Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok beilleszkedni?...

Miért nem tudok beilleszkedni? Miért közösítenek ki?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami népszerű alkat. Nem öltözök csinosan, inkább átlagosan. Ezért nem meglepő, hogy a "népszerűbb" emberek nem keresik a társaságomat. De az miért van, hogy a nem "népszerű" emberek sem akarnak velem barátkozni? Miért akarnak ők is inkább menők lenni? Amúgy most kezdtem a gimit. 2 hónap eltelt, és még mindig nincsenek barátaim. Úgy érzem, hogy ki vagyok rekesztve mindenből.

2014. okt. 20. 19:46
 1/5 TheHope válasza:
Ez gimiben meg általánosban sajnos természetes dolognak számít sokszor. Ügyet sem kell vetni az emberekre,egyszer lesz ez még máshogy is.
2014. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez főleg azért alakul így, amiért így állsz hozzá a közösséghez.

Elképzelsz az osztályodban egy szigorú hierarchiát és besorolod magad, mint valami átlagost, és ugyanúgy mindenkit elhelyezel egy szinten.Ha saját magadat átlagos emberként értékeled, akkor azt mások is észre fogják venni rajtad, és úgy is fognak hozzád állni azontúl.

Sokkal könnyebben beilleszkednél, ha egyenrangúként kezelnél mindenkit, magadat is beleértve, az osztályodban.Ilyen értelemben tehát szerintem te saját magadat közösítetted ki azzal, ahogyan mindenkit beskatulyáztál.

Kezeld a többi diákot egyenlő félként(mert hát gyakorlatilag azok is) és sokkal könnyebb dolgod lesz.Ne felejtsd el, hogy csak azért, mert valaki esetleg jobb nálad valamiben, ami gyakran elő fog fordulni, még nem azt jelenti, hogy valami felsőbbrendű lény, csak mások az erősségei és a gyengeségei mint neked.Az osztályodban mindenki egyenlő.Ez a népszerűségi dolog is csak egy látszat, de semmi valós jelentőséggel nem bír.

2014. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

S*zarduma amit a 2-es mond.Nem így van.Te ezt jól érzékeled,h ilyenek a többiek,hisz tapasztalod.

Mi az h megérzik rajtad,,h magadathova sorolod be???...Mi alapján,ha szabad kérdeznem?Akkor a vércsoportodat is megérzik,ha arra gondolsz folyamatosan,vagy mi?

Ilyen a társadalom,szar világban élünk,ennyi.

2014. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alapján, hogy mindenki számára nyilvánvaló, hogy egy közösségben valakinek milyen az önértékelése.Főleg iskolákban, ahol naponta minimum 6 órát egymás közvetlen közelében töltenek el.

Ha valaki eleve elkönyveli magát valami középszerű alaknak és bizonyos tagokra úgy tekint, hogy ők menyivel sokkal jobbak nála és úristen milyen menők, akkor milyen alapon várható el a közösségtől, hogy másképpen gondolkozzon?Ugyanúgy mindenki más is egy átlagos valakiként fog rá tekinteni.Ez történik, ha valaki kitalál egy hierarchikus rendszert egy olyan közösségben, ahol gyakorlatilag mindenki egyenlő.


Bár ehhez nem kell társadalomismereti diploma, szóval mialatt kitaláltad a szellemes vércsoportos poént, akár el is gondolkozhattál volna a kérdező problémájának valódi okán.Már nagyon elcsépelt és hülye dolog ráfogni a társadalomra minden egyéni szociális problémát.

2014. okt. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Aki nem olyan, az úgysem tudja játszani a fejét a népszerűeknek. Én sem ilyen vagyok. Nem könyveltem el magam kirekesztettnek, egyszerűen csak nem szimpatikusak, és ezért nem barátkozom velük. Mindenki megtalálja a hozzá illő barátokat. Te is megfogod kérdező. :)
2014. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!