Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szép estét! Utópisztika vagy...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Utópisztika vagy megvalósítható "jóléti államok szövetsége"?

Figyelt kérdés

Ez nem titok: a multik/bankok felügyelik a gazdasági játszóteret, a demokrácia háta mögé bújva rombolják le a társadalmat a különböző bűnözök illetve (nem mind) a politikusok.Ismerjük be, hogy azt a rendszert melybe sikerült nagyon kényelmesen beintegrálódnunk ez a 2 dolog ami meghatározza. Bontsuk szét:

Multik: Miért? Mert pénzük van. Szoktam mondani: Ma már a pénz nem fizetőeszköz hanem hatalmi jelkép. Van egy ilyen "vicc" is: Aki 1 milliót lop azt leültetik, aki 1 milliárdot azt elengedik. Hiszen az utóbbi le tudja fizetni a bíróságot. Elmondom mi a bajom a pénzzel. Ha arra használnánk amire hivatott akkor semmi. Viszont mivel nem ezt tesszük ezért kiírásra került ez a kérdés. A legszomorúbb dolog az, hogy a fizetőeszköz fényében teszünk olyan dolgokat melytől 10-ból 8 ember undorodik MÉGIS 10-ból 9 ember elteszi. Mondhatnám a környezetszennyezést, a gyilkosságokat de most a hajléktalanságot emelném ki. Ti mit láttok bennük? Egy gazdasági rendszer által kitaszított emberi lényt vagy egy iszákos, mocskos szerencsétlent, akinek úgy adsz 100 forintot, hogy szerinted italt vesz belőle. Pedig lehet, hogy csak egy takarót mert fázik. Valahogy nem érdekel minket annyira a sorsa, hogy belegondoljunk a mindennapjaiba. Lehet, hogy diplomás ember csak az a közösség melyben te is élsz azt mondta: nem kellesz. Jó.. mondhatod, hogy így járt, DE mi lenne akkor ha legközelebb te kapnád az imént említett választ? Ne szálljunk fel a fellegebe, a köztudatba nem véletlenül épült be a róluk kialakult kép. Viszont ha már az érdeklődést felkeltettem benned akkor már megérte legépelni. Menjünk tovább. Hogyan képzelem el az ideális rendszert? Úgy, hogy ha egy nagyon gazdag és nagyon nagy befolyással rendelkező elit nem tesz ezért semmit akkor lehúzhatjuk a WC-n. Az álmaimban ez a berendezkedés a következő lenne: Korlátozásokkal lecsökkentenénk az emberek létszámát kb 3 milliárddal. Persze nem az egyik napról a másik, ha kell akkor 100 év alatt. Ez opcionális mivel ha így haladunk el fogunk érni egy maximumot melyről a minimális szintre elég gyorsan leesünk. (annyian leszünk, hogy a betegségek, éhezés,stb miatt gyorsan meghal az emberiség nagy része). Aztán, mindenki tudná a feladatát és csak annyi csecsemőt szülnénk amennyire szükség van. Hogy értem, hogy mindenki tudja mi a dolga? Nem lenne szükség pénzre (vagy nagyon csekély mennyiségre) mivel újfajta körforgást hoznánk létre a piacon. Lényege: ÉN tudom, hogy fel kell kelnem és el kell mennem a földekre dolgozni mivel ezért a többi dolgozó ember ellát engem. Learatom a búzát, azt odaadom a malmosnak, ő odaadja a péknek, ÉN pedig munkám végeztével abból amit reggel megtermeltem el veszek egy kis részt ami számomra/családnak elég. DE ebből enni fog a titkárnőtől kezdve egészen a villamos művek igazgatójáig mindenki. Mikor hazamegyek mi vár engem? Ha felkapcsolom a villanyt akkor fény, ha megnyitom a csapot akkor víz. MIÉRT? Azért mert ahogy mindenkiben, BENNEM is meg van az a felelősségtudat mely azt diktálja, hogy: Közösségben élek, azért dolgozom és cserében ŐK értem élnek, dolgoznak. --> Na ez az a nézőpont melynek meg kellene lenni a társadalmunk minden résztvevőjében. Így leírva gyerekesnek hat, viszont ha belegondoltok mennyivel tisztább, nyugodtabb és, ami talán a legjobban számít kiegyensúlyozatlanabb lenne az életünk. Ha ez/ezek megvan akkor adódik a boldogság. Az ember pedig hírhedt ennek keresésében.

