Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha a nők viselkedhetnek...

Ha a nők viselkedhetnek keményen, verekedhetnek, és megalázhatnak másokat, akkor én férfiként miért nem sírhatok? Miért kell kigúnyolni ha sír egy férfi?

Figyelt kérdés

Néztünk egy videót a haverokkal arról, hogy a vágóhídon hogy bánnak az állatokkal, agyonverik, vízbe fojtják, rúgják őket...

És ezen röhögött néha amikor belerúgott a csikébe az egyik ember, és métereket repült... -.-


És könnyes lett a szemem. És meglátták ezt és elkezdtek cikizni, hogy "Nézd, már ez meg bőg... hahaha!

-Nem sajnálni kell őket, hanem a finom húsra gondolni!

-Jajj, ne legyél már anyámasszony katonája! Mit gondoltál a hús a fán terem? Előbb a parizsit etted, akkor nem szomorkodtál! :D

-Én a csajoknak a helyedben nem könnyeztetném be a szemem!"


Szóval cikiztek, hogy férfitlan, szánalmas," a nők sírnak, a férfiak kemények!"


Most miért ne sírhatnék? Miért ne lehetne könnyes a szemem látva, hogy mennyi állatot vernek halálra, kínoznak, fojtanak meg? Miért?

Együtt érezni átérezni mások szenvedését szégyen? Mióta?


Számtalanszor láttam, hogy a nők agresszívan verekednek, kiabálnak egymással, leköpik egymást. Arra senkitől nem hallottam azt, hogy "NE legyél már ilyen férfias! Egy nő nem verekszik, nem pofoz, nem ráncigálja meg mások haját!"


Ha a nőknek szabad agresszívan, férfiasan viselkedniük, én miért nem sírhatok?


Egyenjogúság? Biztos van ilyen?



2014. máj. 10. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik állatkínzáson nevetnek (és elkövetik) azok utolsó férgek. A véleményük NEM SZÁMÍT:
2014. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden érző ember megbotránkozik szerintem ezen,aki ezt kineveti,azzal ne foglalkozz.Én is zokogtam ilyen videón igaz én nű vagyok,de inkább sírjon egy férfi,mint röhögjön ezen.
2014. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem sírhatsz? Az, hogy mások hogyan fogadják ezt, az teljesen már kérdés.
2014. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A "haverjaid" véleménye semmit sem ér. Olyan "ember" véleményére aki röhög az állatkínzáson, sose adj.


Nem szégyen sírni férfiként (régebbi korokban nem volt ilyen "férfiként nem szabad sírni", ill. sok más kultúrában sem, a mi kultúránk is változik, már rég nem olyan merevek a kulturális/társadalmi nemi szerepek)

2014. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem cuki ha érzékeny egy férfi.:)

A nőkről meg annyit, hogy szerintem eléggé eltúlzod ezt a dolgot. Mindenkinek megvan a véleménye az olyan nőkről, amiket említettél. És aki verekszik az nem férfias, hanem vadbarom.

Mellesleg én is láttam ilyen videót és tényleg borzalmas.

2014. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A nőket pont úgy nem fogadják el ha kiállnak magukért, nem borulnak percenként térdre minden férfi előtt.

Ha ilyen vagy a férfiak furcsán néznek rád, nem is tartanak nőnek ha nem alázkodsz meg előttük.

A történetedhez annyit fűznék hozzá, hogy vagy ne egyél húst vagy ne játszd az eszed a vágóhidak miatt.

2014. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen helyénvaló a sírás ilyen helyzetben, szerintem azzal a férfival van a baj, akinek nem lesz könnyes a szeme.

Ezek a kőszívű haverjaid ezután is a haverjaid lesznek?

2014. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most nem is keresem őket!

Azért nagyot néztem mikor felröhögtek mikor szegény csirkébe belerúgott a gazda...


Vajon ha beléjük rúgtak volna-e is így röhögtek volna-e?

2014. máj. 10. 20:59
 9/10 Beauvoir ***** válasza:
100%

Először is, a példa, amit a nőkről felhoztál, nem férfias, hanem tahó viselkedés. Az már más kérdés, hogy ha egy nő férfiasan viselkedik az normális, bezzeg ha egy férfi nőiesebb, az megbotránkoztat mindenkit. (Ugyan ez a helyzet, amikor a nő férfi akar lenni és fordítva, a férfi pedig nő.) Miért? Mert a patriarchális társadalmunk szemében nőnek lenni még mindig degradáló.

De ez szerintem nem vonatkozik a te esetedre, mert az, hogy kicsit elérzékenyültél egy ilyen undorító videón, az teljesen normális. Nem tudom, mit van úgy oda mindenki egy kis sírástól. Én is láttam ilyen videót és zokogtam (igaz, hogy lány vagyok, de mint említettem ennek semmi köze a nemekhez). Zokogtam,mert sajnáltam az állatot, és zokogtam szégyenemben és gyűlöletemben, hogy az ember hogy süllyedhet ilyen mélyre. Senki nem lesz attól gyenge vagy férfiatlan, hogy megindítja őket a kegyetlenség. A barátaid pedig egyszerűen primitívek, teljesen visszamaradott gondolkodással.

2014. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beauvoir ***** válasza:
100%
Elfelejtettem hozzátenni, hogy ez mély empátia, véleményem szerint az egyik legszebb emberi tulajdonság, főleg, ha tenni akarással párosul. :)
2014. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!