Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha úgy gondolom, hogy jobb...

Ha úgy gondolom, hogy jobb kapni mint adni és nem hazudom az ellentétjét, akkor tényleg kapzsi dög vagyok?

Figyelt kérdés

Ha valakit megkérdezek, mindenki rögtön rávágja: "jobb adni mint kapni". Evvel ellentétben, ha akár egy tollat is KÖLCSÖN akarok kérni az adott személytől, még le is anyáz.

Ha én felvállalom, hogy szerintem "jobb kapni mint adni" mindenki azt mondja, hogy kapzsi vagyok.

Én most tényleg kapzsi vagyok amiatt mert felvállalom a nézeteimet és nem hazudozok önmagamnak illetve a többieknek is?


2014. nov. 30. 02:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb adni mint kapni bizonyos dolgokat, peldaul egy pofont.
2014. nov. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

azért mondják ezt, mert akkor hátha adsz nekik valamit :D


am tudok olyat amikor igaz, pl ha nem szereted a kis porfogó díszeket, de egy személytől folyton azt kapod.

vagy ha valakit csak boldognak akarsz látni.

vagy épp azt akarod fájjon neki és adsz neki egy nagyot :D

2014. nov. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Atomkakas ***** válasza:
100%

Kapni jobb mert többje lesz az "kapzsi" embernek. Ha nem kap az ember lop, csal, hazudik...

Adni azért is jó, mert van miből adni, tehát van fölösleged,(meg szedted magad) gazdagabb vagy a másiknál...

Viszont az ember hogy adjon, szeretetből tesz ilyet, tehát a szeretetet, a jót, táplálja..

Kapni azért rossz, mert nem te adsz, ha nem viszonzod adós maradsz. (szeretetben is)!

De ezt a kapzsi ember magasról, lenézi. Fontos számára hogy neki minél több legyen... (nem így van?) :D

2014. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha valakit megkérdezek, mindenki rögtön rávágja: "jobb adni mint kapni"."


Jobban válogasd meg az ismerőseidet akkor. Én most kapásból nem is nagyon tudok ilyet, aki ilyen álságosan válaszolna.

Nem valami egyházi iskolába jársz?

2014. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb az őszinteség, mint az álszentség. Én úgy gondolom, adni is, meg kapni is egyformán jó. Inkább bevallom, mint hogy megjátsszam magamat.

Van egy rokonom pl, aki egy iszonyatosan öntömjénező és képmutató alak. Folyton azzal jön, hogy ő hogy imád adni, hogy a lelkét is odaadná, milyen önzetlen, stb... Közben pedig csakis azért szeret ajándékozni, hogy lássa a döbbenetet a drága holmik láttán, amiket vesz, meg hogy a többiek ömlengjenek neki a hálájukkal. Mindeközben persze több tíz évre visszamenőleg minden garast meg tudna mondani, amit kölcsönbe/ajándékba adott, és gondolom az ajándékokkal ugyanígy van.

Hát, nem tudom mások hogy vannak vele, de inkább bevallom, hogy adni-kapni egyformán szeretek, mint hogy olyan "önzetlen" legyek, mint az említett rokon.

2014. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Nem vagy kapzsi dög.

Csak nagyon fiatal.

Majd ha idősebb leszel, és lesz mit adni másoknak - meglátod, hogy milyen jó adni.

2014. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!