Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem tudja normálisan megtanulni az angol szavak kiejtését?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy "normálisan"? :)

Amúgy valószínűleg azért, mert nem az az anyanyelvük, és nincs jó nyelvérzékük.

2014. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát azért nem egy kis munka helyesen megtanulni az angol kiejtést, hisz jó formán minden szóra külön meg kell tanulni. (Erre pedig nem mindenki hajlandó)


Ráadásul az sem segít, hogy a legtöbben valószínűleg elsősorban írásban látják a szavakat, ami ugye a kiejtésben nem nagyon segít és rögzül egy általuk kitalált kiejtés a fejükben, amit már nehéz felülírni.

2014. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2, Bizony, ebbe a hibába én is beleestem. A "source" szót szörsz-ként jegyeztem meg, és nagyon nehéz átállni a (kb) szórsz-ra.

A másik az "event" és a "hotel". Az elsőt Ívent-nek ejtettem, és csak nem is olyan rég tudtam meg, hogy valójában iVEnt, a második szótag a hagsúlyos. A hotelnál ugyanez, most már nagyon nehéz megszoknom, hogy igazából hoTEl, a "tel" a hangsúlyos szótag.

2014. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!