Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg idióta vagyok, mert...

Tényleg idióta vagyok, mert drága DE minőségi ruhákat veszek, nem pedig olcsót?

Figyelt kérdés

Ritkán veszek ruhát, de ha igen, akkor olyat ami évekig bírja.

Nem akarok márkát írni, ez nem a reklám helye, de vettem farmert 20 ezerért, és 4. éve lesz meg, és még sehol egy kopás, vagy szakadás rajta!


És mások meg hüledeznek, ha megkérdik, mennyi volt a pulcsim, farmerom, mert jól néz ki!

És olyan fejeket vágnak, ha meghallják hogy 10 ezer volt a pólóm, meg 20 a farmerom, mintha elégetném a pénzt!


Ja igen! Ez a másik! Azok vannak kiakadva azon, hogy milyend rága ruhákat hordok akik meg 2 hét alatt elcigizik egy ilyen minőségibb farmer árát!

Na akkor most vágjam nekik oda, hogy "Te meg elszívod a drága pénzt!" ?


Egyáltalán kötels vagyok nekik megmondani, hogy mennyibe került a ruhám? Vagy hazudjam rá, hogy 3 ezer volt a kínaiban?

Aki egy kicsit ért hozzá levágja, hogy márka logója rajta van, akkor meg hamisítványt hordok...


Mi a bajuk azzal, hogy azt a pénzt amiért dolgoztam azt egy jó ruhára költöm, és évekig hordom?

Nekem nincs bajom azzal, hogy elcigiznek 20-30 ezret egy hónapban, akkor nekik mi a gondjuk?



2014. nov. 20. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Én és a barátnőm is ilyenek vagyunk. 2-3 havonta veszünk csak komolyabb cuccokat, inkább drágábbat, de minőségit. Nekünk eddig mindig bejött ez, jó példa erre legjobb kabátom, már 3,5 éve hordom, semmi baja, igaz 35.000-be került. A kínai sz*rokat meg évente veheted, igaz, az csak "occsó".
2014. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is az az elvem, hogy az olcsó drágább.

Nyugodtan megmondhatod, hogy nem iszol, nem cigizel, így nem megy el havonta 30ezer a semmire.

2014. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Anyagias emberek. Azért tudnak megbántani, mert foglalkozol vele. Senkinek nincs köze a másik pénztárcájához, hacsak nem vagy politikus, nem tartozol elszámolással.
2014. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki annyiért vásárol, amennyiért akar, ill. tud. Mellesleg, ebben az esetben tényleg gazdaságosabb, ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg. Amikor olcsó ruhákat vettem, melyekért azért csak elkérnek jó pár ezret, kibolyhosodtak, kinyúltak, kifakultak, elvesztették a formájukat és pár hónap(!) múlva vehettem a következőt. Na, most ha ritkábban veszem meg a drágábbat, de az évekig jó, akkor még spórolok is, ha mást nem, időt és energiát.

Aki meg dohányzik és úgy beszél, na, az a másik halálom. Egy hónapban egyetlen egyszer veszek magamnak lazacot, 750 Ft-ért, és egyik dohányos ismerősöm pampog, hogy "úristen, iszonyat drága", miközben minden 2-3. napban jóval többet elfüstöl.

2014. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Aha értem, szóval ami olcsó az nem lehet minőségi. Én meg 5ezres farmerba járok 3 éve és semmi baja sincsen...

Semmi bajom azzal aki ritkán vesz drágán, de nem jelenti azt, hogy jobban is jár. Azért 20 ezerért farmert venni vicc... 10 ért pólót meg még rosszabb. 1500-2000 forintos fekete pólóm 2-3 év alatt jóformán nem kopott semmit, akkor mit tud egy 10 ezres? De biztos jó amúgy...

2014. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Hát én nem nagyon bízom a drágábbakban sem, elég körbenézni itt a gyakorin, sokat szapulnak drágább márkákat is (Zara, Mango, bár nyilván van ennél jobb is). Aztán ott van pl az a dolog, hogy akinek összeérnek a combjai, az akármilyen drága nadrágot vesz, ki fog kopni az ülepe. Én ezek miatt nem nagyon vennék drága ruhát (turiban vásárolok amúgy, pár póló volt ami nem sokáig bírta, de mindig a felsők mennek először tönkre).


Cipőkkel már más a helyzet, mivel ott vannak személyes jó tapasztalataim is, olyan márkák amikről tudom hogy megérik az árukat.


Egyébként amiket te írsz árak nem tűnnek extrém drágának.

2014. nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4-es válazoló vagyok, egyébként azt hadd tegyem hozzá, hogy a drágább valóban nem feltétlenül jobb, mert vettem viszonylag drága ruhát, ami egy évig sem tarott és volt/van olcsó holmim is, ami meg kifogástalan. Egyébként azért ha az ember megnézi, mit vesz meg, azért látszik az anyagán, varrásán, tapintásán, hogy hosszúéletű lesz-e vagy egy szezont nem bír ki.
2014. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
De pl. az Inditex fast fashion darabjai a legtöbb esetben túl vannak árazva, egy szezont nem bírnak ki, akkor viszont már érdemesebb jobb minőségű ruhákba fektetni.
2014. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy azért hüledeznek, mert azt gondolják, hogy szórod a pénzt, hanem azért, mert ők nem tudnak ennyit rá kiadni és egyszerűen csodálkoznak. Én egyébként azért nem vennék ennyiért ruhákat, mert inkább legyen több. Tehát pl. vettem egy 20000 ft-os csizmát. Kezdjük ott, hogy ugyan úgy lerúgtam az elejét, csak nem annyira jött szét, mint a kínai, hogy konkrétan lyukas, hanem csak a festék jött le kicsit róla, de akkor is csúnya. A másik, hogy nem is tudom mindenhova felvenni. Kell egy bokacsizma, kell egy téli elegánsabb csizma és kell egy olyan téli csizma, amit a térdig érő hóban is fel tudok venni. Annyi pénzem meg nincs, hogy mindegyikből 20000-eset vegyek. De persze lehet mondani, hogy évekig jó lesz, de addigra meg rég kimegy a divatból az adott szín vagy forma. Szóval ezek miatt nem tudom megérteni, hogy miért mondja azt valaki, hogy drágábban venni jobban megéri. A kínai vacaknál biztos, de van középút is azért. De ettől függetlenül nem tartom hülyének emiatt, ha neki így jó, akkor öltözködjön így, biztos megvan az oka rá, csak nem értem.
2014. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy idióta. A pénzedet arra költöd, amire csak szeretnéd.
2014. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!