Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok az internetes...

Mit gondoltok az internetes társkereső oldalakról?

Figyelt kérdés

A jó benne:

-Mindenki bátrabban tud kezdeményezni egy/a másik személy felé.

-Meg tudjuk ismerni a másik személyiségét.

-Ha már megértjük/ismerjük egymást a találkozás nem lehet olyan szörnyű.


A rossz:

-Nem tudjuk/tudhatjuk, hogy egy adott társkereső valóságos-e,azaz amit magáról ír az adatlapján az a valóságnak megfelel-e

-Nem tudhatjuk, hogy a kép amit ki tesz vagy elküld magáról az tényleg az ő képe-e?


Ezek ellenére számos alkalommal hallani, olyan - kisebb "csodákat" - történeteket, hogy nagyon sokat segített a párkeresésben, és így találtak egymásra. És sok hosszú, tartós kapcsolatok is "szövődtek" így!


2014. jan. 26. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Én is csak mellette tudok szólni,hisz ott találtam meg a páromat 3,5 éve,azóta együtt élünk,és neveljük közösen az én két gyerekemet.Persze,amíg eljut eddig az ember,sokkal több negatív,mint pozitív tapasztalatot szerez.Egy a lényeg,nem szabad mindent elhinni,aztán ha mégis gaz pozitívan csalódik az ember.
2014. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem eddig csak negatív tapasztalataim voltak, de majd meglátjuk, mit hoz a jövő.
2014. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Magáról a netes társkeresésről egy rossz szót sem tudok mondnai. Nem az a lényeg, hogy az első mondatokat hol váltják a leendő párok, hanem a lényeg, hogy ezután mi és hogy történik.

Ráadásul így olyan emberek is megismerkedhetnek, akik enélkül nagyon valószínűtlen, hogy valaha egyáltalán találkozzanak.

Valószínű, hogy ha nem lenne internet, soha nem is találkoztam volna mostani barátnőmmel. Akivel már lassan egy éve együtt vagyunk. Bár nem kifejezetten társkeresőn, hanem facebookon ismerkedtünk meg, de végső soron az elv hasonló.

Bár magukkal a társkereső oldalakkal nincs jó tapasztalatom, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány értelmes emberrel ismerkedtem meg onnan. Igen, túl azon, hogy tele van kamus emberekkel, valamiért sokuknál a szelekció erősen a külső és leírt paraméterekre korlátozódik. Na meg meglehetősen sok furcsa személyiség lakozik ott.

Viszont mondjuk facebookon is lehet ismerkedni. Persze, nem erre találták ki, de mi barátnőmmel egy "ismerkedős csoportban" leltünk egymásra. Nem kifejezett párkeresési céllal, eleinte sima ismerkedésnek, barátkozásnak indult. Aztán szerelem lett belőle, ami már egy éve tart.

2014. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Húspiac


6 év sikertelenség után nem vagyok mellette, inkább ellene vagyok. Több 1000 elküldött, normális hangvételű levél, és levesebb mint 1% válaszreakció

2014. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem próbáltam aktívan (csak egyszer beregisztráltam egyre, hogy a "felhozatalt" megnézzem), de mivel véleményt kérdezel, nem tapasztalatot, ezért leírom az enyémet:


Elég szétnézni a való életben és máris nyilvánvaló, hogy a szép ill. normálisabb lányokon mindenhol fürtökben csüngnek, vagyis ők nincsenek rászorulva a netes ismerkedésre, mert élőben is bőven válogathatnak...

Ebből következik, hogy a társkeresőkön jó szerivel csak olyanok vannak, akik finoman szólva valamilyen "handicap"-pel rendelkeznek.



És most a nyúlfarknyi tapasztalat, amikor szétnéztem:


Már az is a fenti sejtésemet támasztotta alá, hogy az ország 2. legnagyobb városában a 20-26-os korosztályban kb. 170 lány volt fent. Ezek között volt vagy 30 olyan regisztráció, ahol se kép, se szöveg, semmi, csak egy becenév, kor, lakhely.

A "képesek" felénél szintén semmi szöveg. Azt viszont külön megjegyzem, hogy szép számmal voltak 20 felett olyanok, akik még mindig ilyesmi IQ nulla nevek alatt futottak, hogy "Cycácska", "Cyntyke", "Gyzy Baby" stb.

Ráadásul jó részüknél a kacsaszáj befigyelt, ami 20 felett szintén eléggé gáz. A lepukkant/rendetlen (fürdő)szobában pózolás valami csininek hitt, de elég közönséges ruhában is elég gyakori volt.


Aztán a bemutatkozó szövegek se semmik. Ugyebár 50%-ban semmi, 20%-ban a "minek írjak, ismerj meg" és 28%-ban pedig valami horoszkópos idézet vagy egyéb helyről lopott idézet.


