Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek rendesen használni a mozgólépcsőt?

Figyelt kérdés

Olyan bonyolult lenne?

Ha tömeg van, akkor egymás mellé állunk, hogy mindenki gyorsan feljuthasson.

Ha nincs tömeg, akkor egy sorba, hogy a gyorsabban haladók, fel tudjak menni.


De nem, mindenki össze-vissza, ahogy épp kedve tartja.

Így nagy tömegben perceket várhatok, mert egyesével állnak, amikor meg alig vannak, nem tudok lemenni, mert valaki egymás mellett állnak és beszélgetnek.


Lehet ki kéne táblázni?


2013. aug. 28. 21:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Én pont azt látom, hogy már jó ideje kezdik jól használni. A legtöbb ember jobbra áll, még tömegben is.
2013. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Ha nagy tömeg, minek egymás mellé? Pont az a logikus, hogy mindig mindenki jobbra. Aki meg siet, az felsétál mellettük.
2013. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Utsónak: nagy tömegben logikus párosával állni, hogy fele olyan hosszú legyen a sor, a kérdezőnek igaza van, de a tapasztalatom nekem is az, hogy mostanában sokkal jobb a helyzet, mint pár éve vagy a gyerekkoromban volt.
2013. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Az a pár perc nem oszt, nem szoroz tömegben... Aki meg siet, legalább el tudna mellettük menni.
2013. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Egészen pontosan fele annyi idő, ha párosával állunk.

Jó, igaz, régebben ennél is rosszabb volt a helyzet. :)

2013. aug. 28. 22:06
 6/26 anonim ***** válasza:
Pont ma gondolkoztam ezen - nem járt a metró, és kb. 3 metrónyi összezsúfolódott ember szállt le a Kökin, ehhez képest flottul összerendezkedtünk, meg is lepődtem. Jó, a mozgólépcső előtt mindig van egy kis "pozícióharc", de az se olyan elmebeteg tülekedő csorda módjára, mint régebb.
2013. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ezt úgy íród, mintha 2 óra lenne felérni egy mozgólépcsővel a felszínre. :D
2013. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Persze, nem azon a 2 percen múlik az életem. :D


Itt inkább az elvekről van szó, arról, hogy miért csináljunk rosszul/lassan/nem-hatékonyan valamit, amit lehetne jól/gyorsan/hatékonyan?

2013. aug. 28. 22:12
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
Mert birkák vagyunk, bambák vagyunk, önzők vagyunk, nem figyelünk oda másokra.
2013. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Látom nem érted, tömeg van, jobbra állnak az emberek. Jön a siető ember, aki bár dubla időt összeszed amíg a lépcsőig ér, de utána fel tud gyalogolni az emberek mellett. Ugyanott vagyunk.
2013. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!