Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A Japánok a Magyarokat vagy...

A Japánok a Magyarokat vagy az Amerikaiakat szeretik jobban?

Figyelt kérdés
Akár mint a Japán csajok a nyugati pasikat, vagy mint munka terén, vagy ha a nyugatiak ott vannak Japánban úgy, vagy bármi más téren?

2014. júl. 22. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Amerikaiakat nem szeretik túlságosan, a magyarok létezéséről meg a többség nem is tud. De szerintem inkább az utóbbi.
2014. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

A japánok a munkát és a hagyományokat szeretik a legjobban. Éltem köztük.


Nincsenek egyes nemzetek fiaira-lányira kihegyezve. Egyébként pedig ha lennének, akkor nehéz lenne egy nárcisztikus tohonya elhízott "mindenem a májdzsáb" amerikai és egy nagypofájú, hisztériás mamakedvence tohonya zabagép magyar között választaniuk.


Tisztelet a kivételnek.

2014. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is éltem Japánban, annyit tudok elmondani, hogy kb bárki jött oda hozzám, az volt az első kérdése, hogy ugye amerikai vagyok?

M.o-ról kilencvenakárhány százalékuk nem is hallott. Aztán azt kérdezték, hogy de ugye M.o-on az angol a hivatalos nyelv?...


Az amerikaiakhoz eléggé vegyes érzelmekkel kötődnek: egyfelől tényleg le is tudják nézni őket (volt egy japán egyetemi tanár pasi, aki elsorolta a sérelmeiket nagy keserűen), másfelől meg bizonyos dolgokban azért majmolják őket, mert kisebbrendűségi érzésük van, amiért legyőzték őket a háborúban.

Illetve a fiatalabb japán generációnak meg kezd tetszeni a közvetlenebb nyugati életstílus. Beszéltem több japán fiatallal, akik nagyon megvetően beszéltek a saját országukról, és ki akarnak vándorolni és vissza se akarnak nézni.


Illetve vannak japánok, akik pusztán baromira meg szeretnének tanulni angolul (angol oktatásban a japán sulirendszer pocsék), és ehhez szeretnének angol anyanyelvűeket keresni barátnak. Sajnos ebben eléggé diszkriminálnak, úgy értem, hogy eléggé csak az anyanyelvűek érdeklik őket... Pl. angol tanári állhirdetéseknek legalább 80%-a csak anyanyelvűeket keres, pedig az egyáltalán nem biztos, hogy attól még fog tudni tanítani.


Bár aki mégis megismeri valamilyen forrásból M.o-ot, annak tetszeni szokott.

Hát ennyit tudok saját tapasztalatomról mondani.

Ja, és légyszi, ha nemzetiségeket írsz, nem országokat, akkor az kisbetű! (magyar, japán, amerikai)

2014. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A Japánok mindenkit aki nem Keleti az Amerikai jelzővel illetnek, az nekik nem baj. De ha őket Kínainak meg Koreainak nézik akkor halálosan meg vannak sértődve. :DD


Nem helyesírási hibából írom ki nagy betűvel ezeket a szavakat, csak ezzel emelem ki. A szokás hatalma. :)) Háát... ha így áll a helyzet akkor Magyar Vagyok pólóban, rajta Japán Kanji írásjelekkel fogok kimenni, hogy véletlenül se kapjam meg az idióta Amerikai jelzőt.

2014. júl. 23. 12:13
 5/9 A kérdező kommentje:

Minden Keleti fel van háborodva ha Koreai vagy Japán létére Kínainak nézik. De ha ők teszik ezt az nem baj.


Mondjuk ha nem úgy kérdeznék, hogy:

"Ugye Amerikai vagy?"

Hanem hogy:

"Milyen nemzetiséghez tartozol?"

Akkor egyik fél részéről se lenne sértő a dolog. :)

2014. júl. 23. 12:19
 6/9 hunbula ***** válasza:
100%

#2 és #3 teljes zöld kéz :)


Én úgy vettem észre, eléggé megoszlik a japánok véleménye ebben a dologban. Tókió és nagyobb városok lakosai, akikkel találkoztam, eléggé elfogadóak mindkét esetben (többek között amerikai diákokkal is voltunk együtt kint). Vidéken könyebben lesz nehéz dolga az embernek, legyen bármilyen külföldi.


Érdekes módon minél inkább vidéki/idősebb volt, akivel beszéltem, annál szimpibb volt neki, hogy nem amerikai vagyok, hanem magyar (mert igen, nagy részük azt feltételezi, hogy minden nyugati amerikai, nem rosszindulatból ugyan. Kb úgy, mint ha itthon az emberek nagy része egy ázsiait lát, egyből rámondja, hogy kínai, holott, hohó). Igaz, általánosságban nem sokat tudnak Magyarországról (meg is lepett, amikor például a fülész orvos vizsgálat közben felszólalt, hogy ó, Magyarország, Budapest a főváros, ugye? Biztos nagyon szép hely), de szoktak érdeklődni, kérdéseket feltenni, nem zárkóznak el azonnal, hogy na nem is Amerika, nem is érdekel.

Ugyanakkor a fiatalok közül sokan nagyon rá vannak állva a nyugati témára, és nekik legesleginkább Amerika lebeg a szemeik előtt. Sok olyat láttam, ahol már túl is megy azon a szinten, hogy "menő", és kifejezetten észre lehetett venni, hogy az amerikai társaságot keresték inkább.


Ezen túl pedig természetesen ott lesz, hogy annak a japánnak milyen személyes élményei vannak, és az ez által kialakult véleményét milyen mértékben akarja kifejezni.


Ezek persze mind úgy vonatkoznak, hogy én egyetemi diákként voltam kint, társalgásra jól használható japán nyelvtudással. Van még pár lehetőség és más-más a fogadtatás.

2014. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jó hely Amerika.

Sok az Angyalokat, Démonokat látó személy, Ufohívő, pont egy olyan hely amiről példát lehet venni. Ott vannak a mérgező ételek is, az hogy kihasználják az emberek egymást és hogy tele van fekete színű egyénekkel.

2014. júl. 23. 16:07
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem csak az mondja egy Kínaira, hogy Japán vagy a Koreaira hogy Kínai aki nincs otthon a témában. Amúgy érdekes ez a dolog Japán részről, mert a világ majdnem fele nem ferde szemű és Amerikai de azért majdnem mindenkit annak néznek.


Én mindig azt mondom (persze viccből), hogy kapd elő a farkad és akkor majd meglátják, hogy nem vagy Amerikai (mivel az Amerikaiaknak kicsi van, kivéve a feketékét). :'DD

2014. júl. 23. 16:12
 9/9 hunbula ***** válasza:

Nahát, nahát, kérdező.

Egyrészt, lány vagyok, másrészt nálam a fűnyírónak nyúlsz alá, nem a szoknyának, mert Amerika még közelebb áll hozzám, mint Japán ;)

2014. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!