Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem értem a matekot valaki...

Nem értem a matekot valaki eltudná nekem magyarázni?

Figyelt kérdés
Onnantól nem értem a matematikát , hogy x,meg y . Ezt a feladatot nem tudom megoldani , mert nem értem : 14x+21y= nemtudom , hogy hogyan fogjak hozzá , nem értem!!!!Akkor most a 14-et szorozzam meg 21 el? vagy osszam el? És mit keres ott ez az x , meg y? mit kell vele kezdeni? és hogyan jönnek ki ilyen hosszú izék , hogy számok , meg x , meg y ,meg stb??
2014. szept. 3. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Jaj istenem, hányadikos vagy? Neked házitanító kéne, mert alapokkal nem vagy tisztában. Még egy-egy példát lehet t
2014. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
folytatom: távoktatni, de amit írtál, azt nem. Az ugyanis lehet egy kétismeretlenes egyenletrendszer egyik egyenlete, lehet egy egyenes egyenlete koordináta-geometriában.
2014. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó , nem kell kiosztani ,tök felesleges.Feltettem egy kérdést.
2014. szept. 3. 16:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Leírnád az egész feldatot?(14x+21y=?)
2014. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy "Alfréd" Einstein, de ez nekem gyanúsan kevés infónak tűnik.

Szerintem nem csak ennyi adat van megadva. Másold be az egészet, úgy, ahogy van.

2014. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ennyi van ide írva , új matek tanárt kaptunk , aki nem magyaráz el semmit , és a táblára ezt írta fel! Én csak bemásoltam...
2014. szept. 3. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy hányadikos vagy, mert lehet kiemelni, ha tanultátok a kiemelést:

akkor 14x+21y=7*(2x+3y)

de ez önmagában semmi.

2014. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 14x azt jelenti, hogy 14 szorozva egy ismeretlen számmal, x-szel. (21y ugyanígy) 14-szer valami, meg 21-szer másvalami.


A szorzást gyakran nem jelölik a szokásos ponttal, hanem csak egymás után írják az ismeretleneket.


A köznyelvben sem azt mondod, hogy ötször alma, hanem hogy öt alma. Ugyanígy nem tizennégyszer x, hanem tizennégy x.

2014. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ma matek óra? Megoldódik, vagy már megoldódott az x meg y kérdés? Jó volt, amit írtam?
2014. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!