyel. Ettől függetlenül ha valaki követ és félelmet kelt benned, az sajnos igen is zaklatás, és egyáltalán nem elfogadható viselkedés senkitől (és sok fajtája abszolút jogsértő, akár hogyan vonatkoznak erre a hazai jogszabályok - a házasságon belüli nemi erőszakot is csak 1997 óta büntetik Magyarországon, de ettől még ez egyértelműen egy nagyon súlyos emberi jogi jogsértés).


Ha esetleg ilyesmi ismét előfordulna veled, vagy bárki követne és attól félsz, hogy megismétlődhet (vagy emiatt támadástól tartasz), itt van pár jó tanács egy kifejezetten ilyen erőszakos esetekkel foglalkozó pszichológus ismerősömtől, amit még nekem adott korábban egy durvább esettel kapcsolatban:


"Különböző jótanácsok jutnak eszembe biztonsági tervezésről, ami lehet, hogy neked is eszedbe jutott már. Én figyelnék a környéken, hogy követ-e valaki. Legyen mindig bekapcsolva, árammal és pénzzel feltöltve és kéznél a mobiltelefonod. Ha még nem ismered úgy a környéket, mint a tenyeredet, mérd fel napközben, hogy hol vannak mások számára esetleg ismeretlen átjárók, nyitott kapualjak, későig nyitva tartó boltok, ahova bemenekülhetsz. Olyan öltözékben legyél, amelyben tudsz futni. A környéken ne legyél elfoglalva a telefonoddal, táskáddal, ne telefonálj arrafelé, mert ez eltereli a figyelmedet egy esetleges zaklatóról, támadóról. Ha bármi gyanúsat tapasztalsz, ne hesegesd el a rossz érzést, hanem vedd komolyan, nézz körül, tartsd szemmel a gyanús alakot. Kb. ezek jutnak eszembe."

2013. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na persze már...
2013. dec. 29. 08:52
 6/6 Fingkirály ***** válasza:
Habár azóta megnőttél, de 13 évesen is fiatal, erőtől duzzadó szervezet voltál. Oda kell menni, ráverni egy egyenes-egyenes-felütés kombót az állára, aztán többet nem fog bámulni, sőt, ha netán szemtanú is van, akkor a környékről is eltakarodik, hogy még véletlenül se röhöghessék ki, hogy ja, ez a bácsika, akit kiütött egy kislány :)
2018. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!