Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Félnék az emberektől?

Félnék az emberektől?

Figyelt kérdés

Sokszor estem pofára, ez tény. Én voltam a tipikus kiközösített, évek kellettek ezt az emléket levedleni, a családon belüli erőszakról nem is beszélve. 20 éves vagyok, már több, mint 5 éve kitörtem ebből a közegből.


Azt vettem észre magamon, hogy nem merek nyitni az emberek felé. Ha mégis sikerül, X idő után behúzom a kéziféket, és meghalnak a "barátságok". A legtöbb barátom maga hagyott ott, többnyire csak nem kerestek többé, és nem válaszoltak a megkereséseimre, de volt egy durvább eset is, amikor fél-szándékosan kihallgattam, ahogy egy másik barátunknak szidott, szapult keményen (a másik barát tudtával és beleegyezésével), ekkor én borítottam mindent. Azóta attól félek, hogy zavarom az embereket. Mikor úgy érzem, hogy csak én keresem a másikat, és akkor is kényszeredetten reagál (holott lehet, nincs ez mindig így). Abbahagyom a keresést, és többé nem jön egy hang se az ember irányából.


Taszító ember lehetek, de már nem is merek barátkozni. Az utóbbi évben volt, hogy egy teljes hónapig a lakást se hagytam el. Rettenetes. Rendben, lekötöm magam, képzem magam, tanulok, itthon dolgozok is, mikor van mit, de az emberi kapcsolatok kihaltak mellőlem, páromat leszámítva. És ez érdekes, hogy mi ketten nagyon jól megvagyunk, mint barátok és mint szerelem is, már jó pár éve. De hiányzik a kikapcsolódás, a társaság. Nem volt kamaszkorom, mikor mások dizsiztek, én dolgoztam, és tanultam, hogy bebizonyítsam, érek még valamit, de ez se sikerült teljesen. Nem érzem úgy, hogy mindent megtettem volna. Nőnek sem érzem magam. Sokan épp csak a faszt hiányolják rólam, néha még én magam is. Valahogy jó e-mögé a szerep mögé bújni, nem ad túl sok támadási felületet, legalábbis nem olyat, amit felvennék. Nem tudom, mihez kezdjek, egy nyomoréknak érzem magam, az önbizalmam már rég kihalt állatfaj...

20L


2014. jún. 23. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
izgi
2014. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hasonló problémáim voltak nekem is:D 14 éves koromig ki voltam közösítve és rettegtem az emberektől. Viszont sikerült találni pár pontot ami az önbizalmamat növelte (bmx,bulik stb..) és ezek által új kapcsolatok jöttek létre. Ezek a kapcsolatok plusz önbizalmat adnak és így egyre könnyebb ismerkedni. Jobban telnek a napjaim, ha valami van segítséget kérhetek.:D Járj el valahova ami érdekel és ha sokat mész oda megismernek megkedvelnek az emberek lehetséges hogy ott sem lesz olyan igaz barátod viszont ha önbizalmad van és a közérzeted is jó sokkal inkább nyitnak feléd az emberek:D Az a baj hogy minél kevesebb önbizalmad van és minél inkább félsz társaságban annál jobban kerülnek mert a rossz kedvet, közérzetet sugárzod szét.Ez persze elég hosszú procedúra nem megy egyik napról a másikra de 1-2 év alatt teljesen megváltoztathatod az életed:o
2014. jún. 24. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!