Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek van megvalósítható...

Alvic mária kérdése:

Kinek van megvalósítható ötlete, hogy Budapest ne legyen ennyire hihetetlenül szemetes, koszos? Ez nem csak pénz kérdése. Hihetetlen, hogy rengetegen amit lehet az "elveszítik" ottfelejtik. Ami az utcák összképét nagyon csúfítja.

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem büntetik meg szigorúan a szemetelőket, és nem tesznek ki több szeméttárolót, csikktartót, addig nem lesz tisztaság. Nem figyeli sehol senki és nem büntet sehol senki, legalábbis én még nem láttam. Talán táblákat is ki lehetne tenni, amiben felhívják a figyelmet a tisztaságra.
2014. máj. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 yuda ***** válasza:
53%

Tömegméretekben pénz kérdés.

Amit előttem beírtak szankcionálás hozhat eredményt, ám inkább máshonnan közelíteném meg.

Médiákban kellene sulykolni, visszatérően és alaposan elmagyarázni miért rossz ez nekünk és amikor az emberből már belülről fakad az igényesség, mert végre megértette, hogy az ő érdeke is, -akkor működhet.

Amit tehát hangsúlyozok az, hogy elérni, az emberekből magukból fakadjon az igényesség, és ehhez sokszori, ismétlődő magyarázat kell, hogy tömeg méretekben "leessen".

2014. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Használni kellene azt a sok rendőrt, amit az elmúlt 4 évben kiképeztek és nem csak arra, hogy traffipaxoznak, vagy az őrsökön ülnek, meg a közterület felügyelőket is: menjenek járőrözni minden nap, egész nap, aztán ha valakit rajtakapnak, akkor megbüntetni. Szerintem csak így lehetne, a már nevelhetetlen korban lévőket, a gyermekeket pedig erre kell nevelni.
2014. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amíg az emberekben nincs erre igény, addig akármit tehetnek, nem lesz eredménye.
2014. máj. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon a penzbirsag szemetelesert nagyon bevalt.

$239 egy csikkert is.

2014. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezen a héten péntektől vasárnapig országszerte TeSzedd! Igaz, nem a hébe-hóba eldobált szemetek felszedése a cél, hanem a nagyon szemetes területek felszámolása, de egy jó kezdeményezés, és ők tudnak is tenni azért, hogy a közterületek tisztasága is javuljon, csak ehhez minél többen el kéne, hogy menjünk, hogy lássák, az embereket érdekli a tisztsaság!
2014. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nemrég voltam Pozsonyban,ott alig volt szemét. Valahogy ott az emberek ügyelnek arra,hogy ne éljenek koszban. Aki eldob egy szemetet nem tudom mit gondol,hova lesz az? És ne jöjjön azzal,hogy ott az a sok közunkás. Pénzbírságra + 1 hét szemétszedésre ítélném, szigorúan kézzel.
2014. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Máshol lépten-nyomon szemetesbe botlasz, mégpedig olyanba, amibe még fér is szemét. Nálunk vagy nincs a közelben egy sem, vagy púposan tele van, vagy le van lakatolva.

Ha itt megbüntetnek, akkor abból pénzből csak valakinek a prémiuma gyarapodik, más nem történik.

A közterületes meg azt sem tudja megmondani, hogy hol van a legközelebbi kuka.

2014. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Előző ezt elismerem,de ha nincs szemetes,akkor sem dobom el.Ha van nálam egy flakon üdítő,akkor visszazárom és hazaviszem.

Sok ember az erdőben is azt szeretné,ha mellett ott lenne egy szemetes,de mivel nincs el kell dobni a földre..

Nem azt mondom,hogy nem kéne több szemetes,de az emberek próbálják meg úgy kialakítani a szokásaikat,hogy nem biztos,hogy lesz rá mód 2m-en belül. Magyarán szólva nem iszok dobozos üdítőt ott,ahol nem tudom eldobni a dobozt.

2014. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A Váci utca (és környéke) felújítása után a szemetes edényeket a mai napig sok helyen nem helyezték vissza.

Belváros! Tele túristákkal!

Ez nem az embereken múlik!

Na meg a kukások is egy majmok!

Ha egy zsák több, mint 3 kg, akkor már nem viszik el mert nehéz s otthagyják.


-vagy:


külön pénzért, süti, kaja vagy pia!


Itt kell elkezdeni a rendrakást a közületeknél s utána betartatni a szabályokat.

2014. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!