Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miert szolnak be ha valaki...

Miert szolnak be ha valaki nem hasznal, nem tud hasznalni ekezeteket?

Figyelt kérdés

Sokszor lattam mar hogy valaki kiirt valamit valahova ekezetek nelkul es egy csomoan beszoltak neki hogy miert nem hasznal ekezeteket, mi baja van, h_lye-e, nem tudja-e hogy kell, mit gyalazza a magyar nyelvet, miert ilyen igenytelen, ilyen szoveget mar nem is erdemes elolvasni, stb.


Ugy elszornyedtem hogy ilyen csopp dolgokert mar ennyien tamadjak az embert es ilyeneket felteteleznek rola. Foleg hogy en sem tudok mindig ekezettel irni.


Nem gondolnak bele a sertegetok hogy valakinek nincs ekezet a gepen, laptopjan, telefonjan vagy akarmijen amirol ir, nem akar kulon venni a gepehez billentyuzetet, nem akarja atallitani vagy kicserelni a mar meglevo billentyuzetet mert mondjuk nincs ra penze vagy csak nem akar erre kolteni, nem tartja fontosnak, esetleg nem tudja hogy kell, nem akarja folyton bemasolgatni az irott szovegebe az ekezetes betuket, nem akarja/nem tudja megtanulni az osszes ekezetes betu Ascii kodjat vagy csak valamilyen okbol igy kenyelmesebb, egyszerubb neki az iras?


Szerintem inkabb az a gyalazat amikor valaki ekezetekkel egyutt is (vagy akar anelkul is) ugy fogalmaz es olyan a helyesirasa mintha valami fogyatekos analfabeta lenne.


Szemelyes sztori: Mikor megkaptam a laptopom (amirol most irok es nem ekezetes a billentyuzete) eloszor nehez es zavaro volt ekezetek nelkul irni, ezert atallitottam a nyelvet magyarra, mert ugy szoktam meg. A biztonsag kedveert kis tapados cetliket raktam az eredeti gombokra a magyar megfelelojukkel. Mi tortent? Mindegyik bekapcsolas utan visszaallitotta magat angolra es nem volt hosszu i.



2014. jún. 18. 23:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Én már megszoktam, hogy sokan nem írnak ékezettel, ha külön nem figyelek rá fel sem tűnik. Nem szoktam ezért veszekedni. Viszont, amikor valaki ékezet nélkül ír, majd az utolsó sorba: "bocsi az ékezetekért, telóról vagyok", na ekkor el tud durrani az agyam. Okostelefon, OKOS! Egy csomó billentyűzetet le lehet tölteni a telefonra amiben van magyar nyelv és ékezetek. Sőt a legnépszerűbb rendszer, az Android már évek óta tartalmazza a magyar nyelvet, bárhol veszed a világban a telefont. +Eddig nem volt még olyan telefonom vagy számítógépem, amin ne tudtam volna magyarul írni.
2014. jún. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az az egy gondolat lemaradt, ha valaki ékezetek nélkül ír, ne kezdjen el mentegetőzni, mert eldurran az agyam. Mint mondtam, megszoktam már, észre sem veszem, hogy nincs ékezet.
2014. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, de csak a kérdésed címét olvastam el. Én már akkor is használtam számítógépet, amikor még tényleg nem lehetett ékezetesen írnia senkinek. De ékezetmentes szöveget olvasni számomra idegesítő. Nem reklamálok miatta, de el se olvasom.
2014. jún. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem azzal van a baj, hogy ékezet nélkül írsz, de az "akármilyen" szót leírni pontos j-vel azért elég gáz...:D
2014. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Meg lehet ugy csinálni, hogy legyen ékezet, csak sokkal több idõbe kerül.

pl. 129=ü

138/0245=õ

148/0246=ö stb.

2014. jún. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Azert ereztem hogy valami nem stimmel.. :D

Megszoktam mar hogy mindenki csak mien-t ir.

Tobbet kene konyvet olvasnom..

Ezt most megjegyeztem...

2014. jún. 19. 01:25
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

És vessző sincs a gépeden?


Annó, mikor inkább még csak angol billentyűzetek voltak, reflexből tudtam az összes alt + kód kombinációs ASCII kódot.


A hiányolt í pl. alt + 161

2014. jún. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

1. válaszolónak üzenem, hogy teljes mértékben igaz amit ír, csakhogy SOKKAL lassabban lehet ékezetekkel írni, mint anélkül, tehát szerintem teljesen jogos mentség az, hogy telefonról ír valaki. Vagyis én még nem láttam olyan billentyűzetet telefonon, ami teljes magyar kiosztású lett volna, hanem csak olyat, ahol mondjuk ha nyomva tartom az A betűt, akkor mondjuk 1 másodperc múlva feljönnek, hogy milyen egyéb opciók vannak még (Á, Ä, stb). Csak épp mire ez a (tényleg pici, de létező) idő eltelik, addigra már bepötyögtem volna egy új szót, ha nem ékezetezek. És ha vagyok olyan szerencsétlen, hogy tele van ékezetes betűkkel a mondandóm, akkor ezek összeadódnak és bizony sokkal lassabban végzek egy ilyen szöveg begépelésével, mintha nem használnék ékezeteteket.


Persze másik megoldás okostelefonon a swype-szerű szövegbevitel, aminél nincs várakozás, magától javítja a szavakat ékezetesre. Itt viszont az a probléma, hogy ezeknek az intelligenciája egyelőre magyar nyelvnél messze van a tökéletestől, így rengeteget kell javítgatni a prediktív billentyűzetet, ami szintén csak elveszi az időt.

2014. jún. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki máshol ír, pl nekem egy üzenetet face-n, vagy ilyen személyes helyzetekben, az nem zavar, de ha valaki több ember számára ír ékezetek nélkül, az kb annyit tesz, hogy le vagytok sz.rva, olvassátok ékezetek nélkül, én nem veszek ezért billentyűzetet, meg nem ülök oda az asztali géphez, mert lusta vagyok...pl itt is a gyk. Baromi rossz, meg idegesítő így olvasni egy hosszabb mondatot.
2014. jún. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

"Nem azzal van a baj, hogy ékezet nélkül írsz, de az "akármilyen" szót leírni pontos j-vel azért elég gáz...:D"


Na, itt jön be, hogy kellene az az ékezet nagyon.

Ugyanis nem azt akarta írni, hogy "akármilyen", hanem, hogy "akármijén", ami van neki. Így pedig tényleg pontos.


De, kedves Kérdező, valóban nem ártana több könyvek olvasnod, ha a "mien"-hez vagy szokva, és a saját szövegeddel kapcsolatosan nem tudtad levezetni a fenti érvelést...

2014. jún. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!