Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valakinek van saját autója...

Ha valakinek van saját autója egy társaságban, kötelessége mindig vinni valakit?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi elsősorban, akik kerültek már hasonló helyzetbe, esetleg nem néztek rá jó szemmel azért, mert nem szeretne mindig idegenekkel utazni? Mi erről a véleményetek?
2014. aug. 5. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem köteles, de ha úgyis egyirányba mentek, akkor illik elvinni.
2014. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Hát amikor én társaságba autóval mentem, két dolgot tettem.

- megkérdeztem, vegyek-e föl valakit odafele,

- megkérdeztem, hogy valaki megy-e hazafele arra amerre én, elvigyem-e.


Nem kötelesség, de szerintem alapvető egy társaságban.

Azt viszont nem tartom jónak, ha kérdés nélkül tukmálják vagy követelik ki a fuvart a társaság tagjai. Az nem oké.

Ha erőszakosak, vagy kezd "kötelességeddé" válni, akkor mondj annyit, hogy még dolgod van, nem tudsz vinni senki.

2014. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát én ha elviszek valakit akkor általában elkérem az árát. Persze csak a buszjegynyi árát. Így a fejemre se nőnek, hogy héé ingyen kocsikázás, én is és ő is jól jár (nekem kevesebb benzinpénz, őt háztól házig viszem és nem ül a rohadt büdös buszon) ;)
2014. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
nálunk nagyon nem alap. Szoktunk összebeszélni, meg váltogatni, hogy ki vezet haza, de azt, hogy mindig valakit rám sózzanak... Egyébként volt olyan, aki megsértődött, mert nem vittem kapuig ingyen, na őt nem vittem többet sehova. Nehogymár a farok csóválja a kutyát... Oké, hogy szép dolog, ha az ember elviszi a többit, de ne várja tőlem senki, hogy taxisofőr leszek, mert ők inni akarnak. Lehet megtanulni vezetni másnak is, meg lehet kocsival jönni.
2014. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem kötelesség, jófejség. Nálunk nem szokás a benzinpénzt elkérni, de megsértődni se azon, ha nem kerül miattad Koppenhága felé a sofőr.

Ez egy szívesség, amelyet sok esetben illik felajánlani, de nem elvárt, viszont minden esetben illik nagyon hálásnak lenni érte a másik fél részéről. Ha a többiek kihasználják ezt, akkor meg meg lehet mondani, hogy nem vagy buszjárat.

2014. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötelesség, inkább kedves gesztus. Nem szabad mindig, mindenkit kocsikáztatni, mert rádszállnak, de néha-néha belefér, még ha rád is tukmálnak valakit.


Még jól is kijöhetsz belőle. Ha ismeretleneket "szállítok", elkérem a benzinpénzt, ami természetesen egészen véletlenül több szokott lenni, mint az elfogyasztott benzin ára. :-)

2014. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miert lenne kotelesseg?

Akinek van lakasa, kotelessege folyton ott altatni valami ismeroset?


Attol hogy autoja van, meg nem taxis.

2014. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha egy irányba mentek, akkor semmibe nem tart elvinni valakit, legalább egy darabon. Nagyobb távolságra persze el lehet kérni a benzinköltség arányos részét, vagy a buszpénzt.


De direktbe furikáztatni embereket nem kötelező, főleg ha "idegenek".

2014. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nálunk, épp az történt, hogy már nem láttam a saját dolgaimig el, mert egyfelől akit vittem volna hozta automatikusan még egy valakiét, így akit én hoztam volna egy másik társaságból, már nem fért volna el... És engem állított be az az illető fukarnak, hogy nem viszem el... szóval azért van egy határ... valahogy az emberek egy idő után úgy veszik, magától értetődő, hogy neked van, akkor hoz akit tud... ez szerintem faragatlanság... a hála vagy legkisebb tisztelet jele nélkül! Az emberek kezdenek megdőlni intelligenciájukban azt látom...

2014. aug. 5. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!