Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Volt olyan, hogy úgy érzetétek...

Volt olyan, hogy úgy érzetétek, hogy nem érdekeltek senkit, vagy azt gondoltátok, hogy tesz rátok magasról valaki, aztán kiderült, hogy mégis érdeklődtek utánad, csak te nem tudtál róla?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés úgy ötlött eszembe,hogy inaktiváltam a facebook fiókomat kb 3 hete több okból is.Az egyik az volt,hogy kíváncsi voltam,hányan keresnek meg ezután,mert úgy voltam vele,aki nagyon akar tőlem valamit,úgyis megtalál pl. telefon,email,skype.Valaki felhívott,hogy hova tűntem vagy sms-t írt,de olyan is van,aki hozzám közelebb álló ember,és mai napig nem kérdezte meg,hova tűntem az oldalról.(mert csak ott szoktunk szinte kommunikálni és tudom,hogy gyakran fent van,személyesen 1 hónapja nem talizunk).Meg a minap hallottam azt is,hogy egy barátnőmnél érdeklődött egy srác,hogy hova tűntem az oldalról,tehát többen beszélték,csak hozzám nem jutott el az infó,esetleg később.Megfordult a fejemben az,hogy lehet,hogy azt hiszem,tesznek rám magasról,de közben mégsem?Viszont akinek hiányzom vagy akit valóban érdekel,hova tűntem (nem csak a facebookról,hanem úgy az éterből),az úgyis megkeres,nem? Olyan gáz,hogy szinte csak facebookon tartják az emberek a kapcsolatot,és nem is akarnék visszatérni az oldalra,de mi van,ha valaki csak úgy találna meg,mert máshogy nem tud elérni?


27/N


2014. febr. 2. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Már hogyne tudna.


Én erre azt mondom neked, hogy aki nincs benne a telefonodban vagy akinek te nem vagy benne az nem is számít.



A fészbuk egy faaszság...


Csak arra jó, hogy kifigyeljenek, meg hogy tanulmányt lehessen készíteni az életviteledről.

2014. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint lehet,hogy aki azóta se keresett meg vagy nem vette észre,hogy már fent sem vagyok,az tesz rám magasról?
2014. febr. 2. 16:40
 3/11 anonim válasza:

volt olyan.bár nekem szerelem témában

és ne is menj vissza,mert aki csak ott tud veled beszélgetni,és amúgy meg találkozhatnátok,mert mittudomén 3 háztömbnyire lakik,az meg nem normális

2014. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen,csak facebookon egyszerűbb meg oda gyakran felmennek...
2014. febr. 2. 16:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze ez alap dolog. Manapság az emberek elhanyagoltság érzésük van több okból kifolyólag is. Az egyik talán pont az internet. Egy olyan faj egyedei vagyunk, aki nem mindig képesek az élvezetek elkerüléséhez (hát ez azért valószínűleg sok fajban így van egy bizonyos mértékig :) ) Az ember elméletileg társas lény. A társak (akár látszólagos) törődése boldogságérzetet kelt. Ha már ez igaz, akkor a legtöbben arra koncentrálunk (sajnos helytelenül) hogy minél több társat szerezzünk magunknak. E mögött az állhat, hogy a kevesebb számú, de biztos támogatást nyújtó társak elfoglaltak lehetnek egyszerre, így adott esetben nem tudunk általuk boldogságot generálni. Ráadásul kis számuk azt a veszélyt is hordozza, hogy egy kettő eltűnésével az egész rendszer összeomolhat. A nagyobb mennyiségű társ lényegesen többször érhető el, s már tömegük nagysága is jól mutat, mindig van kihez "fordulni". Erre jó péda amikor bejött a facebook akkor hirtelen mindenkinek 1000+ kapcsolata volt.


Ezt az igényt nagyon jól használják ki a közösségi honlapok (olcsóak, nagyon gyorsak, egyszerre több emberrel is lehet beszélni, és sokaknak ez tűnik ma már az egyetlen útnak, hogy elérjenek valakit). Az egész kommunikáció úgy felgyorsult, hogy az emberek rászoktak a változatos partnerekkel való sűrű chat-ekre. Ennek eredményeként sokakban tudat alatt is a népszerűség érzete támad. Ami jól esik, és ez az amiről nehéz leállni. Ha ez a kör megszűnik, akkor csak üresség marad, ami miatt jönnek ezek a gondolatok, csökken az önérzet az önérzékelés. Pedig lehet, hogy a vonal másik végén ülő egy nagyon nehéz korszakon megy át, csak nem akarja, vagy nem tudja megosztani.

