Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol a hiba? Vagy hibának...

Hol a hiba? Vagy hibának számít? Társasági élet, tanulás, egyetem?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok. Középsuli végén "rájöttem" arra, hogy talán ki kellett volna vennem a részem a diákéletből. Nem igazán volt kialakított barátiköröm. Tanultam és voltak bizonyos emberek, akikkel megtaláltam a hangot. Most eldöntöttem, hogy igenis kiveszem a részem az egyetemista életből, de nekem a karrier az első, és gyógyszerészeten majd 5 év alapképzés után specializálódni is szeretnék. Nos, szívesen részt veszek tudományos konferenciák szervezésében, vagy olyan dolgokban, amelyekkel fejleszteni tudom magam. A gond velem inkább az, hogy szeretem a furcsa dolgokat, a különleges embereket és nem szeretem magamat megerőszakolni jópofizással. Nem vagyok mogorva természetű, először mosolyogni szoktam mindenkire, de aki nem jön be, azzal nem igazán szeretném húzni a dolgokat. Azt figyeltem meg, hogy a tartós relációim főként a végső stádiumokban alakulnak ki. Ezek alapján úgy introvertáltnak számítok, de ha bárki nyit felém, akkor én is viszonzom azt. Tudom, hogy el kell az embereket fogadnunk olyannak amilyenek, de probléma, ha arra törekszem nem tudatosan, hogy olyan emberek vegyenek körül, akik mellett érzem, hogy fejlődhetek? Nekem a fejlődés az egyik legfontosabb dolog, de sokszor azt érzem talán jobb lenne úgy élni, mint a korombeliek, ha aktív szociális életet szeretnék ... ?
2013. nov. 26. 14:19
 1/3 A kérdező kommentje:
U.i. Elfelejtettem írni, hogy idáig nem zavart, vagy talán csak próbaidőszak volt számomra, de nem kezdem bírni, hogy ketten élünk egy szobában egy lánnyal.. Velem van probléma vagy normális ha idegesít, hogy tulajdonképpen nincs privát szférám a fürdőszobán kívűl? Ha más képes, hogy éljen kollégiumban 4-5 szobatárssal, engem miért idegesítenek ezek a dolgok ?
2013. nov. 26. 14:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Alacsony az ingerküszöb. Rendszeres stimulációval emelhető, ha érted, mire gondolok.
2013. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

értelmes kérdésnek tűnik, nekem lenne kérdésem, tanácsom, mondandóm, de csak akkor, ha visszajársz ide, el fogod olvasni és válaszolni is fogsz.


melyik városban élsz?

2013. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!