Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sosem voltam még boldog. Csak...

Sosem voltam még boldog. Csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

Nem mondanám magam depressziósnak, egyszerűen annyi megoldhatatlan problémám van az életben hogy nem bírom élvezni. Az osztálytársaim folytonos pofázása, egyfolytában szopatják egymást, minden reggel buszozás. Nincs saját szobám, semmi magánéletem, nincs pénzem, a családtagjaimat ki nem állhatom és ne írjátok hogy próbáljak velük kibékülni, őnzőek, de nem részletezem! Próbáltam neten barátnőt találni, hogy talán az valami boldogságot tudna nyújtani de lehetetlen. Még eddig nem is volt barátnőm. Tudom hogy egoistán hangzik, de néha úgy érzem én vagyok az egyetlen értelmes élőlény.

Nem értem miért kell az embereknek egyfolytában basztatniuk egymást. Legjobban mégis az zavar hogy nincs saját szobám! Ezért utálom a legjobban a szüleimet, mert megtudnák csinálni, de nagyívből szarnak a fejemre.

Szóval sok bajom van és egyszerűen nem bírom élvezni az életet, talán már az is segít ,hogy ezt leírtam.

15/f


2013. nov. 15. 00:08
 1/7 anonim válasza:
én sem vagyok boldog!! :( nem vagy egyedül..
2013. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak azért érzed így, mert tinédzser vagy, ennyi idősen én is sokszor láttam feketének a Napot, de aztán valahogy mégis jobb lett. Találj magadnak valami elfoglaltságot, tudd hogy hova tartasz. Nekem pl. még mindig vannak időszakaim, mikor az ágyból ki nem tudok kelni, és előfordul hogy átalszom a napot, én hajlamos vagyok a depresszióra, de mindig kitűzök magam elé egy célt, legyen az annyi, hogy én addig gyűjtöm a pénzt, amíg meg tudok venni magamnak egy Apple-t, és ezért keményen dolgozok. Vagy az autóért hajtok, hogy ne kelljen BKV-val járnom haza esténként, ha átmegyek egy ismerősömhöz dumálni. :) Érted mire gondolok? De a te esetedben, mivel még suliba jársz, legyen ez az, hogy félévkor ötös legyél a kedvenc tantárgyadból, vagy kezdj sportolni, és abban te legyél a legjobb, vagy akár menj el diákmunkára a szabadidődben, hogy megvehesd a kedvenc farmerodat. Ur Isten, 15 évesen nem volt barátnőd?? :D Még semmiről sem maradtál le!!! Magaddal foglalkozz, és észre se veszed, de jönnek a barátok és a barátnők is!
2013. nov. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérd azt Karácsonyra, legyen egy külön kis szobád! Ez tényleg nagyon fontos. Csak ezt az egyet kérd -mindenkitől a családból.
2013. nov. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jorge Luis Borges válasza:


A legsúlyosabb vétket elkövettem,

mit ember elkövethet. Sose voltam

boldog.

[link]

2013. nov. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt érzi kb minden kamasz. Nem vagy vele egyedül, majd elmúlik. Idővel rájössz arra is hogy a boldogság nem jön magától, és nem is másokon múlik, csakis rajtad. Az életedet te alakítod, olyan amilyenné teszed, ha te boldog akarsz lenni, akkor gondolj bele mi kell hozzá, és tegyél érte, ne add fel, ha lehetetlennek tűnik sem. Te most szobát akarsz... ok, mi az akadálya? Mit kéne tenni érte hogy legyen saját szobád? Ha a szüleid meg tudnák csinálni akkor nem lehetetlen, max segítened kéne nekik, vagy normálisabban állni hozzájuk, elmondani hogy mennyire szeretnéd te ezt, stb. Megmutatni nekik hogy milyen rendes, jó tanuló, segítőkész gyerek vagy, és hogy megérdemled. Mert tudod, a semmiért ne is várj semmit cserébe. A gyerekek valahogy azt mindig észre veszik ha velük nem foglalkozik valaki, de azt nem hogy ők sem foglalkoznak másokkal, pl a szüleikkel. Nekik is vannak gondjaik, mint mindenkinek, mint neked, csak ők felnőttek, általában komolyabb gondokkal ennél.

Nincs pénzed... 15 évesen már diákmunkára mehetnél hétvégén, suliszünidőben.

Nincs barátnőd... 15 évesen nem csodálom, gyakorlatilag gyerek vagy még, ráérsz ezzel. Persze ha nagyon akarsz akkor ezért is tenni kell, nem neten kell ismerkedni hanem normálisan. Erre jó például ha van hobbid, eljársz sportolni, edzeni, könyvtárba vagy akár sétálni, futni, bicajozni, bármi ami érdekel. Lehet közbe ismerkedni emberekkel, lányokkal is, valamint hasznos dolgok és jobban érzed magad mintha otthon ülnél a gép előtt.

2013. nov. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a hozzáállásodon próbálj meg változtatni, másrészt meg amin lehet, azon változtass, szépen, apránként!

Osztálytársak pofázása? Meg kell tanulnod, hogy az ilyen embereket leszrd. Mindig lesz az életben valaki, aki pofázik, hidd el! A kérdés csak az, hogy te leállsz miatta keseregni, vagy azt mondod, hogy bszol rá?

Reggeli buszozás? Nekem 15 éven át kijutott belőle. :D Ha nem váltottam volna vonatra, most is minden reggel buszoznom kéne.

Saját szoba? 15 évesen nekem se volt. :/ Sőt, ezzel nagyon sokan így vannak.

Nincs pénzed? Sokszor nekem sincs. :D Tényleg frusztráló tud lenni, de hamarosan 16 éves leszel, ha gondolod, vállalhatsz diákmunkákat, és a keresett pénzedet meg próbáld meg jól beosztani!

Családtagok? Törekedj a diplomatikus hozzáállásra, ha kibékülni nem lehet velük!

15 évesen nekem se volt barátnőm, most viszont egy rendes, jófej, kedves álomnővel járok. Ami késik, nem múlik! :-)

Viszont ha folyton azon rágódsz, hogy mi az, ami neked szr, akkor nem is leszel soha boldog. (Bár némi hajlamot a depresszióra azért sejtek nálad.) Próbáld meg azt nézni, hogy mi a jó az életedben? Mert biztosan van jó is! Van valami hobbid? Vagy mit szeretsz csinálni? Mi az, ami érdekel?

2013. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
k mostrmar jol vok scak be kelet tepnem
2013. nov. 15. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!