Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, hogy ezek az apró...

Mit tegyek, hogy ezek az apró dolgok ne készítsenek ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémám, hogy nagyon magamnak való vagyok, ilyen a természetem. Igénylem egy kicsit a társaságot, de csak egy bizonyos szintig és azon túl már nekem sok. Szükségem van rá, hogy sokat legyek egyedül. Az élet viszont úgy hozta, hogy kollégista lettem. Választanom kellett, hogy vagy megpróbálom vagy nem tanulom azt, amit szeretnék, mert a közelünkben nem lehet. Ebben a kollégiumban egyetlen egy csendes sarok nem létezik, ahová egy kicsit "el lehet tűnni" Képtelenség egyedül lenni. Csak akkor van rá lehetőségem, ha elmegyek sétálni. Ezért már igazán sokat sétáltam, ami önmagában annyira nem is volna rossz dolog.

Konkrétan már ott tartok, hogy ha leülök valahol a koleszban, félórán belül tuti, hogy valaki hozzám szól és én olyankor fel tudnék robbanni. Tényleg ilyen apróságok idegesítenek, hogy valaki hozzám szól, vagy erős lépteket hallok a folyosón, néha szobatársaim puszta jelenléte is megterhelő, akkor is, amikor teljesen csendben vannak. Ha pedig valami halk zenét elindít, mert őt meg a csend idegesíti, akkor már az ablakon ugranék ki, de hát nem lehet mindig az, amit én akarok, ezt jól tudom. A nevelőtanár és benéz délutánonként egyszer minden szobába, hogy megkérdezzen minket, hogy vagyunk. Na még ez is kiakaszt, semmi kedvem beszélgetni vele. Igyekszem mindent tolerálni, és sokszor figyelmeztetem magam, hogy nem az én hozzá állásom a normális, de egyszerűen szarul érzem magam a kollégiumban. Pedig egy szép és tiszta helyről van szó. Az előtérben fotelek, szőnyeg, növények, falikép, a szobákban nincsenek agyon firkálva a szekrények, a zuhanyzó is elfogadható állapotban van, a mosógépek meg tök újak. A konyha hagy maga után némi kívánni valót, mert a kollégista az egy nagyon disznó módon viselkedő állat faj, ami ott hagyja a dzsuvát a mosogatóban és a tűzhelyen, de ha egy normális lány lennék, ez volna a legkisebb bajom és tök jól érezném magam. Én nem vagyok egyszerűen kollégistának való! De két évet még túl kell éljek valahogy. Mit kezdjek magammal?


2014. nov. 1. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj keresni magadhoz hasonlókat, álljatok össze és költözzek össze.
2014. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
gondolkoztam már albérletben, de még társbérlőkkel sem tudnám előteremteni a rezsit és a bérleti díjat diákmunkából. Bármennyire szeretem a szakmát, amit tanulok nem mondhatom azt, hogy könnyen megy. A zsúfolt órarendem mellett még sokat is kell tanulnom, sajnos többet, mint másoknak ahhoz, hogy egy négyes eredményem legyen. (bármilyen szakmával így volnék, nehezen tanuló típus vagyok)Elképzelésem sincs mikor tudnék heti háromszor nyolc órába elmenni dolgozni és lehet, hogy még az sem lenne elég, vagy csak szűkösen.
2014. nov. 1. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ezért nem akartam menni koliba. Nincs ott a közelben könyvtár? Esetleg átjárhatnál oda. :)
2014. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kolesznak van könyvtára, de a közelben nincs. Amúgy a kolesz könyvtár kicsi és nem valami kényelmes, nem igen lehet leülni a polcok között, pedig az volna az igazi. A nyílt téren meg ott vannak az internetezők.
2014. nov. 1. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor valami tanulószoba esetleg?
2014. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A tanulóteremben is mindig van valaki.
2014. nov. 1. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!