Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit éreznek a melegek?

Mit éreznek a melegek?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy így összességében miért döntöttetek úgy (melegek) hogy inkább a társadalom által kitaszítottként éltek, és nem megpróbáltok rendes párkapcsolatot is? Azért lettetek melegek mert az ellentétes nemet nem tartjátok magatoknak megfekelőnek? inkább egy férfi válaszát várnám, arra kiváncsibb vagyok, mi motiválja az embert ilyenkor.

Megéri nektek ez?? Én inkább megpróbálnám magamban elfojtani ezeket a ferde hajlamokat. Mármint tudnám, hogy a társadalom 90%a nem csipázza a melegeket ezért akármennyire fájna is megoldanám valshogy.

És milyen az a tudat hogy nem házasodhattok össze a párotokkal?


A végén a család és házassághoz kapcsolva egy kis személyes véleménnyel egybekötött kérdés: Magyarországon meleg párok fogadhatnak-e örökbe gyereket? Remélem nem és nem azért mert homofób vagyok vagy ilyesmi... Egy gyerek nem nőhet fel anya vagy apa nélkül! nem teljes úgy a példa amit látni fog. Ráadásul szegény kölköt halálra cikiznék a suliban hogy melegek a szülei...


remélem kapok értelmes válaszokat:)


2014. ápr. 28. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az érzéseket nem lehet becsapni.
2014. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ez nem választás kérdése...
2014. ápr. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egy gyerek nem nőhet fel anya vagy apa nélkül!"

Tilts be a válásokat, büntess meg mindenkit, aki nem foglalkozik a gyerekével, és persze immortalizálj mindenkit, mert tudod sajnálatos módon az emberek halandóak, és néha hátrahagyják utódaikat. Ezek a gaz szülők...

Szerelmet, szeretetet, akármit, amit bárki más.

"Ráadásul szegény kölköt halálra cikiznék a suliban hogy melegek a szülei... "

Mert a neve, a súlya, a külleme, a szokásai, a vallása, a bőrszíne, a neme alapján amúgy soha senkit nem csúfolnak halálra, soha senki nem lett öngyilkos iskolai bántalmazás miatt.

Nem hinném, hogy a társadalom 90% nem csipázza a melegeket, mert elvileg 10% meleg.

Ha leszbikus lennék, száz, hogy eszem ágában nem lenne fiúval kezdeni, mint ahogy heteroként eszem ágában nincs lánnyal kezdeni. Ne kelljen már magyarázni azt, hogy valaki iránt tudsz-e érezni valamit, vagy sem.

2014. ápr. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Kb 15 lehetsz,aki mindenkinek megakar felelni.

Ha felnőtt leszel majd rájössz,hogy az élet nem erről szól és nem is lehet így élni.


Amúgy ha nem lennél tisztában vele,a melegek nem eldöntik ezt,ahogy egy heteró sem.Ez nem hajlam,ez egy meghatározott dolog,ami mélyen gyökerezik,genetikai szinten.

Egyszerű a kép.

Megnézel egy meztelen női és férfi testet és érzed,hogy melyik hoz izgalomba,ennyi a lényeg.



A melegek nem fogadhatnak örökbe gyereket,viszont sok melegnek van saját gyereke.Ehhez nem kell engedély.Olyan is van,hogy 2 pár,egy meleg és egy leszbikus között létrejön egy megállapodás és közösen nevelik.

De olyan beteges helyzet is van,amikor egy meleg,heteróként él egy olyan kapcsolatban,amiben nem érzi jól magát.


Tudod,ha mindenki ilyen gyáva módon állna a világhoz,hogy "mi lesz a gyerekkel,cikizni fogják a suliban",akkor a világ nem fejlődött volna sehová.

A gyerekek már csak ilyenek,mindenért cikizik egymást.A kövéreket,a szemüvegeseket,a fogszabályzósakat,aztán idővel felnőnek és belátják,hogy milyen a világ,nem vagyunk egyformák.


A melegeket,vagy a melegnek vélt embereket is cikizték,bántották az iskolában.Szerinted az lenne a méltányos,ha még felnőtt korukban sem élhetnének boldogan?


Ha a gyerekeknek megtanítanának bizonyos dolgokat,akkor nem tekintenének rá furán.A gyerek csak azt fogja furának találni,amivel még nem találkozott.

Sajnos a legtöbb szülő egy percet sem foglalkozik a gyereke nevelésével.Csak élnek,megeteti,megfürdeti,kb.(Van,aki még erre sem képes),a szellemi,érzelmi fejlődésével nem foglalkoznak.Vagy mert "nincs rá idejük",vagy mert nincs rá igényük.A végeredmény szempontjából mindegy is,ez szomorú.


Ez pedig nem igaz,hogy egy gyereknek feltétlen 2 külön nemű szülővel kell felnőnie ahhoz,hogy ő "normális" legyen.

Nagyom sok egyedülálló szülő sokkal különbül neveli a gyerekét,mint más párok.

Másrészt a gyerek nem csak a szüleit látja,hanem más embereket is maga körül.idővel felfogja,hogy az ő családjuk csak egy kis része,pontja a világnak,azon kívül más emberek,példák,helyzetek,esetek is léteznek.

Egy csonka családban felnőtt gyerek is fog látni 2 szülős családok és fordítva.


Azt nem várhatod el,hogy mindenki mindenben átlagos legyen.Valamiben mindenki egy kisebbséghez tartozik,kérdés,hogy ki mihez.

Sajnos még nálunk nagyon primitív a társadalom,és igazán nem tudják elfogadni,ha akármiben is átlagtól eltérő vagy,főleg az olyan emberek,akiknek agyuk sincs,azok csak mennek mindig a többség után.

Ha majd a társadalom ezeken a különbségeken már nem akad fenn,vagy elfogadja,hogy nem csak 1 út van a "boldogsághoz",akkor már érett lesz.


Amúgy a melegek szerintem sokkal jobb szülők lennének,nem azért,mert az ő tulajdonságaik jobbak,hanem,mert olyan dolgokat éltek meg,amiket mások nem.Nekik a gyerek egy érték,nem olyan dolog,ami magától értetődik(nem tud csak úgy besikerülni egy gyerek,hanem két felnőtt ember,tervezett döntése),és ők nem akarják már a gyerekeiket úgy nevelni,hogy korlátozzák,szabályozzák az életüket,mert tudják milyen az.

De ezt már tesztekkel is kimutatták,vannak olyan helyek a világon ahol már melegek gyerekei felnőttek,és kimutatták,hogy pl a melegek által nevelt gyerekek között több az iskolában jól teljesítő.

2014. ápr. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én inkább megpróbálnám magamban elfojtani ezeket a ferde hajlamokat. Mármint tudnám, hogy a társadalom 90%a nem csipázza a melegeket ezért akármennyire fájna is megoldanám valshogy."



Ja, nagyon könnyű így feltételezésekbe bocsátkozva dobálózni ilyenekkel. Megtehetnéd, de valószínűleg egész életedben egy lelkileg megnyomorodott szomorú ember lennél.

2014. ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Szia, meleg vagyok és szeretném leírni, hogy én miként éltem meg ezt a dolgot, viszont szeretném leszögezni, hogy a szexuális beállítottság nem kellene, hogy egy húdenagy dolog legyen, nem ez a legérdekesebb dolog velem, akárkivel kapcsolatban.


Szóval kb. 9-10 éves lehetettem, mikor már eléggé felfogtam magam körül a dolgokat, hogy feltételezni merjem, hogy meleg vagyok. Nem foglalkoztam annyira a lányokkal mint a többi fiú, nem is nagyon szerettem amit ők csinálnak, egyszerűen nem találtam a helyem a többi fiú között, és kíváncsi voltam miért. Eljutottam odáig, hogy nekem a fiúk tetszenek, mindig őket néztem és a lányok mintha - bocsánat - nem is lettek volna. Persze ez először nagyon fura volt nekem is így gyerekfejjel, de nem én döntöttem el, hogy ilyen leszek. Az egyetlen döntés amit olyan 12 éves koromban meghoztam magamban, hogy elfogadom ezt a dolgot és megpróbálok együtt élni vele, mert így lesz nekem a legjobb. Elmondani persze nem mertem senkinek, csak 1-2 évvel később. Az a baj, hogy valami nagyon nagy és meghatározó motivációt vagy elvet keresel emögött, de nincsen semmi. Melegnek lenni a világ legtermészetesebb érzése számomra és eszembe sem jutott ezt megkérdőjelezni.


A társadalom hozzáállásával kapcsolatos kérdésre pedig a válasz személyfüggő. Főleg itt vidéken, nagyon sokan nem merik felvállni a melegségüket pontosan attól félve, hogy megalázzák, kiközösítik őket egyszóval nagyonsok bátorságra, elszántságra, gerincre de legfőképpen bizalomra van szükség ahhoz, hogy valaki bárki előtt kimerje jelenteni: Meleg vagyok. Ha nem vállalnám a melegségem úgy érezném, hogy magamat semmibe veszem saját magamat, feladom a becsületem és a büszkeségem is. Sokszor akarták bántani emiatt, de hál' istennek nem kell olyan környezetben mozognom ahol a verekedés jellemző, inkább csak elvétve akad néhány ember aki suggdolózik a hátam mögött esetleg még van egy-két értelmetlen mondata felém. El kell engedni a fülünk mellett, meg kell érteni, hogy nem mi vagyunk a rosszak hanem akik támadnak és nem tolerálnak, és sosem szabad azt hinni, hogy mi vagyunk az alsóbbrendűek, még ha egy egész társadalom is ellenzi azt akik vagyunk. Szóval így telnek a mindennapjaim, erős próbálok maradni, megmutatni, hogy nekem is ugyanannyi létjogosultságom van mint másoknak, igyekszem nem bezárkózni és mindennek ellenére bízni az emberek jószívűségében és megértésében. Nem mindig sikerül, de próbálkozom :D


Magyarországon nem fogadhatnak örökbe gyereket és hivatalosan elismert élettársi kapcsolatban sem állhatnak. A gyereknevelés pedig nem ilyen egyszerű szerintem hogy anya-apa minta. Középszerű szülőktől középszerű gyerekeket várhatunk leginkább, toleráns szülőktől toleránsakat általában de melegnek lenni nem egy tulajdonság, hanem állapot. Nem örökölhető és nem is tanítható. A legtöbb meleg pár egyébként úgy vállal gyereket, hogy az egyikük a saját nevére örökbe fogadja, de ketten nevelik fel. Ennek nagyon sok hátránya van, például gondolj bele, ha a hivatalos gyámszülőd meghal nem maradhatsz a másik nem-hivatalos szülőddel hanem árvaházba visznek. A iskolában pedig a gyerekek és a tanárok hozzáállása teljesen személyfüggő, sok hely van ahol ebből nem lenne probléma, mégtöbb hely ahol ez ki sem derül a gyerekekről. Egyébként szerintem mindenki érzi, hogy nagyon aljas dolog valakit a szülei miatt cikizni, ezt akár a gyereknek is meglehet tanítani.

2014. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem igazán lehet normális választ adni, ne haragudj...egyrészt ferde hajlam a náncsi nénikéd, nem melegnek lenni. Másrészt 90%-a a társadalomnak kb. tojik arra, hogy én kivel élek, a te álmaidban okoz csak problémát. Ja, összeházasodhatnánk egy jópár országban, és itt is köthetnénk élettársi szerződést, ha szükségesnek éreznénk...
2014. ápr. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

"és hivatalosan elismert élettársi kapcsolatban sem állhatnak."

hogymivan? már hogyne lehetne élettársi kapcsolatban élni, csak az anyakönyvvezetőhöz kell elmenni...

2014. ápr. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem nem és nem azért mert homofób vagyok vagy ilyesmi... Egy gyerek nem nőhet fel anya vagy apa nélkül! nem teljes úgy a példa amit látni fog."


Ennek a bölcsességnek a hatására akkor most vegyük el az összes egyedülálló, elvált szülőtől a gyereket.

De, homofób vagy, nem is kicsit. Azt hittem értelmes kérdés lesz, de csak a szokásos mocskolódás.


Gondolom nem kicsit vagy te sem melegke :) hajrá, köpködd a többieket, akkor senki se, fogja sejteni, hogy kicsit is nagy búza vagy.


Annyi butaságot állítasz a kérdésedben, hogy nem érdemes vele vesződni.

2014. ápr. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

1. Szóval ha a társadalom 90% nem fogadná el a heterokat(és te hetero vagy) akkor magadra erőltetnéd hogy férfi párod legyen? Érdekes.


2. Köztudott hogy egy gyereknek egy anya és apa MODELL kell(anya-apa felállásban is megvan fordítva néha). Két férfi/nő is tudja ezt biztosítani. Nem egy gyerek könyörög normális családért ahol nem kell félnie(egy ismerősöm könyörgött még régen egy normális akár meleg családért miután a saját apja molesztálta, álmában fogdosta és verte a farkát mellette, aztán a nevelőszülőknél ismét megtörtént nevelőapával pedig anya-apa felállás). És ha egy meleg pár fogad örökbe akkor ők már készen állnak rá és akarják is.

2014. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!