Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Közvélemény kutatás: ha én...

Közvélemény kutatás: ha én hajléktalanokon szeretnék segíteni, és a Te segítséged kérném, kiraknék egy dobozt, hogy egy kis pénzt rakj bele, raknál bele? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Csak őszintén, aki tényleg adna és csak annyit írjon amennyit adna! Aki nem, miért nem?

Egyébként ténylegesen hajléktalanokon segítenék, ellenőrizhetitek facebook-on és/vagy youtube-on.


2014. aug. 13. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Én bizalmatlan vagyok, nem bízom abban, hogy a pénzem oda kerül, ahova szánom.


Pár hónapja láttam egy nagyon megható videót a neten. Egy hajléktalannak visszaadták az emberi külsejét: megfürdött, adtak neki tiszta, rendes, elegáns ruhát, egy fodrász levágta a haját, manikűrös rendbe tette a körmét. Csak a végén nézhette meg magát a tükörben... Nagyon megható volt!


Tudom, hogy ehhez is pénz kell, de talán önkéntesekkel többre mennél. Pl. keresel egy fodrászt, aki vállalja, hogy ingyen megcsinálja a hajukat, manikűröst, aki rendbe teszi a kezüket, stb.


Ezzel el lehetne indulni - csúnyán szólva lehetne ez egy jó marketing is..

2014. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

kizárt!

minden hajléktalan okkal az! és az az ok saját maguk.. ://

2014. aug. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

én csak egy hajléktalannak adok lóvét mert tudom, hogy Ő nem piára cigire stb re költi. akkor viszont annyit adok amennyit megengedhetek magamnak (párszázat)


amúgy ha megfigyeled a szegényebb rétegből valók segítőkészebbek

2014. aug. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
én inkább vennék neki ruhát,kaját ha pénzt adnék akkor lehet hogy cigire vagy piára költené.
2014. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Nagy szart adnék. Egyébként se más pénzével jótékonykodj, add oda nekik a sajátodat. Meg nem Facebookon akarom visszanézni, hogy mire költöd az adományokat, hanem hivatalos elszámolást írjál minden forintról.
2014. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék semmit. Már kezdenek unalmasak lenni az ilyen hajléktalanos videók a Youtube-on, nem is értük csinálják, hanem a nézettségért...
2014. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtad, hogy pontosan mire használnád a pénzt. Engem itt vesztettél el. A hajléktalanság egy nagyon komplex probléma, ami nem csak a pénz hiányáról szól... Tudnom kell, hogy a pénzemet egy szakértő a megfelelő módon használja fel. Bizonyítania kell előttem az autentikusságát, a szakértelmét, mégpedig egy részletesen kidolgozott tervvel. Egy ilyen személyt talán támogatnék.


A talán azért van ott, mert egészen egyszerűen nincs pénzem, amit jótékonykodásra adhatnék.

2014. aug. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy bácsinak szoktam adni néha parszáz forintot. Kedves bácsi amúgy. Egyszer kicsit részegek voltunk leltünk mellé beszélgetni, tök jó sztorijai vannak. Meg van egy kutyája.

De amúgy nem. Aki oda is jön kéregetni annak végképp nem. Régebben volt hogy adtam volna néhány zsömlét vagy valami gyümölcsöt, de akkor éppen csak el nem küldtek az anyámba, hogy miért nem pénzt adok. Akkor úgy voltam hogy soha többet.

2014. aug. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Egyrészt bizalmatlan vagyok, hogy tényleg oda jutna-e ahová adom, másrészt ha már a kis pénzemből amiért keményen megdolgozok valakit támogatok (és az nem jó barát vagy családtag), akkor 1001 számomra fontosabb ügyre adnék, legyen az rákos gyerekek gyógyítása, bármi.

2014. aug. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Dehogy adnék, nem azzal segítesz a hajléktalanoknak, hogy te is ki ülsz koldulni aztán más pénzéből jótékonykodsz. Aztán ki tudja hova menne az a pénz, mert a facebook-on, youtube-on nem lehet nyomon követni, ez a kijelentésed is teljesen hiteltelenné tesz. Ebből inkább arra gondolok, hogy villogni akarsz az emberek előtt, hogy te milyen jótékony vagy, persze más pénzéből.

Szóval ha segíteni akarsz rajtuk menj el egy ilyen szervezethez és ott adnak neked tényleg hasznos munkát amivel segítesz rajtuk, vagy menj el dolgozni és az ott megkeresett pénzedet add nekik.

2014. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!