Ha a keresőben beállítottam, hogy "diplomás", akkor pedig 4 db találat jött, melyek közül, mind hiányos (=üres) adatlap volt. (Mondjuk optimistán feltételezem, hogy az egyetemisták többen vannak.)


A relatíve normálisabban összerakott adatlapok közül (ami kb. az össznépesség 10%-át jelenti) a lányok 80%-a (elnézést a kifejezésért) egyszerűen csúnya volt.


Vagyis pár óra alatt végig lehet bogarászni a teljes kínálatot és leszűkíteni a ~170 fős társaságot 2-3 emberre az adatlapok alapján. Aztán itt megnéztem a "statisztikát" náluk:

1462-1683 levél, ebből 40-125 olvasatlan, melyek 1-5 nap alatt gyűltek össze. Vagyis napi kb. 30-40 hapsi "nyomul" rájuk az oldalon úgy, hogy azért ezek a lányok se "nehézbombázók", hanem csak az átlagtól jobbak.


Itt jegyezném meg, hogy nő ismerősömnél is feljött a téma és mondta, hogy ő is regisztrált, de semmit se ölt bele (értsd: se kép, se hosszas bemutatkozó szöveg; csak név, kor, lakhely) és így kapott napi 20-30 üzenetet egy teljesen semmitmondó adatlapra...


Vagyis én amondó vagyok, hogy még a való életben is jobban megéri ismerkedni, mert még a legjobb (nemcsak a külsőre célzok!) nőkön se lógnak annyian, mint az átlagosokon a netes társkeresőkön.


Aztán a kamuprofilokat nem is érintettem, de 2-3 gyanúsan szép lánynál (pláne ha a kép is stúdió minőségű volt), elővettem a Google képkeresőt és bizony mind netről leszedett kép volt... Gondolom, hogy 16 éves ragyás fiúkák szórakoznak ilyesmikkel.


Arról se akarok hosszan beszélni, hogy valóban "húspiac" érzés alakul ki az emberben már fél óra után is: tudat alatt elkezdi összehasonlítgatni az embereket mindenféle paraméter alapján, melyeknek lehet, hogy a "kinti" életben nem is tulajdonítana jelentőséget.


Kíváncsi lennék, hogy mások (pláne női oldalról) hogyan látják ezt a témát.

26F

2014. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem értem,hogy egy huszonéves mit keres társkeresőn??Se pasi,se a nő.Én 37 évesen regiztem be(nálam a "hiba" a két gyerek volt).
2014. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És milyen olyan oldalak vannak, amik ingyenesek (és üzenetet meg mindent ingyen lehet)?
2014. jan. 27. 19:04
 8/9 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat is elfogadok!
2014. jan. 27. 22:08
 9/9 anonim válasza:

Szerintem nincs azzal semmi baj, ha egy huszonéves lány/fiú a társkeresőn próbál szerencsét. Az szerintem sokkal sokkolóbb ha 14-15 éves kis csajok kenik ki magukat és játsszák a nagy lányt.


Számomra is nagy dilemma a társkereső oldalak, mert tényleg nem lehet tudni "ki ül a túl végen". De itt is mondhatnánk, hogy ahogy egy érmének mindennek két oldala van. Magam is körül néztem már páron az elmúlt években, bár nem kapcsolat céljából csak kíváncsiságból és barátkozás címen. Persze többségük tényleg gáz, ahogy előttem írták ilyen különféle érdekesebbnél érdekesebb nevekkel, a bemutatkozásokról vagy annak hiányáról már nem is beszélve. Nagyon kevés az értékelhető profil főleg ezzel a "nem igazán tudom mit keresek itt, de majd eldől", "ha meg akarsz ismerni írj", "Ne itt küld üzenetet hanem facebook-on", ja és a kedvencem az az aki ír egy mondatos szösszenetet, majd megadja a számát (ha egyáltalán az övé).

Az biztos, hogy nagyon meg kell nézni és még így se biztos, hogy nem nyúl mellé az ember.


De még ennek ellenére is szerintem meg ér egy misét. Anyukám barátnője két(!) gyerekkel találta meg a párját, akivel azóta boldogan élnek Angliában, már össze is házasodtak és van egy gyerekük is szóval a "Happy end" lehet tényleg létezik itt is.(:


Ráadásul aki hasonlóan hozzám nem jár bulizni, meg úgy alapvetően nagyon el, annak ez egy jó lehetőség. Én nem ítélem el, mert a sok IQ harcos ellenére azért vannak még ép elméjűek akik nem viccből vagy egy éjszakára hirdetik magukat vagy egy google-ról keresett képet.


Nem rossz így informálódni, de szerintem mindenkinek ki kell próbálnia ahhoz, hogy eldöntse jó vagy rossz. :)

19L

2014. márc. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!