Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az mitől van, hogy egyesek...

Az mitől van, hogy egyesek nagyobb társaságban kizárólag egymáshoz beszélnek?

Figyelt kérdés
Példa: munkahely, szünet, dohányzás. Van valami társalgás, nagyjából körben állunk páran, és van két fazon, akik együtt utaznak be ugyanonnan, és akármelyikük beszél, mindig a másikat nézi, mintha csak neki mesélne. Mitől csinálják így? Mire jó nekik? Hogy nem veszik észre magukat? Ilyen alfahímek egyébként, vagy legalábbis annak játsszák meg magukat, és nem szól rájuk senki.
2014. aug. 30. 05:13
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

"alfahímek" :)

Társaságban az lenne az elfogadott, hogy a körülöttünk lévőkkel keresni a szemkontaktust valóban.

Vagy nagyon lenézik a többieket, vagy a gyávaságukat próbálják így leplezni, vagy alapvető nevelési defekt.

2014. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan gátlásosak nagyobb társaságban, és így érzik magukat "biztonságban" (mutatják, hogy nincsenek egyedül, ráadásul így még véletlenül sem kell mások előtt "szerepelniük", mert el tudnak különülni).


Egyik barátnőm akart így kisajátítani a mostani osztálytalálkozónkon: mellém ült, állandóan velem akart sutyorogni, lefoglalt... Imádom őt, meg tényleg legjobb barátok voltunk, de "küzdöttem" ez ellen, hiszen engem mindenki érdekelt. Tudom, hogy nem gonoszságból csinálta, hanem azért, amit feljebb írtam.

2014. aug. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Egymást ismerik jobban, együtt szeretnek társalogni, meg tényleg lehet hogy annyira nem tudnak nyitni a társaság felé.


Meg attól hogy körbeáll 10 ember, nem feltétlenül kell mindegyiknek mesélni, mindegyikkel. Én pl értelmesebb társalgást el tudok folytatni 1-2 emberrel, mint 10 különbözővel.


Bár éppenséggel lehet szimplán nem is akarnak veletek beszélni, főleg ha mások is ilyen lekezelően "azért mert alfahím" szöveggel támadnak. Az ilyesmit általában észreveszik az emberek.

2014. aug. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az alfaságot a hangerejükre meg a folyamatos hőstörténeteikre értem, nem mi hisszük keménynek őket, mégis inkább végighallgatja a társaság az ostobaságaikat.
2014. szept. 1. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!