Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A Magyarorszagiak miert...

A Magyarorszagiak miert ''itelik'' el annyira azokat a magyarokat akik Romaniaban elnek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Romániában a magyarok Erdélyben élnek. A románokat utálják, nem az erdélyieket.
2013. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én már beszélgettem több magyarországi magyarral (én is romániai vagyok), ők nem voltak előítéletesek a származásom miatt, sőt, épp ellenkezőleg.

Viszont a szüleim mesélték, hogy amikor fiatalabbak voltak, és mentek Magyarországra, akkor úton-útfelől cigányozták őket. Lehet, hogy az olyan emberek belenevelték a gyerekeikbe is ezt az utálatot.

2013. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem minden magyar ítéli el őket. Én sem ítélem el őket. Semmi bajom velük. :)
2013. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert úgy néz ki jövőre a határontúlaik döntik el a választásokat a fidesz javára. Érhető, hogy sok Magyarországon élőnek ez nem tetszik.
2013. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dani900 ***** válasza:
Én pl örülök, hogy ott is élnek magyarok, sőt, van barátom aki onnan jött, és ráadásul, félig román, de ez sem zavart soha, nem ez alapján ítélek.
2013. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xeniah ***** válasza:
Az oka lehet tudatlanság (nincs tisztában a történelmi múlttal), lehet egyfajta felsőbbrendűség érzése (az erdélyieknek egy kicsit más a nyelvjárása, általában nem megfelelő a helyesirásuk (bár ez nemcsak rájuk jellemző), illetve lehet a rossz tapasztalat (én is ismerek olyan erdélyieket, akik amint lehetett áttelepültek Magyarországra, és segélyből élnek). Aztán ott volt még a Gyurcsány-féle riogató hadjárat a "23 millió román munkavállalóról", ami nem népszerűsitette az erdélyieket, bármennyire magyarok is. Mellesleg korábban engem is zavart az erdélyi nyelvjárás, pár perc alatt ki tudtam szűrni egy beszélgetés alatt, ha valaki erdélyből jött (de mondjuk a legtöbben észre sem veszik). De egy idő után rájöttem, hogy sok régi magyar szót, kifejezést éppen az erdélyiek őriztek meg (pl. jogositvány helyett "hajtási"-t mondanak). Most már kifejezetten tetszik :)
2013. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Románokat sem kell utálni mert nem cigányok, náluk is vannak olyan cigányok mint nálunk, tehát aki eddig azt hitte egy kaptafa az váltson álláspontot

Kérdező, nem minden magyar utálja a kintieket, ezt jegyezd meg.

21/F

2013. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Csak a balliberális hazaárulók ítélik meg nemzettársaikat azért, mert az a szerencsétlenség érte őket, hogy nem élhetnek a saját hazájukban.
2013. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy ítéljük! Van egy csomó humorista Erdélyből, nem lennének népszerűek, ha utálnánk őket, aztán meg mi is jártunk már Erdélyben, és azt tapasztaltuk, hogy abszolút kedves emberek élnek ott. :)
2013. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 9. válaszoló rátapintott.
2013. júl. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!