Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezek alapján, mit gondoltok?...

Ezek alapján, mit gondoltok? Hosszú.

Figyelt kérdés

Szóval, először is szeretném leszögezni, hogy hosszú lesz.

Lehet, hogy lesznek benne ellentmondások, illetve kicsit összevissza lesz, de pontokba szedem. (Megpróbálom)

Megpróbálok mindent leírni, ami fontos lehet.



Na szóval: Nem szeretek emberek közé menni.

Régebben ezzel nem volt gondom, olyan 1 éve jöhetett.

Kint az utcán, csak kapucniba, bírok lenni, mert ha nincs rajta rosszul érzem magam.

Állandóan olyan érzésem van, mintha az emberek, csak figyelnének.

Ha például egy ember rám néz, már rosszul érzem magamat.

Vagy, ha épp nevetnek, és úgy néz rám, akkor, pedig azt, hogy rajtam nevetnek.

Egyszerűen nem szeretnék közéjük menni.

Ha kapucni van rajtam, akkor nagyjából ilyen bajom nincsen, mivel, én se látom őket, és ők se látnak engem.


Az osztályommal meg vagyok, de őket se bírom.

Nem az van, hogy csesztetnek, mert békén hagynak, csak nem szeretnék közéjük menni. Egyszerűen rosszul érzem magam.

Persze van 1-2 barátom akikkel semmi bajom.


Igazából egyedül szeretnék lenni. Ha egyedül vagyok, tök jól érzem magamat.


Például, ma is elkezdett remegni a lábam a buszon.


Ha jön valaki hozzánk, már rosszul érzem magamat, amint belépett a szobámba, vagy elég ha csak rám köszön.

(A családtagok + haverok ez alól kivételek.)

Ha van itt valaki, és tegyük fel kinn van a konyhánkban, nem megyek ki. Ha itt van 4 órát, akkor 4 óráig benn vagyok a szobámba.

Esetleg WC-re kimegyek, de akkor se tudom, soha, hogy hová nézzek.


[Volt, hogy valamiért kimentek a teraszra, és gyorsan kiosontam a sonkáért, kenyérért, vajért, és a szobába megcsináltam a kaját. :D]


Anyámnak még nem szóltam erről.

Úgy tudja, hogy egész nap csak játszok a gépen.

Igaz, zavarja, de azt mondta, ha nem megy a jegyeim rovására nem nagyon érdekli.


Igazából itt élem a társasági életem, és (fú erre nem találok megfelelő szót.) talán tanulok?


Ezt nem úgy értem, hogy itt tanulom meg azt, amit a suliba kéne, hanem.....

Itt növök fel talán?

Szóval itt tanulok meg szocializálódni.... (az interneten... nevezzem virtuális szocializálódásnak?)

Itt tanultam meg értelmesen beszélni más emberekkel, nem úgy mintha egy hülye lennék.

Értitek, itt tanultam meg azt is, hogy át kell gondolni azt, amit teszek, mert annak következménye van... de ez kezd elterelődni.


Igazából úgy gondolom, hogyha munkám lesz, azt szeretném, ha szellemi távmunka lenne. Így nem kell találkoznom emberekkel.


Bár.. egyrészt nem tudom, hogy gépész szak... (Elvileg mérnök leszek) lehet-e találni távmunkát, másrészt meg nem is érdekel ez az egész szak.

Végül is, én is hülye voltam.

7.-be nem tudtam, mit szeretnék csinálni, mire megvolt a felvételi jöttem rá, hogy informatika szak érdekel, de maradtam ezen. (Anyám azt mondta jó lesz...... hát nem lett.)

Gondoltam adok neki egy esélyt. Kilencediket végig jártam egyáltalán nem tetszik.

Nem érdekel ez a szak, de majd leteszem az informatikát, ha ezzel végeztem. (Terveim szerint.)


A terveim tulajdonképpen azok, hogy majd ha meglesz a távmunkám egyedül elköltözzek egy albérletbe, és egész nap ki se kelljen mozdulnom, ne kelljen emberek közé mennem de el tudjam tartani magam.


Egyszerű nem? :D


Pl.: Itt interneten tök jól el tudok beszélgetni emberekkel, semmi bajom nincs velük.


Igazából anyámnak, még nem szóltam erről.

Nem tudom, hogyan fogadná.

Illetve, ha mégis lenne valami bajom, és magántanuló lennék/kéne lennem, nem lenne pénze, mivel elváltak apámmal, és egyedül nevel.

Apám keres minket, de én nem vagyok rá kíváncsi.

Tesóm szokott vele beszélni.

Illetve, anyámat ismerve ráfogná arra, hogy egész nap csak játszok a gépen.

Suli időbe, ülök vagy 5-6 órát naponta a gép előtt, ebből egy-másfelet, ha játszok. (Vagy nem is játszok.)


