Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tanít a kedvenc tanárotok?

Mit tanít a kedvenc tanárotok?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról a tantárgyról?

Szerintetek mennyire befolyásolja az adott tanuló eredményét a tanár?



2014. szept. 14. 14:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai földrajzot tanított, egy röpke évig. A többi "tanár" a tévében szereplő fizikus, kémikus és történész.

Én mindent szeretek. Inkább humán/művészi beállítottságú vagyok tehetség alapján, de jobban érdekelnek a természettudományok.


A tanár mértéktelen módon befolyásolja a gyereket. Ha képtelen magyarázni, maga se tudja miről beszél, vagy unalmas, nem lesz képes felkelteni az érdeklődést. Ha viszont helyén van az agya, és Tanítani akar, nem csak lezavarni az órát, géniuszokat nevelhet. Az iskola eredendő feladata az ismeretterjesztés és az érdeklődés felkeltése. A kíváncsi gyerek pedig utána fog nézni a dolgoknak, az anyagot nem kötelező rossznak fogja felfogni, szivacsként fogja magába szívni az információkat.

2014. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Törit :D
2014. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 kis.smiley válasza:
100%
tesit,táncot,kémiát
2014. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát talán a törit+föcit tanító tanár a kedvencem.:)
2014. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Töritanárom nagyon jó , de megmagyarázni se tudnám miért. Jó hangulatúak az órái és nagyon érdekesen tanít.


Rajztanárom megmutatta nekem, hogy én is tudok rajzolni és ezért nagyon hálás vagyok neki, mert az egyik kedvenc hobbimmá vált. Vele emberként beszélni is "felüdülés" olyan jól látja a világot egyszerűen Ő boldog és ezt megosztja a körülötte lévő emberekkel, nem sajnálja tőlünk azt az "érzést", amit Ő is érez. (70 éves mielött bárki meggyanúsítana, hogy belezúgtam :) )


A magyartanárom azért szeretem, mert bár kemény, vele sosem ér meglepetés. Mindig tudom , mire számíthatok tőle. Sose kér fölösleges dolgokat csak azért, hogy szivasson. Nem rideg a diákokkal, bárki odamehet hozzá beszélgetni szünetben, mindenkivel kedves.


Talán a legfontosabb, hogy ezen tanáraimra emberként is felnézek. Akire nem tudok, annak borzasztó az óráit még végigaludni is.

2014. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én minden engem tanító Tanáromat szeretem és tisztelem. Humán beállítottságú vagyok, a reáltárgyakért egyáltalán nem is vagyok oda, de a fizika és a matek Tanárnőimet mégis nagyon szeretem. Ha kedvencet kell mindenképp mondani, akkor azok az idegennyelv-, és magyartanárnőim, de a volt töritanáromat is imádom.


Tény és való, hogy befolyásolják azt, hogy hogyan viszonyulok a tantárgyakhoz - például az új töritanárt nem igen szívlelem tanárként, azóta a törivel is bőven lettek problémáim - , de összességében azért külön szoktam választani a "tanárt" és az "embert". Szóval van olyan tanár, akinek nagyon nem szeretem a tanítási módszerét, emberileg viszont kedvelem.

2014. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Irodalom...szeretem a tanàrnőt is...bár sokan nem kedvelik.
2014. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Zsuzsi:) válasza:
100%
Rajzot és föcit, de sokan szigorúnak tartják, szerintem nagyon kedves :)
2014. szept. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyar irodalom, angol, biológia, kémia.
2014. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben a matek, a földrajz és a magyar tanárom voltak a kedvenceim. Remek emberek mind a hárman, jó pedagógusok, bár a földrajzot tanító tanár a tipikus vagy nagyon bírod vagy utálod -tanár volt, de szerintem hatalmas forma.


Az egyetemen pedig az ásványtan előadást tartó oktató és a csillagászati földrajzot oktató tanár a kedvencem eddig :)

2014. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!