Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megaláznak, beszólogatnak,...

Megaláznak, beszólogatnak, hátam mögött nevetnek, . Mit érdemes ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, és az osztályomban lett egy ribicsapat. A profilképemhez odaírta az egyik, hogy jó kép lett <3, erre mind belájkolta a kommentet és nyilván jót szórakoztak, hogy ez milyen vicces, mikor tök gáz a csaj. Most ezt még betudtam annak, hogy képzelődök, de folyamatosan látom, hogy a hátam mögött beszélnek, nevetnek, barátnőm is többször kihallotta már a nevem a beszélgetésben. Kiránduláson hátrahívtak a busz végébe, és rámutattak egy kissé szerencsétlen fiúra, hogy ez a srác totál beléd van zúgva, gyere beszélj már vele. Olyan kínos volt. Meg nekem természetes göndör hajam van, és ugye nem fésülöm, és mondták, hogy na ugyan, kapsz fésűt... Na itt már nagyon elegem lett. Nem tudom, mit lenne érdemes csinálni. Visszaszólni? Úgy érzem, ha visszaszólok egy örökös harc lesz, de ha nem, akkor gyengének látnak. Úgy pedig nem tudok tenni, mint aki nem veszi észre a dolgot, és nem is tudom figyelmen kívül hagyni. Ötletek?

2013. nov. 25. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mint ahogy írtad, ribik. 2 év múlva te tanulni fogsz tovább, ők meg az utcasarkon állni... gondolj bele. ezekkel veszekednél? minek? felesleges.
2013. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen embereket kellő hűvös, mértéktartó távolságtartással lehet kezelni. Nem biztos, hogy az a megoldás ha visszaszólsz, bár vannak olyan helyzetek amikor a kellő időben ironikus hangnemben teszel a stílusukra megjegyzést. De ehhez szerintem úgymond a zsebedbe kell lenni a válasznak. A másik megoldás, hogy nem szólsz hozzájuk. Egyáltalán mi az, hogy "hátrahívnak a buszvégébe, és rámutatnak egy kissé szerencsétlen fiúra?"... Ha ki nem állod őket, miért mentél hátra amikor hívtak? Ne hogy már ugráltassanak! a fésűs esetre pedig válaszolhattad volna:csak szeretnétek, hogy ilyen hajatok lenne... Ha pedig nem szólsz hozzájuk akkor miért is lennél már gyenge?

Moreno-nak van egy idézete erre:

"Bármennyire is fontos a beszéd, a cselekvés megelőzi és le is zárja azt."

2013. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
jogos, jogos. egyébként köszönöm a válaszokat, ment a zöld
2013. nov. 25. 20:07
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne hagyd ,hogy veled szórakozzanak mert rád fognak nőni mint a paraziták. A leírásod alapján álszent,alattomos ri b*kkel van dolgod. Azt tudom tanácsolni ,hogy te se nyíltan vágj vissza mert ellened fordítanák a helyzetet és te lennél a "rossz ri banc". Vedd körbe magad a barátnőiddel és együtt fogjatok össze ellenük ,állítsd magad mellé azt osztály többi részét is (főleg fiúkra gondolok). A célod az legyen ,hogy minél szánalmasabbnak és gázzabnak állítsd be őket, mint például: több fa szt fogott az egyik mint kilincset meg hogy úgy leitta magát az előző bulin ,hogy mindent szét hányt ilyesmiket légy kreatív persze legyen valami alapja még ha nem is lenne teljesen igaz tűnjön úgy mint ha az lenne.Ami még fontos ,hogy szép lassan csináld nem kell sietni, ügyes tervezéssel tavaszra már kiutáltathatod őket ,kezdésképp mindenképp valami egyszerűvel kezd mint pl amikor elmegy valamelyik a csapatból mellettetek akkor elejtesz egy szemforgatást és a barátnőid meg elkezdenek röhögni


Remélem hasznos lesz a tanácsom :)

2013. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen, hasznos volt köszi :) egyébként hány éves vagy?
2013. nov. 25. 20:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Képzelj el egy skálán két vízszintes vonalat, ami egymás felett van (elég messze egymástól). A felső a te színvonalad, az alsó az övék.

Ők ezt a vonalat stabilan tartják, nem mozdulnak, DE próbálnak téged is lerántani, amit a szívatással / égetéssel / megalázással érhetnek el. Ha leállsz velük veszekedni, azzal te szívod meg a dolgot, mert minden alkalomnál egyre lejjebb és lejjebb mész, ha engedsz nekik.

A profilképes történet már egy másik verziója a lerántáshoz, egy pillanatra elhitetik veled, hogy közéjük tartozol (a "like" gombot használva), arra várnak, hogy megkedveld őket aztán meg szétszívassanak.


Mit lehet tenni?

- A legfontosabb, hogy lehetőleg ne keresd a társaságukat.

- Ha beszólnak, rájuk se figyelj, tegyél úgy, mint ha meg sem hallottad volna, és még véletlenül se nézz feléjük. Gondold azt, hogy másnak mondták.

Vagy "b" terv:

- Csak egyszerűen röhögjél rajtuk. Vagy lenézően / megalázóan, vagy pedig megpróbálhatod "elpoénkodni" a dolgokat, mint ha viccesek lennének.


Ez a nevetős dolog elég hihetetlenül hangzik, de nálam segített (pedig fiú vagyok :D ). Emlékszem még rá, amikor egy 110 kilós osztálytársam idegesített (én ennek a FELE vagyok), csak röhögtem rajta, mintha szerintem is vicces lenne, és szerencsére leállt. Ez a legdurvább példám, és még van több is.


Röviden, tömören: hozzáállás kérdése az egész. Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan, örülök, hogy segíthetek ;)

2013. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hagyd hogy röhögjenek rajtad, sōt mèg röhögd is ki magad!!!

Iszonyù gerinces társad, szòval ilyen lesz a következō nemzedèk????

Csodás....

Amùgy mi van ha lesz egy kis harc köztetek???

Legfeljebb megtanulod magad kicsit megvèdeni....

Abból aztán èleted során mèg több károd is származhat majd...

Amùgy azt kell szivatni amelyik a legjobban röhög:)

2013. nov. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
úgy látom elég megosztóak a vélemények :)
2013. nov. 26. 17:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szard le őket és tanulj. Ha röhögnek rajtad, hogy stréber vagy, engedd el a füled mellett. Ezesetben 5-10 év múlva ott fognak állni a házad előtt és könyörögnek neked, hogy adj egy kis kenyeret
2013. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mutatok egy videót. Meg kell tanulni ilyen arcbamászóan beszélni, mint itt a kérdező. Ilyen emberrel a sátán sem bszakodna.

http://www.youtube.com/watch?v=0OH3xlM3pyQ

2013. dec. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!