Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A Rockerek/Metálosok miért...

A Rockerek/Metálosok miért képzelik magukat jobbnak a többi embernél? Azért mert valaki ilyen zenét hallgat miért lenne normálisabb?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani, de ezt tapasztalom!

3 Haverom van aki rockot/metált hallgatnak. Ilyen Ozzy, Metallica, Guns, Slayer, Black Sabbath, Slipknot stb.


És annyira lenéznek és mindenkit sértegetnek, aki nem ezt szereti!

Szerintük a '80 as évek volt a legjobb idő és minden ami utánavan, ami most, az szar, egy divatmajmoló mindenki aki nem szereti a rock zenét, mert a rock az isten...


És itt is látom a kérdésekbe, hogy "Miért baj ha egy lány szereti a rockot?" Válaszoló: VÉÉÉGRE egy normális lány! Nagyon szimpi vagy!"


Szóval azért mert valaki mainstream zenét hallgat, nem 30 évvel ez előttit, nem zenekaros pólót hord, meg ilyesmit, az miért egy senki?


Szeretném ha kifejtenétek, bántás nélkül, hogy akik rockerek/metálosok, és szerintük az egy senki aki mai zenét/divatot kedvel, az miért gondlja így?

Miért szeretik bántani a mai dolgokat?



2014. júl. 11. 20:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
A héten ez már a 3. vagy 4. erre vonatkozó kérdés. Nem lehetne már inkább leakadni a rockerekről, hadd csináljanak amit akarnak? Nem kell velük/velünk foglalkozni! Minek állandóan szítani a feszültséget?
2014. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ja? Nem láttam őket? Belinkeled?

Nem akarom szítani! Írtam! De a haveroknál látom hogy Ők támadnak be mindnekit, szidnak mindenkit a háta mögött, nem őket bántják a zenéjük miatt!

2014. júl. 11. 20:44
 3/20 anonim válasza:
25%
Miért lennél senki? én nem értem hogy miért kell támadni a rockereket ennyire fáj hogy stílustalanok vagytok vagy mi a tököm? ha valaki képvisel valamit azt rögtön támadni kell,és az összes rockert szidod mert a haverjaid beszólogatnak, pff ..szánalom
2014. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a régiessége a fontos.Én is rockot/metált hallgatok, de mait, mert a régieket egyszerűen nem szeretem és kész.Így aki azt állítja, hogy a mai zene szar, annak egyszerűen nincs igaza.

A probléma a mai tömegzenével van, ami már a csapból is folyik, majdnem mindenki azt hallgatja és iszonyat rossz egytől egyik.Tudod, azokra gondolok, amik néhány hónapig slágerek, mindenki aki nem egy barlangban él napi többször is hallja itt-ott.Erre mondják azt, hogy "mai zene", helytelenül, mert ez csak a populáris része.

Viszont aki ilyet hallgat, annak komolyan nincs zenei ízlése, mert ez tényleg a bármi más csak ez ne kategória.

Tehát általában a mai zenét bántai ostobaság, mert jó zene ma is születik, de a populáris zenét tényleg nincs miért dícsérni.

