Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tudnék az ellen tenni...

Mit tudnék az ellen tenni hogy kommunikatívabb legyek?

Figyelt kérdés
Sokszor nem tudom, éppen mit mondjak és van olyan is, hogy átgondolom utána nem-e mondtam hülyeséget. Van hogy inkább nem szólalok meg, mert ,,félek". Megvigasztalni se tudok másokat, és nem tudok mit kezdeni ha panaszkodnak nekem. Valami ötlet esetleg, hogy miért van ez, és hogy hogyan tudnék változtatni rajta ?
2011. máj. 4. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha megengedheted magadnak, érdemes lenne pszichológushoz forulnod. Rá tudna vezetni mi az oka ennek, és segíteni tudna a feloldásában.

Az, hogy félsz, nem mondasz-e hülyeséget, valamiféle szorongásnak tűnik.

2011. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Hát, én ez ellen nem tennék semmit, inkább ezért ;)
2011. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:/
2011. máj. 6. 23:30
 4/13 anonim ***** válasza:

ez egy erős szorongás és önértékelési zavar


vagy idővel gelyre áll, vagy tényleg jó lenne pszichológus (kamaszkorban azért ez lehet átmeneti feszengés is)

2011. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül baj, hogy nem vagy kommunikatív. Ez lehet egyfajta önvédelem is: nem kell mindenkinek mindent elmondani magadról, mert ezt is ki tudják használni.


Szóval szerintem nem baj. Inkább próbálj olyan embereket keresni, akiknek a társaságában nem érzed feszélyezve magad, és akikben megbízhatsz annyira, hogy jobban megnyílj előttük.

2011. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Már a kérdést sem jól tetted föl :D :D

Na, amúgy én is ilyen vagyok, szóval teljesen átérzem, miről van szó. Nem tudok összefüggően dolgokat elmesélni, mert belezavarodok, saját magam nem tudom követni néha..

2011. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem. :s éN kisebb közösségben, csoportokban szoktam gyakorolni. Ma egy rövid történetet próbáltam elmesélni, de hebegtem-habogtam közben, és egyáltalán nem volt élvezhető az előadásmódom... Mielőtt megszólalok - főleg ismeretlenek előtt - jó sokszor meggondolom, hogy mit is fogok mondani, (és irtóra dobog a szívem). De ettől meg olyan mesterkélt a beszédem. Ááááá... Ismerősek ezek a problémák? Te mennyi idős vagy? Én 28/N
2011. máj. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

15:51

22:59 és 23:05

Figyeljetek, pszichológuson még nem gondolkodtatok? Csak mert ahogy leírtátok ez az én szakmai értelmezésemben komoly szorongás és szociofóbia, amivel nem ártana valamit kezdeni. Nem rosszindulatból mondom, hanem segítségképpen!

2011. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A paranoid jelleget kihagytam belőle, pedig az is fontos ...

("mert mások ki tudják használni" ... ne haragudj, de azért nem mondasz semmit, nehogy más megtudjon rólad valamit? nem durva ez egy kicsit ?)

2011. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

15 éves vagyok

2011. máj. 8. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!