Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociofóbiás lehetek! Lehet...

Szociofóbiás lehetek! Lehet még ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem rá,hogy mi lehet a bajom!

Teljesen antiszoci vagyok! Soha nem akarok társaságba menni, nehezen alakítok ki új kapcsolatokat. És úgy érzem ez idővel egyre rosszabb lesz. Már meg sem szólalok, ami igazából engem is idegesít ,de nem tudok tenni ellene.

És velem sem próbálnak meg kommunikálni mert gondolom látják rajtam hogy tök érdektelen vagyok.

De ez engem teljesen kiborít,és csak napokig bőgök utána,hogy már megint kudarcot vallottam, pedig én megpróbáltam. Pszichológus nélkül hogyan tudnék ezen változtatni? Vannak itt hasonló problémával küzdő lányok?

Lehetőleg nem tizenévesek.



2014. szept. 2. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, csak még zavarba is vagyok az emberek előtt. Ez miatt egy barátom sincs.
2014. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy antiszoci, mindössze nem szívesen azonosulsz azokkal a dolgokkal, amiket látsz és hallasz magad körül. Gyakran izolálódásra készteti az embert olyan dolog, ami miatt azt gondolja: "engem úgysem értenének meg" ergo "én sem értem őket" Javaslatom: keress fel egy élő hitű keresztény gyülekezetet. Ott találni fogsz jó beszélgető partnert és életreszóló barátságokat köthetsz. Akkor is ha ateista vagy. Hagyd, hogy egy kicsit traktáljanak, megéri.Tapasztalatból írom.
2014. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szociofóbia és az antiszociális személyiségzavar kizárja egymást. A leírásod alapján te antiszociális vagy: Nem vágysz társaságra, nem vágysz ismerkedni ... stb Ellenben a szoiofóbiás az vágyna minderre, szüksége van, hogy körülvegyék az emberek, de retteg a szociális helyzetektől, a beszélgetésektől, a nyilvános szerepléstől... ez súlyosabb
2014. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!