Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért cserélgeti mindenki...

Miért cserélgeti mindenki folyton az elektronikai cuccait? