Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A Debreceni egyetemen tanuló...

A Debreceni egyetemen tanuló japánok, koreaiak. Stb barátkoznak magyarokkal?

Figyelt kérdés
Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy lehet velük barátkozni, kicsit jobban megismerni őket? Csak azért, mert nekem nagyon szimpatikusnak tűnnek. :D
2014. szept. 19. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda, és kezdj el beszélgetni. Ez pl. egy elég hatékony módja az ismerkedésnek. Van elég sok ázsiai ismerősöm aki Európában tanul, elég jófejek, nyitottak. Mondjuk nem tudom magyarországon mennyit zaklathatják őket jófejkedő helyiek. Én pl már agyfaszt kaptam a fotózkodni és beszélgetni akaró helyiektől Ázsiában, de lehet nekik más a tolerancia küszöbük :)
2014. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ők csak ázsiaiak, nem marslakók. :)) Ugyanolyan emberek, mint a többiek és barátkozni is ugyanúgy lehet velük. Nyugodtan menj oda hozzájuk, örülni fognak neki.
2014. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszaitokat, megpróbálom. :D
2014. szept. 19. 23:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy Azumi nevű japán ismerősöm. Eszméletlenül kedves figyelmes érdeklődő és okos lány. Soha nem láttam egy sárcseppet a cipőjén annyira tiszta ápolt. Ja és a legfontosabb. Nem vagyok egyetemista rég kinőttem belőle.

A Kassai úton lakok és a trolimegállóban ismerkedtünk meg.

Egy héten egyszer minimum találkozunk és végig beszéljük a várakozás perceit az utat japengarian nyelven, igaz az csak két megállót jelent mert a campusnál leszáll. A nyelv a japan english hungarian nyelv mixtúrája amin beszélünk és kitűnöen megértjük egymást. Szeretik a kedves érdeklődő tisztességes embereket aki ilyen viselkedés kúltúrával fordul feléjük biztos hogy nem fog elutasitásban részesülni ,de nem tűrik a bunkóságot sokkal határozottabban visszaszólnak és vissza utasítanak mindekit ha így próbál ismerkedni velük. Szóval ilyenek az ázsiaiak nagy többségükben azt hiszem. Bátran kezdeményezhetsz! Kérdésedből látszik hogy olyan jellem vagy akit örömmel fogadnak a társaságukba.

2014. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó! :) És ti hogy ismerkedtetek össze? Csak úgy megszólítottad?
2014. szept. 20. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elejtette a napszemüvegét én meg felvettem. Erre meghajolt egy picit és megköszönte angolul. Válaszként mondtam hogy szívesen és mondtam neki hogy a meghajlás igazán nem szükséges szintén angolul. Erre láthatóan zavarba jött, mert mosolyogva mondott valamit de már japánul. Azt hogy zavarban volt a mosolygása jelezte. Ezt persze akkor még nem tudtam, ő mondta el már mikor rendszeresen beszélgettünk. A japán nőknél ha mosolyt látunk akkor az gyakran annak a jele hogy zavarban vannak.

A beszélgetés eleinte csak angol nyelven történt, de már vagy 90 -100 kifejezést megtanított az anyanyelvén nekem, és én is neki jó néhányat, de ő az egyetemen is sokat tanul magyarul az évfolyamtársaitól mert természetesen angol nyelvű képzésre jár. Így alakult ki ez a hármtagú hibridnyelv amilyenen kommunikálunk.

Ha ismerkedni akarsz akkor azt javaslom hogy tanulj meg néhány álltalános kifejezést annak az anyanyelvén akivel meg akarsz ismerkedni, nagyon nagyra értékelik ha valaki, európai, a saját nyelvükön szólítja meg őket és ez igaz minden ázsiaira.

Menni fog, nyugodtan próbálkozzál! Jellemerős, tisztességes udvarias intelligens ember tipus az ázsiai. Bár lehet elfogult vagyok kicsit, de nekem ez a benyomásom, bár az igaz hogy csak ezt az egyetlen lányt ismerem a kétmilliárd ázsiai közül

2014. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!