Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jelent hátrányt a társasági...

Jelent hátrányt a társasági életbe, ha nem vagyok fent semmilyen közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés
pl. facebook
2013. dec. 7. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem vagy fent fb-on, akkor te nem is létezel, ezt a kérdést csak valami program generálta...

Amúgy nem hiszem, hogy hátrányt jelent, ha csak nem ilyen társasági életre vágysz:

[link]

:D

2013. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
szerintem nem..attól hogy nincsen facebookod még lehetnek barátaid.és így legalább nem lógsz órákat a neten.de pl ha nagyon szeretnél akkor csinálj de ha úgy érzed felesleges akkor emiatt ne aggódj:)
2013. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül rossz dolog, de a programok nagy részét az emberek jobb szeretik ott megszervezni, hiszen nem kell pénzt fizetni az SMS-ért, hívásért...stb, illetve baráti csevegések és egyéb dolgok is ott folynak. Persze, sok dolgot e-mailben is meg lehet tenni, de a facebook ma már egy olyan szükséges rossz, ami része lett az emberek életének. Anno a mobiltelefonok is ilyenek voltak. Sokan voltak olyanok, akik nem akarták, hogy bárhol, bármikor elérhetőek legyenek, de mégis az életünk szerves része lett, mert igény volt rá.

Én úgy gondolom, hogy ameddig valaki tudja használni, és nem ész nélkül használja, addig semmi probléma nincs vele.

2013. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés...

Én nem vagyok nagy facebook felhasználó, nem lógok naponta fenn órákat, nem osztom meg, hogy épp milyen hangulatom van, mit reggeliztem; nem készítek magamról a fürdőszobai tükörben képeket... Mégis hasznosnak tartom, mert gyakran csak itt értesülök egy-egy rendezvényről vagy annak részleteiről, az esetleges változásokról. És sok dolgot könnyebb is itt megszervezni.

2013. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy vannak olyan véresszájú fészbuk-fujjolók, akik azt hiszik, h aki fent van, az naponta fotózza le és tölti fel, h mekkorát kaksizott, írja ki hogy épp mikor tört le a kisujjkörme, netán 500 cukicicáskutyás képpel szpemmeli tele a falat.


vannak értelmes emberek is, akik mondjuk egy jobban sikerült tájfotót osztanak meg, netán egy érdekes hírt linkelnek, ami sok embert érinthet, vagy épp ott szervezik az osztálytalit.


persze ehhez az kell, hogy az ember megválogassa az ismerőseit, és akit ilyen-olyan okból nem töröl, azt legalább tiltsa le a hírfolyamból.


akit annyira nem érdekel a fészbuk, az nem lesz azon nyomban függő hogy regisztrál, ahogy az társaságban sörözőből sem lesz másnapra alkoholista.


ha értelmes emberek az ismerőseid, akkor csupán lesz egy újabb kommunikációs csatornátok. ha nem, akkor minden nap olvashatsz valami bullshit életbölcsességet :D

2013. dec. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen. Én el nem tudom képzelni hogy tartanám a kapcsolatot többszáz külföldi ismerősömmel, szétszóródott egyetemi barátaimmal, stb. Igaz, hogy professzionális kapcsolatokra ott a LinkedIn, de akivel bármikor leülnék meginni egy sört, az legyen elérhető könnyen. Mi facebookon szervezzük meg a programok jelentős részét a legtöbb baráti társasággal, ott hirdetünk meg programokat az önkéntes szervezetünknek, stb. Facebook nélkül sokkal nehezebb lenne minden. A 21. században a kapcsolatok a legfontosabb erőforrás (fontosabb, mint bármiféle tudás és tapasztalat), ennek tükrében aki kimarad az lemarad.
2013. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!