Ezzel az egésszel, csak azt akartam mondani, hogy ha egy kicsit lejjebb szokunk a folyamatos chat-elésekről nem jönnek elő ezek a gondolatok, mert az egész élvezet/törődés igény alacsonyabb fordulatszámon fog menni. Remélem valami értelmeset szóltam hozzá :)

2014. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
akkor az már le lehet ejtve, aki nem része ennek a fajta közösségnek?
2014. febr. 2. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Te mondhatni rájöttél valami olyanra, amire az emberek többsége nem. Sőt te ki is mertél lépni belőle, amihez nem kis bátorság kellett. Részedről, vagy elfogadod, hogy nem vagy a társaság része, és egy idő után megszokod a kevesebb, de minőségi érdeklődést irányodba, vagy jelezheted valahogy azok felé, akiktől törődést igényelsz, hogy hol lehet téged elérni. Esetleg vissza is léphetsz az Fbookra és minden folytatódhat tovább.


Ha nem haragszol elmesélem az én tapasztalatomat ebben a témában. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy valóban úgy is lehet, ahogy az előttem szóló mondta. Ha valaki keres (feltéve, ha korábban nem úgy volt, hogy mindig csak ők írtak rád és fordítva szinte sose) és van kellő kreativitása akkor meg tud találni. Nem FB, egy másik közösségi oldal, ahol idegen nyelven lehet levelezőtársakat szerezni. Találkoztam egy nagyon nagy arccal. Évekig leveleztünk, majd eltűnt, hirtelen, törölte magát és ennyi. Én ebbe nem törődtem bele, fél évembe és sok erőfeszítésembe telt, hogy ráakadjak a címére, majd küldtem neki egy levelet postán, és az óta beszélünk megint :) . Ez a személy Finnországban lakik.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek ilyen mániákusan kellene keresni a barátait. Sokak elfogadják, hogy eltűntél, rossz nekik, de ehhez hasonló helyzetekben, az emberekben gyakran előkerül a 'mind egyedül halunk meg" szindróma, hogy elfedjék az űrt, amit egy adott illető hiánya kelt. Ezen túl szörnyű, de sajnos az is lehet, hogy valóban nem érdekled őket igazán...

2014. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen,ilyenkor derülhet ki,hogy melyik kapcsolat mennyire volt felszínes.. ki az,aki mondjuk rám írt buli előtt ha kellettem,de egyébként nem voltam érdekes..ki az,aki unalomból írt csak rám,és nem azért,mert minőségi beszélgetést akart velem folytatni... a fontosabb embereknek megvan a számom,tehát ott el tudnak érni és én is őket.Amúgy pár napra gondoltam csak,hogy eltűnök,de elkezdett érdekelni a minőségibb kapcsolat tartás része,így egy darabig azt hiszem,nem térek vissza.. mindamellett,hogy vannak infók,amiket csak onnan tudhattam meg (pl hasznosabb oldalak frissítései,hírfolyama)
2014. febr. 2. 19:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerős a sztori, én ősszel töröltem le magam (illetve inaktiváltam a fiókom, ami - gondolom és remélem - azóta törlődött). Eredmény: sokkal több szabadidőm lett, amit értelmes dolgokra fordíthatok, pl. nyelvtanulás, olvasás, találkozás olyan emberekkel, akik valóban fontosak, stb. Egy másodpercre sem hiányzik, mert azok az emberek, akiknek számít a barátsága, már a törlést követő 2 hétben újra felvették velem a kapcsolatot, a többiek meg marhára nem érdekelnek. :) Szóval én azt mondom, jól tetted, így legalább te is láthatod, hogy van élet a Facebook után. :)
2014. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nekem is sok időm felszabadult úgymond,mert sokszor akkor is felmentem az oldalra,amikor semmi értelme nem volt,valósággal már rajta függtem.Azóta olyan értelmes dolgok jutottak eszembe,mint nyelvtanulás,önkéntes munka,hogy egy közösséghez tartozhassak,és ne neten keresztül,hanem valódi közösséghez.Ja,és rájöttem arra,hogy kik azok az emberek,akiknek igazán számítok...
2014. febr. 5. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!