Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tennetek ha SOHA TOBBE...

Mit tennetek ha SOHA TOBBE nem lenne internet? Ha mondjuk holnaptol megszunne letezni? Mit gondoltok a vilagban mi tortenne?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 02:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy teszed fel ezt a kérdést, mintha valami elképzelhetetlen dologról lenne szó.


Nos, az internet nem az ősrobbanás óta van. Kb. 10 éve kezdett el gyorsan elterjedni Mo.-n, és azelőtt is volt élet. Szépen mennének a mobiltelefonozások, urambocsá' levelezések.

2014. júl. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg összeomlana a világ, hiszen szinte minden azon keresztül működik, céges utalások, kapcsolattartás, levelezés, tőzsde....


Aztán pesrze x idő után kialakulnának a dolgok, mert 20 éve is volt élet.

2014. júl. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hat... Sz*r lenne, mert nem tudnam a rolonokkal a kapcsolatot tartani...
2014. júl. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy telefon lenne-e? Mert ha az sem, akkor mennénk a postára és mindig várnánk a leveleket. :) Én elkezdenék postagalambokat tenyészteni, szerintem jó biznisz lenne.
2014. júl. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte biztosan nagyon szar lenne. Nekem pl. tanuláshoz nagyon jól jön az internet, mert sok olyan tananyagot szedek le az internetről, amik pl. Magyarországon nem is léteznek papíron, hanem súlyos tízezrekért tudnám csak megszerezni külföldről. A távolabbi barátokkal és rokonokkal való kapcsolattartást megint csak megnehezítené.

De hosszú távon a személyes emberi kapcsolatnak biztosan jót tenne.

Bár szerintem ha kimennék az utcára kínokban fetrengő, zokogó fiatalokat látnék mindenhol, akik a telefonjukat szorongatják, és azt hajtogatják, hogy "de még ki se posztoltam a vacsorámat facebookra"

2014. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1997-ben érettségiztem egy megyeszékhelyen... Azért nem volt az olyan nagyon régen...

- Senkinek nem volt mobiltelefonja - nem hogy az osztályban, de szerintem a suliban sem

- Internet kezdetleges volt, messze nem volt annyi magyar információ rajta, mint most. Iskolában, könyvtárban volt elérhető. A számítógép olyan drága volt, h egyáltalán nem egy hétköznapi háztartási eszköznek számított. A laptopról meg azt se tudtuk, h létezik, vagy max. az amerikai sci-fikben láttunk.

- Hiába volt kábeltv, szerintem kb volt 5 -10 magyar csatorna.


Gyerekkoromban a többi gyerekkel a lakótelepen, lent játszottunk. Bicikli, fogó, bújócska, bunki stb.

Kamaszkoromban is a többi gyerekkel, fiatallal bandáztunk. Dumáltunk, hülyültünk, kártyáztunk, activityztünk, a fiúk sokat tengóztak, sokat kosaraztunk, bringáztunk, nyáron strandra, tóra jartunk úszni, és discoba is jártunk, csináltunk is - nem lettünk kábítószeresek, alkoholisták, pedig még kocsmáztunk is, még be is rúgtunk.

Igazi térképről (papír) tájékozódtunk, házi dolgozathoz a könyvtárba ültünk be - volt, h órákat - napokat, profin használtuk a katalógust.

A tételeket magunk dolgoztuk ki, a kötelezőket elolvastuk igazi könyv formájában. Moziba is jártunk, és nem került fél havi fizetésébe anyáméknak.

Ja, és leveleztünk. Papíron. Boríték, bélyeg, posta. Akkor a postás nem csak számlát, csekket hozott, ha a rokonainknak, barátainknak névnapja, szülinapja volt (ez az asztali naptárba volt bejegyezve), jó pár nappal előtte "illett" feladni a képeslapot, h megkapja. A képeslap az egy olyan postai termék, h az egyik oldalán fotó/rajz van, a másik oldala pedig meg van felezve. Az egyik felére írhatod a címzettet, ide került a bélyeg, a másik felére meg a kedves soraidat. Ilyet küldtünk név- és szülinapra, karácsonyra, húsvétra, anyák napjára azoknak akikkel nem tudtunk személyesen találkozni, vagy ha elutaztunk valahova, és gondoltunk rád.

Voltak hivatalok, bankok, üzletek, politika akkor is...


Szóval nyugi, működött internet nélkül is a világ...

És még csak nem is vagyok olyan öreg.

36/N

2014. júl. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz, nálunk 2006-ban kötötték be a netet. Teljesen függő vagyok, de azelőtt meg sokat tévéztem, még többet olvastam, barátokkal lógtam.


Szóval gyakorlatilag ugyanazt csináltam mint most, csak más technológiával :)

2014. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A munkahelyemen nem lenne akkora kapkodás. Mert most az megy, mivel mindent villámgyorsan át lehet küldeni e-mailen.

"Akkor légyszíves csináld meg és küldd vissza e-mailben MOST" - mindezt műszak lejárta előtt előtt fél órával.

Szabadidőmben meg bérelt helyem lenne az összes körülöttem fellelhető könyvtárban.

2014. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát lehet sírnék egy darabig és az öngyilkosság gondolata lenne bennem. De halál komoly :o


Én nem tudnám elképzelni az életet internet nélkül, annyira hozzámnőtt már,holott mikor kicsi voltam nem volt internet, de mostmár ha filmet nézek azt itt teszem, nem tudok valamit, itt nézem meg. Zene kell, youtube. Ismerősömmel akarok beszélni? Facebook.

Úristen

2014. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Felvágnám az ereimet, mivel ebből élek meg és rengeteg ismerőst nem tudnék elérni és munkát nem tudnék elvégezni
2014. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!