Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek ha együtt kell...

Az emberek ha együtt kell valamit csinálni, vagy egymás társaságában, beszélnek egymáshoz, de velem ez miért nem így van?

Figyelt kérdés

Iskolában mindig a szokványos, normális módon zajlik a többiek között, ha együtt vannak beszélnek egymással, szólnak egymáshoz, a másik szívesen válaszol, reagál, megy közöttük a társalgás normális, emberi módon.

De hozzám valamiért senki se szól, lehetek akármilyen közösségben, osztályban, vagy kisebb iskolai csoportban. Ma is délután volt gyógytorna, mi fiúk csak 2-3an voltunk, öltöztünk az öltözőben, ők azért elbeszélgettek, hozzám senki egy szót nem szólt. Ha meg én szólok valakihez az idenyög valami rövid választ aztán ennyi.

Ennyire látszhat rajtam, hogy kicsit feszült vagyok emberek között, amíg nem beszélgettem velük már többször? Ennyire megláthatják rajtam, hogy nem vagyok túlságosan határozott ember? Vagy csak úgy alapvetően elítélnek valami miatt?

18/F


2014. szept. 23. 17:31
 1/3 anonim válasza:
Sajnos nem tudom az okát. Velem is ugyanez van, mindegy, hogy ismerősök, rokonok, osztálytársak között vagyok, mindenki beszélget és úgy viselkednek, mintha ott se lennék, rám se néznek, én mondok valamit, lerendeznek 1 mondattal, aztán megint levegőnek néznek. Nem vagyok egy könnyen barátkozós, cseverészős típus, de azért be tudnék kapcsolódni a beszélgetésbe, ha a többiek is máshogy viszonyulnának hozzám.
2014. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerős...Talán látják rajtad, hogy feszélyezve érzed magad köztük, ezért nem mernek nyitni feléd :/
2014. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy látszik rajtad. Tudom, mert velem is ez van, kisugárzás kérdése minden. Én is azzal beszélgetek szívesebben, akivel könnyű, látszik hogy sokat képes csacsogni a semmiről vagy viccelődni helyettem is, mondjuk nálam ez a félénkségem oka, de szerintem a többiek fejében is valahogy így működik a dolog.

Ha meg olyan emberek között vagyok, akiket nem igazán ismerek, maximálisan levegőnek néznek, hiába szúrok közbe én is oda néha-néha valamit, és hiába reagálok megfelelően. Kisugárzás.

Szerintem a megoldás az lehet, ha minél több emberrel próbálsz ismerkedni, mindenkivel, akivel csak lehetőséged adódik, ha tényleg változtatni szeretnél rajta, utcán is odamehetsz bárkihez valami hülye szöveggel, vagy dumálj a hajléktalanokkal, ők úgyis szeretik, és ne félj csak úgy random kijelenteni dolgokat hangosan, ha valamiről eszedbe jut valami más. Ha annyira azért nem zavar, akkor inkább csak szokj hozzá, nem kell sokat beszélned, a határozottság belülről fakad. Határozottsághoz meg sikerélmények kellenek:) És ennek a kétfajta embernek a legjobb a közelében lenni, a benemállaszája humorzsákoknak, és a csendesebb, de kedves és határozott egyéneknek.

18L

2014. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!