Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni normálisan beszélni? (többi lent)

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok. Számomra sokszor gondot okoz, hogy egy emberrel jool eltudjak beszélgetni. Másoknak csak úgy lazán megy ez, én meg töröm a fejem, hogy mit is mondhatnék, és ha megszólalok akkor is értelmes dolgot mondjak. "Szerencsére" tanári pályán vagyok, de nem is tudtam igazán eldönteni, hogy hová mehetnék tovább tanulni, így a legjobban sikerült tárgyakból mentem tovább. És nem gondoltam bele jobban, hogy itt pedig beszélni kell... Már kicsit késő átmenni másik szakra, így megkérdezem itt, hátha tudtok valami tanácsot, tippet mondani? Oké, hogy ezt magamnak kell megoldanom, tudom. De nem csak a tanári szak miatt akarok megtanulni "normálisan" beszélni. Egy közösségben rosszul érzem magam. Ezen lehet javítani vajon, vagy reménytelen?


Bocs a hosszú szövegért :)


2014. febr. 28. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokszor a műveletlenség és a szegényes szókincs az oka, hogy valaki meg sem bír megnyikkanni társaságban, de a Te esetedben ezek szerint ez nem áll fenn. Valószínűleg ennek lelki okai vannak, kishitű vagy, attól félsz, hogy az embereket nem érdekli az, amit mondasz. Talán önmagadat sem tartod érdekes embernek, sok dologban még nincs tapasztalatod az élet terén, kevés helyen jártál. Vagy ha jártál is, lehet nem jársz nyitott szemmel, nagyon beletemetkeztél a tanulásba, de a könyvekből sem lehet mindent kiolvasni. Úgy járj a világban, hogy önmagadban is véleményezz dolgokat, akkor is, ha épp nincs melletted senki, akivel megbeszéld. Ha úgy tetszik ,beszélj magadban :-) fő, hogy teszteld magad, vajon mindenről van véleményed? Észre veszed a körületted lévő történéseket, vagy csak elmész mellettük?
2014. febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocsánat: "meg sem bír nyikkanni.." :-)
2014. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

" Valószínűleg ennek lelki okai vannak, kishitű vagy, attól félsz, hogy az embereket nem érdekli az, amit mondasz. Talán önmagadat sem tartod érdekes embernek, sok dologban még nincs tapasztalatod az élet terén, kevés helyen jártál."


Ezen a pár soron én is gondolkodtam már, vagyis észrevettem magamon ezt. Mivel a szabadidőmet leginkább itthon töltöm, nem tudok olyan "élményekről" beszélni, mint mások, akik itt-ott voltak, láttak ezt-azt. Én meg mit mondhatnék? "Ezt a filmet/sorozatot néztem és ezt a könyvet olvastam... Egyszer el lehet mondani, de következő alkalommal már nem fogja érdekelni, hogy ugyan azt csináltam...


"fő, hogy teszteld magad, vajon mindenről van véleményed?"


Hát véleményem elég sok mindenről van akárhol járok és észreveszek valamit amit pl én nem úgy csinálnék. És szoktam magamban beszélni (persze nem mindig, csak ha nagyon unatkozok) Tehát az első néhány soron kellene valahogy változtatni.

2014. febr. 28. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak kommunikációs tréningek, ahol ezt tanítják. pl.

[link]

2014. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!