Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van még rá esélyem, hogy...

Van még rá esélyem, hogy népszerűbb legyek a suliban, vagy mondjak le erről? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Általánosban negyediktől hatodikig nem voltak barátaim. Ez azért volt, mert csúnya voltam, jó tanuló és zárkózott. Aztán hatodik után átmentem hatosztályos gimibe, de ott sem sikerült népszerűnek lennem. Összesen két lány van az osztályban, akikkel jóban vagyok, a többiek vagy nem kedvelnek, vagy nincs bajuk velem, ez vegyes. Itt szerintem azért nem sikerült sok barátot szereznem, mert nagyon visszahúzódó vagyok, és néha elég hülyén viselkedtem hetedikben. Év vége felé megváltoztam egy kicsit, komolyabb lettem, jobb az életfelfogásom, és szebb is lettem, meg a ruháim is jobbak. Eddig nulla önbizalmam volt, de most már elfogadom magam. Külsőleg szerintem az arcom is és az alakom is átlagos. A baj az, hogy akik a suliban ismernek, azoknak már van egy szilárd véleményük rólam, ami szerintem valami ilyesmi lehet: "A ciki és furi lány, aki rohadt jó tanuló és sose beszél, és elég nyomi". Nem szeretnék feltétlenül népszerű lenni, mert szerintem nem jó dolog, ha valakinek kétszázezer barátja van. Csak annyit akarok elérni, hogy kedveljenek, és legyen egy kicsit több barátom, de nem feltétlenül az osztályból. Nincs bajom az osztálytársaimmal, de...szerintem valahogy nem passzolunk össze, vagy hogy is mondjam. Most megyek nyolcadikba.

Tehetek még valamit, hogy

1. megváltozzon az emberek véleménye rólam, és ne tartsanak nyominak

2. többen kedveljenek,

3. legyen egy picit több barátom,

4. ne legyek ilyen visszahúzódó, merjek megnyílni az emberek előtt?

Tudom, hogy nem fontos, hogy mit gondolnak mások, stb, de azért na, nem szeretném úgy kijárni a gimit, hogy mindenki nyominak és különcnek tart...



2014. aug. 6. 23:01
 1/4 anonim válasza:
Hát próbálj valahogy megnyílni, és barátkozz sok emberrel.
2014. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Legyél nyitottabb és barátságosabb! Molyogj sokat és csacsogj! Bátran menj oda hozzájuk és kérdezősködj, mert mindenki szeret és tud is magáról beszélni, így elkerülheted a kínos csendet.

Nem kell feltétlenül szépnek vagy jól öltözöttnek lenni, ahhoz hogy valaki népszerű legyen. Én személy szerint például egy olyan gimibe jártam eddig, ami egy nagyon pénz-és divatorientált intézmény, de ennek ellenére, én az én sajátos laza Hip Hop-os stílusommal elnyertem a tetszésüket, pedig manapság a 90-es évek nem nagy divat. Nem voltak drága ruháim vagy értékes telefonom. Végül átiratkoztam egy másik iskolába, de azért, mert én nem bírtam őket. Nem volt gusztusom eladni a lelkem..:D Mindegy a tanulság az az, hogy barátságosan mosolyogva kell közeledni és szeretni fognak. Sokan hiányolnak engem onnan, mert jó kedélyű laza csaj voltam.:D Ennyi a titok legyél kedves és szórakoztató, a pénz nem számít meg a külső sem.:))

Hívd el őket valahova, járj el velük ide-oda és érezzétek jól magatokat!:) Ne görcsölj rá semmire!:) Az élet kemény, de éld úgy, hogy élvezd!;)

2014. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem sosem érdekelt, hogy kedvelnek-e. Mindig azzal foglalkoztam, ami engem érdekelt és úgy viselkedtem, ahogy nekem jól esett. Aki nem tud elfogadni, az beszélje ezt meg egy téglafallal! Így is sikerült szert tennem intelligens barátokra, akik nem várnak el semmit, csak hogy jókat beszélgessünk a világ érdekességeiről.


Azt tanácsolom ne akarj megfelelni másoknak! Az nem te lennél.

2014. aug. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugyanez van velem is.Azaz,volt.Hozz be egy olyan hobbit mint pl szentjohanna gimi olvasas.Valoszinuleg ezek megfognak nekik tetszeni,és veled fognak hodolni ennek az uj hobbinak.Nem kell megváltoznod,csak találj egy közös pontot.
2014. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!