Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták, le tudnátok...

Egyetemisták, le tudnátok nekem írni egy hétköznapotokat, hogy mennyit tanultok, milyen a viszonyotok a tanáraitokkal és hogy mit szerettek az egyetemi életben és mit nem?

Figyelt kérdés
Csak úgy nagyjából. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet. :) Előre is megköszönném.

2013. jan. 2. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én főiskolás vagyok, de gondolom azért érdekelhet a véleményem.


Azt azért érdemes tudni rólam, hogy egy rohadt nagy kocka vagyok, de nem egy weirdo, inkább a gamer fajtából.


Ennek az a következménye, hogy inkább otthon töltöm a szabadidőmet, ezért hétvégenként nem csinálom ki magam, simán tudom a tanulásra szentelni.


Ennek az eredménye a 4 félév alatt 0 pótvizsga és a legrosszabb jegy a 4-es, a tanulmányi átlagom 4,45 és 4,87 között mozog.


Nem feltétlenül tanulok rendszeresen minden előadás után, de képes vagyok rá áldozni a hétvégémet és néha az alvást is, hogy puskázás nélkül a legnehezebb témáz is egy 4-esre tudjam. Persze, lehet azt mondani, hogy ez egy B-C kategóriás főiskolán van, de tudod az 5-ös az mindenhol 5-ös.


A másik dolog, nagy előadókban magaddal cseszel ki, ha hátra ülsz, elől a legjobb, még vizsgáknál is. Ahogy te viszonyulsz a tanárhoz, ő is úgy fog viszonyulni hozzád. Ergo ha látja az arcod, jegyzetelsz, akkor vizsgán esetleg fog segíteni, vagy nagylelkűen pontoz.


Van olyan tanár, akinek sokan az óráit "töltelék óráknak" hívják és szarnak az egészre, én meg a haverokkal legelső padsor, próbálunk hozzászólni stb., nem valami fenomenális óra. Nagyon sok az anyag, lexikális az egész. A poén az egészben, hogy szerintem épp hogy elfogadható kategóriájú ZH-kat, írtam nála és még egyszer sem vizsgáztam mert 90%-nál rosszabbat még nem adott.


Minden hozzáállás kérdése. Jobban is tanulod meg a dolgokat, ha nem úgy állsz hozzá, hogy mi ez a szar. Mert fogsz olyanokat tanulni, hogy csak lesel, hogy ez mire lesz jó.

2013. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, az is érdekel. Köszönöm. :)
2013. jan. 6. 13:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!