Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudnak nekem semmit...

Miért nem tudnak nekem semmit se mondani az emberek?

Figyelt kérdés

Mindenki akikkel próbálok beszélgetni úgy áll hozzám kb. hogy nem mond semmit, arra vár hogy én hozzak fel témát, én beszéljek, mert ő állítólag nem tud mit mondani, nincs mit mondani.

Magától nem szól hozzám senki, mert nincs mit mondaniuk, vagy kitudja miért, iskolatársaknak se meg senkinek se.

Ennek mi lehet az oka? Mások mindig tudnak valamiről beszélni, legalábbis többnyire, velem meg nem is akarnak, mi az oka?

17/F


2014. szept. 30. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem akarnak veled beszélni ennyi. Van más
2014. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valamiért nem tud folytatólagos lenni a beszélgetés. Lehet, hogy úgy válaszolsz, vagy reagálsz, ami rövidre zárja a dolgot. Pl. nem kifejtesz valamit, csak igen/nem választ adsz. Próbálj meg te feltenni kérdéseket. Ha a másik beszélhet magáról, az az érzés fog benne megmaradni, hogy "de jót beszélgettünk", és legközelebb már szívesebben megy oda hozzád.
2014. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De alapból meg se próbálnak nekem semmit se mondani
2014. szept. 30. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
hát akkor kezd te a beszélgetést, lehet hogy ők is arra várnak hogy beszélj hozzájuk , de látják hogy nem teszed úgyhogy azt hiszik hogy nem akarsz beszélgetni :D és ha meg annyit mondasz az embernek hogy "mondj valamit" akkor úgy a semmiből nyilván nem fog felhozni valami témát :D
2014. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
nem lehet úgy beszélgetni, hogy mondj valamit...
2014. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem is úgy szoktam
2014. szept. 30. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:

én is sokszor voltam hasonló helyzetben, mint te. Idővel arra jöttem rá, hogy úgy lehet beszélgetésre bírni valakit, ha folyamatosan kérdezek, érdeklődök, figyelem mit mond, hogy újra tudjak kérdezni. Hogy ne legyen túl sok a kérdés, valami saját véleményt, vagy történetet is közbe szúrok.

Mostmár egyébként, ha ezt veszem észre, hogy nem érdeklem a másikat, akkor tovább megyek és kész. Hidd el, valahol máshol mindig van valaki, akivel tudsz beszélgetni, de ehhez is neked kell nyitott szemmel járnod, hogy észre vedd.


Az is jó lehet, ha valamilyen segítséget kérsz, és úgy indítasz beszélgetést. Az a lényeg, hogy neked kell lépned.

Az, amit látsz, hogy a többiek jól elbeszélgetnek, az elején az is úgy kezdődött, hogy keresték egymás társaságát.


Hogy mi lehet az oka? Szerintem nem olyan vagy mint ők. Ennyi. Magamból kiindulva legalábbis így gondolom. Nem találtok közös hangot. Valamiért nem érdekled őket, de ennek nem feltétlenül az az oka, hogy lenéznek, hanem inkább csak az, hogy csendes típus lehetsz.

29 éves vagyok, sok társaságban megfordultam már, volt, ahol átnéztek rajtam, volt, ahol menő voltam.


Rajtad is sok múlik, próbálkoznod kell, neked kell lépéseket tenned, de ha úgy sem beszélgetnek veled, keress más embereket!

2014. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan kérdést tegyél fel, amire hosszan lehet válaszolni és kicsit személyesebb jellegű. Tehát ha volt valahol hogy érezte magát, mi a véleménye, mit gondol stb, ne adatokra. Tehát pl ha megkérdezed, hogy mi a kedvenc filmed, akkor utána kérdezd meg, miért tetszik neki, és ne azt, hogy kik játszottak benne, nyert-e oszkárt stb. Persze attól még lehet, hogy valakinek épp semmi kedve beszélgetni, vagy nem vagy neki szimpatikus, de előbb-utóbb lesz, aki többet fog beszélni. Ajánlom a Szó-beszéd és a Barátkozni jó című könyveket.
2014. okt. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki nem akar veled beszélgetni, az ugyse fog, tok mindegy milyen kifejtos kerdest teszel fel.. Lakótársaim is ilyenek voltak .. En akar barmit kerdezhettem igennel es nemmel feleltek.

Tudod mi a megoldás?

Szarj rajuk magasrol! Majd lesz olyan aki szivesen beszélget veled, egyik ember sem tobb a masiknal, hogy a másiknak allandoan probalkoznia es erdeklodnie kelljen.

2014. okt. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!