Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan alakitsak ki baráti...

Hogyan alakitsak ki baráti társaságot?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok és nem abban a városban élek ahol felnöttem(elköltöztünk).Ez egy kisváros itt nincsenek baba-mama klubok(sajnos)edzésre nem tudtok járni mert baba mellett nem tudok.Játszótérre járunk de a baba még csak 3 hónapos ezért sokáig nem köti le:)nagyon vágyom rá hogy legyen baráti társaságom nyitott ember is vagyok és irigylem az olyan embereket akiknek van ilyen.Próbálok nyitni emberek felé de valahogy egy beszélgetésen kivül soha nem alakul ki egy barátság.Mit csinálok rosszul?van valaki hasonló helyzetben?
2014. júl. 11. 21:18
 1/2 anonim válasza:

Szerintem járj el különböző városi rendezvényekre.

Sokan szóba állnak az emberrel ha látják, hogy van Babája és megdicsérik,megkérdezik, hogy mennyi idős,mi a neve stb...

én szimplán a buszmegállóban láttam ilyet.

Sajnos nagyon nehéz egy sima beszélgetésből tovább lépni a barátság felé.

Főleg a felnőtteknél van ez így, hiszen ilyenkor már általában mindenkinek kialakult az életköre,nem szívesen nyitnak új emberek felé...fogható ez a "rohanó világ"-ra is.

Szerintem a legjobb kezdés az új szomszéd-felé való nyitás.

Süti sütés,a csere-bizalmi kapcsolat.Ha nyaralni mennek akkor jobban figyelni a másik házára,az újságját beszedni,áthívni egy kávéra.

Ez az egyik legegyszerűbb módja egy barátságnak.

A másik lehet mondjuk az említett városi programokon.

Mondjuk a gyereknapi rendezvények szerintem kiválóak.A gyerekek játszanak,a szülők beszélgetnek.

A játszótér is jó, de ezek persze akkor jók ha már a Babád is abban a korban van:)

Legyél türelemmel.Szerintem lassan majd az évek során fognak kialakulni kapcsolatok.

2014. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ!igen felnött korban nehéz barátságokat kialakitani.sajnos.
2014. júl. 12. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!