Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem bírom ezzel együtt élni?

Nem bírom ezzel együtt élni?

Figyelt kérdés
Cigány vagyok és nem bírok ezzel együtt élni! igazából fél vér,de látszik rajtam nagyon! mit javasoltok mit tegyek?

2014. jan. 28. 18:02
 1/2 Komlós Henrietta válasza:

Olyanok vagyunk, amilyenek. Ezen nem tudsz változtatni.


Mi zavar leginkább? Személyesen szoktak megalázni, vagy úgy érzed, hátrányod van belőle, hogy roma vagy? (például nem kapsz munkát emiatt)


A személyes konfrontációk ellen jogod van fellépni (ha például az iskolában gúnyolnak,, fordulj az igazgatóhoz, ha pedig a munkahelyeden, fordulj valamelyik szakszervezethez)

Az azonban fontos, hogy ne légy olyan, aki "abból él", hogy ilyen helyekre jár, mert az ilyesmi tényleg visszás hatást kelt az emberekben.


Ami pedig a munkalehetőségeket illeti, véleményem szerint nem az számít, milyen a bőrszíned, hanem az, milyen a végzettséged. Azért pedig meg kell dolgozni. Igaz viszont, hogy Magyarország egyes régióiban igencsak kevés erre a lehetőség, de ha fel tudsz utazni Budapestre valamelyik egyetemre (és persze elég eltökélt vagy ahhoz, hogy el is végezd), akkor már senkit sem érdekel, hogy cigány vagy, biztosan lesz állásod.


De nem kell feltétlenül egyetem, a jó szakmunkás is talál munkát. Lényeg, hogy törekedj arra, hogy amit csinálsz, jól csináld és soha ne add fel!

2014. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan roma ismerősöm, aki teljesen normális, és el lehet vele beszélgetni mint egy baráttal, meg olyanok is, akik azok a tipikus erőszakos buta cigányok. Próbálj az első csoportba tartozni, és akkor nem lesz túl nagy hátrányod. Egy idő után mindenki látja majd rajtad, hogy normális vagy, nem olyan, mint a többi.
2014. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!