Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Én egy söpredék vagyok? A...

Én egy söpredék vagyok? A társadalmi szint legalja igaz? Van esélyem változtatni még?

Figyelt kérdés
A problémám az volna hogy elbuktam az életben és söpredéknek érzem magam. 8 Általános végzettséggel rendelkezem és június óta közmunkán dolgozom. Úgy érzem az emberek megvetnek amiért tolom a taligát! 2013-ban volt egy barátnőm 1 hónapig ez még 2013 májusában volt. Most júliusban munka közbe látott engem és lenéző megvető tekintete volt rám. Biciklivel ment el mellettem és akkor majd elsüllyedtem szégyenemben. Sajnos szorongással és depresszióval is rendelkezem. Sok megaláztatást ért. Elsőnek szakközépiskolába mentem de mivel a suliba szorongtam ezért lejeb kellett adnom. Pincérnek mentem másik suliba de ott se sikerült mert a tanár folyton zaklatott... Szerintetek egy söpredék vagyok?

2014. nov. 24. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem kedvelik sehol egymást , a stílusuk és a módszereik térnek el . Mindenki minden percben retteg valamitől és konkrét eseményektől is ez a közlekedésben is látszik . Vezető beosztásban lennél a hízelgés és az irigység övezne . Nem könnyű helyzet . Külföldön is éltem ez világ jelenség . Tehetséget érdemes keresni magadba , képességet és építő közösséget nem haverkodókat . Nemet mondani is meg kell tanulni a csapdákat így egyszerű kikerülni .
2014. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a közmunka az nem lehet életcél, tovább kell lépned, ha sikerül akkor nem vagy söpredék. Vannak igen jó nyolc osztályra épülő okj-s szakmák is(pl. cnc forgácsoló), meg tudod csinálni, benned van, csak hinned kell magadban. A tanárokkal muszáj jóban lenni, ez ilyen. A stresszedet pedig muszáj leszel legyőzni, ez az emberi élettel jár, nem lehet elkerülni, de ha akarod valamire vinni ezt vállalnod kell, és meg kell tanulnod kezelni, hinni kell magadban. Ha egyszer valami nem sikerült, attól nem kell elkeseredni, a sikerhez való eljutásig sok száz kisebb-nagyobb kudarcon keresztül vezet az út. Szóval fel a fejjel, kezdj magaddal valamit, és ha valamit akarsz akkor tégy azért! :)
2014. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszönöm a válaszokat! Próbálom összeszedni magam. Újból elkezdek itthon tanulni hogy formába legyek! 15 éves korom óta nincs normális életem, olyan szeretnék lenni mint a betegségem előtt. Arra gondoltam megpróbálom az érettségi esti tagozatot. Ezt terveztem a 2015-ös évre! Rengeteg dologra rájöttem idővel. A világ nem igazságos és nekem alkalmazkodnom kell hozzá.

Az egyik kedvenc idézetem ami segít a jövőm felépítésében. " A holnap mindig tiszta nem szennyezi hiba"

2014. nov. 24. 13:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs veled de tényleg az írásodból is látszik, csináld meg az érettségit estin aztán menj egyetemre/fősulira előtte pedig valahogy ki kell ebből a szorongás-depresszió párosból jönni. Nem tudom hogy állsz pénzügyileg de esetleg egy pszichoterápiát bevállalhatnál persze keress olyat,ami már másnak is bevált.
2014. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam így hirtelen!

[link]

Ez depresszió ellen is jó! :)


Az a gond hogy már lassan 22 éves vagyok és rossz itthon a szüleimmel élni! Mindig engem támadnak bármi baj van. Próbálom összeszedni magam. Sajnos a múlton nem birok változtatni de a jövőn még igen! Én érzem magam rosszul. Egy senkinek érzem magam,és így az emberek se ismernek el.

2014. nov. 24. 16:05
 6/13 anonim ***** válasza:

szia szerintem te már irtál ki kérdést és beszéltünk :)


Hasonló cipőben tárggyal :)


Nem változott a helyzet azóta? Estin érettségi esetleg? Én is azt csinálom most. szerintem megérné neked is


üdv

2014. nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Üdv! :)

Most indulok majd munkába,jövőre minden igaz el tudok menni tanulni, igen írtam már ki kérdést ide. Elsőnek formába hozom magam agyilag aztán jöhet majd a tanulás! :)

Kicsit félek a jövőtől de össze kell szednem magam. Anne Shirley se adná fel ilyen könnyen.

2014. nov. 25. 07:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez ne legyen kifogás,hogy a szüleid cseztetnek a legtöbb ennyi időst csesztetik, engem is :DD Kb az orvosira is azt mondták,h ne végezd el lányom mert nincs kedvünk eltartani, bolondok a szülők persze nem akarnak rosszat :)
2014. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ember bármikor tud változtatni, még 40-50 évesen is! Egyedül a felfogás a lényeg. Nem engedheted meg, hogy lenézd Magad, NEM vagy söpredék, és nem vagy a társadalmi szint legalja! Ez egy jelenlegi állapot, amin bármikor változtathatsz, de ez csak egy állomás, emiatt ne szídd magad, mert végképp elveszíted az önbecsülésed! Ettől még sokkal jobb ember lehetsz, mint pl. egy diplomás, rossz ember (akikből elég sok van)...
2014. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat! Jól esik a sok biztatás,valóban nem szabad siránkoznom minden beleadók és van még esélyem változtatni. A múlton nem birok változtatni de a jövőn még igen! Majd én megmutatom mindenkinek és akkor majd máshogy néznek rám! :)
2014. nov. 26. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!