2014. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2014. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Na elmondom miért. Azért mert mostanság már csak ez a mainstream szar megy mindenkitől és mindenki azt hiszi aki hallgatja a tucat slágereket,hogy mennyire ku@&ára egyedi. És akkor van egy tök átlagos rocker/metálos aki nem szereti és nem is érti,hogy miért mondja magára mindenki,hogy mennyire egyedi meg stb... közbe sehol sem ugyan olyan selejt.És ilyenkor neki meg csak azt mondják,hogy szart hallgat meg szar az ízlése mer nem egy ki@&szott divatmajom g@&i.És eleve a rockereket sértegetők körében is sokszor hallok olyanokat,hogy ti is csak ugyanolyanok vagytok meg másoljátok egymást. Igen valamilyen szinten a zenének is két oldala van a mainstream és az underground. De a rock és a metál maga a lázadás és ezt had ne kelljen kifejtenem tovább.Az ilyen mai mainstream f@&ok mint Justin Bieber meg Miley Cyrus azok azt hiszik hogy mekkora lázadók meg stb... Közbe meg csak elbutítják a fiatalokat sok hülye ugyanolyan agy mosott klónt csinálnak.És ne úgy gondolj rám hogy fúú megint egy okoskodó paraszt rocker mert egyáltalán nem ilyen vagyok csak kiállok a stílusom mellett.És én a mai mainstream tucatban is felismerem az igazi tehetségeket ahogy a -70-es,-80-as,és -90-es években is. Például régebben Michael Jackson,Seal,Withney Houston,Bonnie Tyler,Ma pedig kétségtelenül Lana Del Rey vagy Adele.És a durva,hogy sokan vannak pozőrök a rockerek között is de én nem tartozok közéjük mert tényleg annyira megtanultam ezzel kapcsolatban mindent,hogy akár a 80-as években is élhettem volna.Amúgy meg azér jön neked mindenki a 80-as évekkel mert azok voltak metál és rock zene fénykorai míg be nem köszöntött a grunge utána a nu-metal és ahol most tartunk az otvar tucat mainstream.
2014. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
sehol se,*
2014. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden szubkultúra követői és minden zene kedvelői között vannak született s.eggfejek. Ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, max. elkerülni őket. Rockerek és metálosok között is van szép számmal szűk látókörű és elfogult ember, aki szerint csak az lehet jó, amit ő szeret.

A 3 haverod nagyon kis %-át adja a világon lévő rocker/metálos mennyiségnek. Ez nem azt jelenti, hogy mindannyian olyanok. Talán azért haverok ők hárman, mert a természetük ebben is hasonló. Van rengeteg jó arc, tisztelettudó és toleráns ember is ebben a szubkultúrában, csak meg kell találni őket. Ez úgy a legegyszerűbb, ha először az embert magát nézzük, nem a szubkultúrát. Ezzel magam is így vagyok. Szeretem, ha valaki ismeri a kedvenc zenekaraimat, szeretek koncertekre járni és ott ismerkedni hozzám hasonló zenét kedvelőkkel, de ha valaki arrogáns, sértegető magatartást tanúsít vagy egyszerűen utánozhatatlan s.eggfej, akkor nem fogok vele kommunikálni, akkor sem, ha ugyanazt a zenét szereti, mint én. Ellenben ha valaki jó fej,értelmes, akkor azzal megkockáztatom a kommunikációt, függetlenül attól, hogy milyen zenét hallgat vagy milyen szubkultúra jegyeit viseli magán.

Az meg hülyeség, hogy csak a 80-as évek, hiszen ma is sok jó banda alakul vagy van még kezdő stádiumban. Nyitottnak kellene lenni olykor az újra, sokkal könnyebb lenne az életük az ilyen embereknek.

Elnézést, ha hosszú lett, csak én is kerültem már olyan helyzetbe, hogy bunkónak és nagyképűnek gondoltak, csak azért mert volt az ismerősi körben egy metálos, aki az volt, és ezt mindenkire ráhúzták, aki ilyen zenét hallgat.


üdv,

24/ metalos L

2014. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van amúgy.Tényleg nyitottnak kell lenni.Például én lányból vagyis barátnőnek nem próbálok csak olyat keresni aki rocker meg csak rockot hallgat meg mindent tud mondjuk a slayer-ről:D A személy maga a fő kulcs.És bocsi ha kicsit is erős lett az üzim:)
2014. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 *Nekomimi* ***** válasza:
100%

Én is rockot, punkot hallgatok, így a barátaim, ismerőseim legtöbbje rocker illetve punk ( párom is punk ) , viszont a LÖB-öm ( legjobb örök barát :P ) meg ilyen mai divatzenét hallgat. Soha, de soha nem fordult elő, hogy a rocker/ punk barátaim lenézték volna a LÖB-ömet azért.

Ez a lenézős dolog nem a zenei stílustól függ, hanem attól, hogy milyen EMBER vagy. :)

2014. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!