Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki mire emlékszik a 90-es és...

Ki mire emlékszik a 90-es és 2000-es évekből?

Figyelt kérdés

Én ekkoriban éltem gyermekkorom aranykorát. Sok dologra emlékszem de van ami már nekem is a múlt homályába veszett,így arra gondoltam gondoljunk vissza együtt erre az időszakra mert én nagyon szerettem. :)

Játékok,ételek,italok,társasági élet,tv-sorozatok/műsorok,filmek,zene.

Bármi jöhet amire emlékeztek,nincs korlát. :)

Jó szórakozást mindenkinek!! :)



2014. okt. 27. 16:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A Barátok közt már volt akkor is,mobiltelefon és internet 1990ben még nem. 1 év kötelező sorkatonaság volt,más most nem jut eszembe. Ja,de1999 ben volt a teljes napfogyatkozás látható magyarországon.
2014. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Akkoriban a szórakozást a nintendo és a bringázás jelentette gyerekként. Kamaszként pedig a bulik a város széli diszkókban voltak. Nyerőgépek voltak a kocsmákban, és gyerekként is elküldhettek anyámék egy doboz cigiért. Meg toltuk magunkba a chipset, ami elérhető árú volt. A plázák és a bevásárlóközpontok a város szélén voltak és nem a közepén.


Lassú volt az internet, már akinek volt. Szomszédokat és Dallast néztünk míg nem jött a Barátok közt.


A műsorok sokkal értelmesebbek voltak, aztán elindult a Mónika-Big Brother sztori, azóta csak süllyed a színvonal. Volt szerencsekerék, amin röhejes marhaságokat lehetett nyerni, és volt arrogáns Friderikusz, meg gyerekszáj.


Általános dolog volt piacra járni akár árulni, akár venni valamit. És akkoriban is voltak Bud Spencer filmek. Ja meg voltak király játszóterek, lebetonozva persze hogy hintázás közben ne taposd ki a földet :D


És mindig azt vártam hogy engem keresnek, ha megcsörrent a vezetékes telefon :D Jó világ volt az.

2014. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Levelezés postán :D Danubius rádióra felnövés :D Ezek a zenék :'D -> https://www.youtube.com/watch?v=eLScI0_Hk3c :D:D:D VIDEÓJÁTÉK:D Késő estig játszás kint az utcán/udvaron... Azok a kis üveges italporok amiket senki nem ivott, hanem mindenki megette :D
2014. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azokat az italporokat még manapság is tolom ^^
2014. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ceruza+magnókazetta.

Rádióból vettük fel a zenéket, nem volt az, h torrent.

Nintendo kazetta, videokazetta csere alap volt.

Ha valami menő filmet nyomtak a TV-ben előtte egy nappal már meg volt veszve mindenki.

Hétfő este X-akták, majd másnapi kibeszélés, kedden Vészhelyzet, másnap kibeszélés.

Új volt a Z+, Balázzsal, Liluval, Philippel, Zsuval és Alexxel.

Bejöttek a 385-ös, 485-ös számítógépek Duke Nukemmal.

Nem voltak digitális közösségek, este mindenki otthon ült egyedül, kicsit magányosan:)

2014. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök klub, Eiffel65, Gigi D'Agostino, DC++ ("Juhú, már csak fél nap és lenn van a Rettenthetetlen!", Transport Tycoon (7 floppy-n), Age of Empires 1 (szomsz!), Füli, Büdi-és Pálcika, érintőképernyős infógép a metró előtt (Úúúúú!), popcorn-árus az Örsön, Worms, bunker a fán, bunker otthon a bútorokból, bunker a játszótéren, mindenhol mindenki bunkert épített, pajor a homokozóban, kis repcsi patronnal az orrán, Pepsi Blue, gyűjtendő kólakupakok, fikalabda, röpködő David Copperfield, Knight Rider, Snake 2, rágóval pókpecázás, fáról lógó gumihinták, Pokémon kazetta.. hát hirtelen ennyi ugrik be. Dájó volt!
2014. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Walkman és diktafon :DD órákig hallgattam a béna dalokat a kazettáról
2014. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A '99-es napfogyatkozásra emlékszem, akkor voltam 5 éves. :)

Óvoda, gyermekkor, a soha véget nem érő játszások, mintha végtelen lett volna minden. Most egy hét tűnik olyan gyorsnak, mint akkor egy nap. :(

Én a Sláger rádión nőttem fel, mindig kazettás magnóval szórakoztam és vettem fel a számokat, meg barátommal, tesómmal szórakoztunk hangfelvevővel.

2003-ban akkora hó esett, hogy hóbunkert építettünk. :D

Volt a közelben egy srác, akivel esténként mindig bringáztam, és amikor 8-kor szólt a harang, haza kellett mennem.

Az árokban mászkáltunk mindig, hidak alatt, út alatt a barátommal.

Tv-s nintendom nekem is volt, de csak a hamisítvány kínai, mindig a tankos játékokkal játszottam, meg super marioval, és a lövöldözős kacsással.


Visszagondolva olyan idillinek tűnik minden, nem tudtam ennyit és gondtalanabb volt az élet. Az idő telését nagyon máshogy érzékelem, nemcsak gyorsabb, furcsább, másabb. 20/F

2014. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Walkman és diktafon :DD"

Naja, meg mekkora ász volt a CD lejátszó mikor bejött :D Ja és videókazettán balu kapitány, tom és jerry, szépség és a szörnyeteg, meg folyamatosan egymásra vettük, és ha sokat nézted szétment a szalag is :D


Ja és ha itt tartunk, valaki nem emlékszik erre a mesére?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__tevek-tevemusorok_..

Nem én tettem ki a kérdést, de kedvencem volt, és vagy 10 éve gondolkozom mi lehet a címe.

2014. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"a soha véget nem érő játszások, mintha végtelen lett volna minden. Most egy hét tűnik olyan gyorsnak, mint akkor egy nap"


Na ezt érzem én is, itt 25 évesen meló és egyetem mellett, hogy csak úgy repülnek a hetek, mindjárt vége még 1 évnek, régen lassabban telt egy nap.

2014. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!