Mond csak nem unod még azt, hogy minimál bérért vagy 100-200 ezer forintért dolgozol (orvosok)?Külföldön is meg van ez csak ott többet keresnek viszont a belőlük élők sokkal többet "szakítanak"? Én unnám, jelenleg tanuló vagyok de azért foglalkozom ezzel mert tudom ha kikerülök az iskola védő karjai közül, egy diplomával nem fogok sokat érni. Mennek most ezek a banki perek, kíváncsi leszek a végére... AZ az igazság azért nem vagyunk képesek ezen változtatni mert nem tesszük kockára a megélhetésünket, családunkat. Ezzel nincs bajom, hiszen egy családfő védje a bevételi forrást, viszont feltenném a kérdést: a gyerekednek is ilyen jövőt kívánsz? Nem mer majd nagyobb döntéseket hozni, nem mer majd nagyobb döntéseket hozó csapathoz beállni? Perzse, rendben van, mint írtam is ide egy nagy hatalmú elitre lenne szükség, viszont aki egyszer felkerült a ranglétra tetejére nem igazán válna meg a pénzétől.


Politikusok: Miért? Azért mert nem vagytok tisztában egy dologgal: a politikusok kezében van a hatalom VISZONT ez a hatalom mi vagyunk. Beszéljünk Magyarországról. Párttól függetlenül azért mindenki belátja, hogy amit elértünk (amit nem) az elmúlt 24-25 évben az egy nagy semmi. Sőt még mínuszba is mentünk. Nem mondom, hogy EU de az EU országaiban lévő multik és politikai sugárzás erősen hatott a belpolitikánkra. nem így lenne? AZZAL VERSENYEZNEK A KÜLFÖLDI ILLETVE HAZAI CÉGEK, HOGY MIT VESZÜNK?: HAZAI TEJFÖLT VAGY NÉMETET. Egy hazánk mezőgazdasági előnyeivel rendelkező országnak nem lenne szükség (legalábbis nem ekkora) élelmiszer importra. Hogy tartozik ez a politikához? Úgy, hogy fentről irányítanak mindent. Nekem ne mondja senki, hogy ha akarták volna akkor az előző rendszerek nem tudták volna megvédeni a magyar vállalkozókat, földeket, létesítményeket. Így is hosszú lesz, nem írnék ehhez többet, szerintem leesett miről beszélek.

Hogy gondolom erre a megoldást az elkezelt világomban? Az országok egyesülnének. Persze megmaradnának az államhatárok, mindenki gyakorolhatná az adott térségre jellemző népszokásokat nyelveket, stb-t. Bevezetnék egy közös nyelvet, melyet mindenkinek kötelezően beszélni kell (angol, legkönnyebbek közé tartozik), ezen felül persze az anyanyelvét is hibátlanul. Minden tagállam egyenlőnek számítana. Fejlődő országokban a félzárkóztatást míg a fejlettben a fejlődést szorgalmaznám. EGYENLŐ szintre kellene hozni minden réteget.


Továbbá: K+F tevékenységbe fektetnék be tudást, emberi erőt. Gondoljatok bele: ha nem országokra, kutatási területekre (mint anno, de még valamelyest most is USA és Oroszország) osztanánk fel a fejlesztési programokat hanem szabad áramlást hagynánk neki, ahol (mint már kifejtettem) mind az ember mind a tőke (alapanyag, stb) szabadon vándorolhatna akkor lehet, hogy betegség, környezetszennyezés sem létezne. Hiszen ha összedobjuk azt amink van sokkal többre megyünk.


Mit gondoltok erről a világképről? Mennyiben van szerintetek igazam a mai világról, mennyiben lehet igazam a jövőről?


A válaszokat köszönöm!



2014. aug. 22. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez az utópia, ami a búzaaratás utáni hazatéréskor konstatált villanyellátásról szóló látomás, nem más, mint a kommunizmus. (itt most a történelmi próbálkozások felidéződésével járó negatív mellékzönge nélkül mondom ezt)


A javak, tőke, személyek szabad áramlására épülő államközösség is létezik már, úgy híjják, EU.

2014. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az lényegében a kommunizmus. No nem a megvalósult, jól ismert fajta, hanem az igazi idealista. Ahol mindenki a köz gyarapításáért dolgozik, lelkiismeretesen, önszántából. Ez sem működött, mert túlidealizálta az embert: legközelebb, ha útépítés mellett mész el, nézd meg, hogy "Józsit" mennyire fűti a köz szolgálata - mert ugye, a "mindenkiért dolgozom"-nak most is meg kéne lennie, ez lényegében szemlélet kérdése lenne.

Divat szidni az EU-t, de sajnos ezt idehaza szúrták el. Elég megnézni a környező, pár évtizede még lesajnált országokat, ők valahogy ki tudtak törni a nyomorból, és bár ott sincs kolbászból a kerítés, nem ilyen keserves a helyzet.

K+F-fel egyetértek: csak ezzel lehetne Magyarországot felvirágoztatni (természetesen a megfelelő szintű oktatással együtt), nem pedig a munkásemberek tömegeivel, illetve a gyártással. Ez utóbbit bármikor egy tollvonással Kínába (illetve ma már inkább Vietnamba, esetleg Indiába) helyezhetik át, míg kompetenciával ezt nehezebb megtenni...

2014. aug. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!