Igazából nem tudom, kihagytam-e valamit.

Esetleg, még kipótolom.


Minden normális válasznak örülök.

Köszönöm, hogy végig olvastad.


15/F 10.Osztály (ha számít)



2014. szept. 1. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, csak amikor az utcán sétálok akkor én mindig attól parázok be, hogy valaki követ és minden emberről azt hiszem, hogy ártani akar nekem és engem figyelnek, a többi dologban hasonlóak vagyunk..már voltam kétszer pszichológusnál, de szeretnék rendszeresen járni már, mert ez így nem normális sajnos. Egyébként nálam ez akkor jelentkezett, amikor egy rossz társaságba keveredtem és amikor "kiakartam lépni közülük" akkor utána fenyegetek meg rám voltak szállva..hát azóta eléggé magamba folytok mindent és már barátom sem maradt (az igaziakat is elhanyagoltam), a lányt aki szeretett és én is őt, eldobtam magamtól mert a társaság szemében gáz volt ő (nem piál, nem cigizik, nem bulizik stb..), és most egyedül maradtam és igazából az a legrosszabb az egészben, hogy nekem így jó de tudom, hogy nem helyes így élni..
2014. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mióta az eszemet tudom, ilyen vagyok. Ezt úgy hívják, hogy szociális fóbia. Az okára ennyiből nem lehet rájönni, de mivel fiatal vagy még, bőven van időd változtatni. Ha van rá lehetőséged, akkor menj el pszichológushoz.


Mit meg nem adtam volna azért ha anno lett volna ilyen oldal ahol megkérdezhetem, hogy mi a baj. Később sokkal nehezebb lesz változtatni és komolyabb is lehet a betegséged.

2014. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy annyira még se vagyok egyedül.

Egyébként, én nem félek attól, hogy követnének.

Szerintem ez valami paranoia féle.


A barátnővel én úgy állok, hogy nem kell.

Lehet nem vagyok elég érett hozzá, vagy pedig tényleg nem kell.

Nem látom értelmét. De ez is ilyen összevissza lenne, szóval nem fejtem ki.


Van az a dolog, hogy meg akarnak verni.

Elég fura vagyok ilyen tekintetből.


Tegyük fel oda lép hozzám, egy gyerek, aki fél kezével meg tudna verni, úgy, hogy többet fel se tudnék állni.

Na már én most, ennek képes vagyok szemrebbenés nélkül mondani, hogy próbálja meg.

Ilyenkor nem félek.

Aztán ha belegondolok, hogy akármikor elkaphat az utcán beparázok, de faluba élek, és valószínűleg úgy se itt él.


Annyit vagyok kint az utcán, hogy:


Otthon-----Buszmegálló-----Suli


Se többet, se kevesebbet, tehát alkalma, se lenne rá.

2014. szept. 1. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Irany a doki, ami nalad van az nem normalis. Tavmunka nem lehetetlen, de elegge kicsi a valoszinusege, plane full kezdokent.
2014. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Előzőt az elsőnek írtam.


2:

De te változni is akartál?

Mert én nem szeretnék.

Tudom hülyén, és, hogy furán hangzik de nem szeretnék.

Semmi értelmét nem látom, hogy emberek közé mennyek.

2014. szept. 1. 14:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, változni akartam, mert depressziós voltam. 15 évesen még nem jött elő, de 20 évesen már bőven benne voltam. Az oka pedig egyrészt pont a szociális fóbia volt. Majd fogsz akarni akkor, ha te is magad alatt leszel, mert magányos vagy és mindig egyedül.


Sőt, a legrosszabb az, hogy azt a kort amiben te vagy én nem úgy éltem meg, ahogy lehetett volna ha nincs a betegségem. Az időben pedig visszamenni nem lehet már...

2014. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehetséges igazad van.


Viszont, szerintem az egy eléggé elhanyagolhatatlan tényező, hogy te akartál változni, én pedig nem.


Illetve, a kapcsolat fent tartásra, ma már vannak eszközök, tehát a magányt is el lehet, valamennyire kerülni.

(Facebookozni, nem facebookozok)


Nem azt mondom, hogy hű de jó dolog ez, de engem nem zavar.

2014. szept. 1. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Martin gyere enni!
2014. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, csak én nem teljesen magamtól kerültem ebbe bele, hanem barátokkal kezdtem el játszani egész nap meg beszélgettünk neten éveken át egész álló nap, aztán ők elfordultak tőlem és magamra maradtam és ma már egész nap csak a gép előtt ülök és kb. semmit nem csinálok :/ Én informatikán vagyok már az 5. ik évet kezdtem el a hatból és egyszerűen teljesen megutáltam az egészet, hányok az egésztől, bár ez lehet csak a nagyon szar iskola miatt van, pedig állítólag az egész országban egy elég elismert intézmény, bár én nem vettem észre...
2014. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!