Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak köztetek szerepjátékosok?

Vannak köztetek szerepjátékosok?

Figyelt kérdés

Asztali szerepjátékra gondoltam, vagy asztali szerepjátékokon alapuló fórumos, chates játékokra.

Miket játszotok, ismertebb, vagy inkább rétegjátékokat? Miért azokat, amiket?

Milyen játékstílus jön be nektek?

Hány évesek vagytok? Igaz, hogy kezd "elöregedni" és divatjamúlttá válni a hobbi? Ha igen, szerintetek miért?

Miért vagyunk egyre kevesebben?


(Írhatnak freestyle, nem asztalin alapuló fórumos játékosok is, bár az kicsit más téma)



#hobbi #szerepjáték #RPG #szerepjátékosok
2014. jún. 30. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A szerepjáték a mai napig stabil, bár az újdonság varázsa már elmúlt, viszont mindig jön újabb generáció.

Mondjuk a műfajnak nem tett túl jót errefelé hogy az állam fizette cikkek szerint aki szerepjátékozik az mind sátánista sorozatgyilkos lesz...


Szvsz mindenki azt játsza amihez csapatot tud találni, de ami azért még megfér az egyéni ízlésével.


Nálunk kezdetben a "mindenhez kocka kell" játékok mentek (pl. MAGUS), majd az egyre kötetlenebb felé mozdultunk (a vge vhol a Vampire: the masqurade volt).

2014. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt biztató hallani. :) (szerencsére nekem van csapatom). Mondjuk a "sátánistás" marhaságok azt hittem már a 90-es években lementek és elavulttá váltak...
2014. jún. 30. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Silkroad Online ozok 4-5 éve nem elavult hanem igen népszerű pedig a játek 7-8 éves.az eredetin van kb 30 szerver egyenként 3500 férőhellyel 90% ig mind telve van és van egy rakás nem hivatalos privát szervere.

14/F

2014. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Megfelelő társaság kell hozzá! Mi minden hétvégén Vampire-ezünk, kivéve, ha közbe jön valami. 22 éves vagyok és szerintem abszolút nem elavult az asztali szerepjáték, ha az lenne akkor az emberek fantáziája is az lenne :) Tény, hogy a technika fejlődése kiszorítja a képzelet világát, szerintem ezért csökken a szerepjátékosok száma :)
2014. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pár éve kezdtem a Thyalie-t (fórumos fantasy szerepjáték), mostanában már nem írok annyit. Egy ideig játszottam D&D-vel ("asztalon") de már nincs rá társaság sajnos. Szóval mostanában nem szerepjátékozok de folyamatosan keresek valami jót ami esetleg megtetszik.
2014. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó látni azért, hogy vannak még rpg-sek!


3-mas: nem crpg-re gondoltam, az asztali más műfaj :)

2014. júl. 8. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!