Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek kommunikatívabb?

Hogyan legyek kommunikatívabb?

Figyelt kérdés

Gyakran mikor élőben beszélgetek kevésbé ismeretlen emberekkel, egyszerűen nem tudok mit mondani és csak őt várom hogy felhozzon valami témát. Ne értsetek félre, nem vagyok kuka ha valaki felhoz valami témát akkor tudok jót beszélgetni bárkivel. Sajnos gyakran megesik hogy beszélgetünk úgy 6-an én meg felhozok egy tökre nem odaillő témát, vagy csak ilyen általános baromságokat hogy pl. "nagyon hideg van, hétvégére -10 fokot mondtak"


A barátaim, osztálytársaim meg úgy tudják dobálni a témákat hogy csak lesek.. Előfordul olyan is hogy már rég egy új témáról van szó, de én még az előző beszédtémához rakok hozzá valamit.


2013. dec. 18. 18:12
 1/4 anonim válasza:

Tanulj meg rengeteg viccet, és sok viccet mesélj.

A többi majd jön magától.

2013. dec. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Titii68 válasza:
Olvasás az segít. Mindent olvass el. Mindent. Mindig. ...és lesz véleményed, amit ha kimondasz akkor van témád is, amivel dobálózhatsz utána.
2013. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már előttem megmondták a tutit :)


Olvass, esetleg járj társaságba, ahol ha nem is kapcsolódsz be a beszélgetésbe, de legalább hallgatod őket. Sok mindent meg lehet így tanulni.


Nem kell magadat nagyon mélyre ásnod semmiben, viszont ha mindenből van egy kevés, de biztos alapokon nyugvó ismereted, akkor majdnem mindenhez hozzá tudsz szólni egy általános esetet feltételezve.


Nyilván, ha beszabadulsz egy rakás történész közé, akkor az ő szakterületükhöz nemigen fogsz tudni hozzászólni, de ez azért viszonylag ritkán fordul elő.


Engem alapvetően a reál dolgok érdekelnek, autómat, motoromat például magam tartom karban otthon, de olvasok mellé Dosztojevszkijt, meg énnemtudom mit, meg néha főzni is szoktam, csak hogy egy példát hozzak.


Ha sok emberrel beszélgetsz, akkor sok helyről lesz ismereted, még ha nem is teljesen saját tapasztalat.

2013. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Idősebb korodban jobban fog menni. A viccek meg beszéf helyetti pótcselekvés - mégha közhelynek is tűnik.
2013. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!