Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiuk, lanyok ki hogy reagal...

Fiuk, lanyok ki hogy reagal arra ha egy roma fiu vagy lannyal kerul kontaktusba? Eloiteletek alapjan gondolkodtok, vagy elvonatkoztattok es egyenkent tekintetek ra?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 03:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kontaktusba? Én itt a Nyóc kerben napi szinten kerülök velük valamilyen kontaktusba :)
2014. máj. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Nekem semmi bajom velük, sajnálom őket, mert vannak nagyon kretén, előítéletes emberek, akikből egyből elkezd ömlengeni a rosszindulat, ha róluk van szó.

Pont most járok egy tanfolyamra, ahol van egy elég sötét bőrű roma srác, szerencsétlennek az egész életvitelén látszik, hogy arra van berendezkedve, hogy alkalmazkodik a beszólásokhoz, az előítéletekhez, hatalmas megfelelési kényszer, stb. Amúgy nagyon barátságos, jófej figura, sokat lehet rajta nevetni.

2014. máj. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak tapasztalataim vannak, előítéletem nincs. Kéretik nem keverni.

Amikor kontaktusba kerültem Velük eddig mindíg a telefonom, biciglim bánta.

2014. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Ja azért nem mindegy milyen az a kontaktus. Vonaton volt már hogy simán eldumáltam roma csajjal meg sráccal, dolgozó emberek voltak, semmi gond nem volt velük. Vagy volt hogy vérzett az orrom, és egy cigány srác jött oda megkérdezni hogy jól vagyok e. De azért 90%-ban ha kontaktusba kerülünk, az azt jelenti hogy lejmolni akarnak, vagy csak beszólnak, pl mikor akkora cigány gyerek jön oda, aki alacsonyabb állva mint én ülve, és közli hogy húzzak a buszváróból, mert őt zavarja hogy itt vagyok.
2014. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom, de fenntartásokkal közelítek felé. Persze nem minden helyzetben, mert pl egyetemen is találkoztam roma sráccal, aki teljesen rendben volt, de itt nem is feltételeztem rosszat, hiszen aki egyetemre jár az csak rendelkezik valami minimális emberi háttérrel.


De egyébként óvatosabb, bizalmatlanabb vagyok velük, nekik többet kell tenniük a bizalmam elnyeréséért. Ez van, eddig 10-ből 9,5 átvert vagy eleve b*nkó volt, és van egy sajátos harsány stílusuk, amit én nagyon nem szeretek.

2014. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek a hozzaszolast, elso hozzaszolonak, sima beszelgetesre gondolok vagy csak tapasztalatokra.
2014. máj. 20. 19:05
 7/11 A kérdező kommentje:
2. kommentelo, teljesen egyet ertek veled, en inkabb magat az embert nezem es sosem skatulyazok senkit sem be, mindenkinek van egyenisege es donteshozatalra eselye, a leg nagyobb nagykepuseg lenne ha en barkit is elitelnek a szarmazasa miatt. nem vagyok isten hogy itelkezzek ugyhogy inkabb megprobalok mindenkit egyenlokent kezelni. emberkent megerdemli mindenki. :) bar a velemenyem szubjektiv
2014. máj. 20. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Hidd el kérdező, hogy meg fogsz edződni.

Ha valamivel megégeted magad, akkor legközelebb te is óvatosabban fogsz egy ugyanolyan tárgyhoz hozzányúlni, nem?

Nyilván nem vágod ki azonnal az ablakon, amint meglátod (ez lenne az előítélet), de óvatosabb leszel.

Ha nem, az a saját butaságod.

2014. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kép nagyon vegyes. Egyetemen volt egy roma tanárom. Nagyon szerettük. Zongora tanárom is roma volt.


A lakásomba 2x surrantak be, ők is romák voltak.


Nme lehet egy kalap alá venni őket, vannak normálisak is közöttük. Csak sajnos a TÖBBSÉG nem az.

2014. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

@Valamokka: "mert pl egyetemen is találkoztam roma sráccal, aki teljesen rendben volt"


Amikor a cigányokról beszélünk, senki nem arra kisebbségre gondol, aki egyetemen tanul. Én cigánynak nevezem azokat a fehéreket is, akik úgy élnek és viselkednek, mint azok a romák, akik miatt a nem alaptalan előítélet kialakult feléjük.

2014. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!