Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnám őket ilyenkor...

Hogyan tudnám őket ilyenkor szépen leállítani?

Figyelt kérdés

Szeretek társaságba járni és beszélgetni, bár elég kevés ember van, akivel tudok is rendesen beszélni..., szóval inkább csak hallgatni szeretem, hogy miről van szó.


Alapvetően nem sok dolog van, amiről hosszabb ideig tudom járatni a számat, de nem is szívesen teszem, szerintem nem kell mindent túlbonyolítani meg túlanalizálni. Szeretek röviden, de lényegretörően kommunikálni. Pedig nő vagyok :)


A legtöbb ismerősöm viszont nem ilyen...

Ezt leginkább akkor bánom, amikor kettesben kell lennem valakivel, akivel nincs téma, mert akkor a másik elkezdi fújni a saját dolgát, ami az esetek 99%-ban unalmas... Ilyenkor legszívesebben fejbe lőném magam, de nem tudom őket leállítani, mert én nem tudok miről beszélni. És sokszor szabadulni sem tudok az ilyen helyzetekből.


Mit csináljak ilyenkor? Témát váltani olyan hirtelen nem akarok, de a témához sem tudok hozzászólni, szóval csak hallgatok és belül "haldoklom".


Mással is szokott ilyen történni? Ti mit csinál(ná)tok egy ilyen helyzetben?


24/N


2013. dec. 14. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
nem tudom,én pl nem bírom aki ennyire felszínes..pedig én sem szeretem ha valakinek hanzik a szája,de alapvetően nem szeretek én sem a falhoz beszélni,szóval keress magadhozvalót,akivel megértitek egymást.
2013. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Velem folyamatosan ez történik.

De már megszoktam. Nem zavar, ha nem szólalok meg. Vagy legalább is azt jobban zavarja aki beszél, hogy egyedül beszél.

Leszoktam arról, hogy megpróbáljak megfelelni, szóval pár perc unalmas hallgatás után az embereknek leesik, hogy fölöslegesen fossák a szót, és előbb utóbb bekussolnak.

2013. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!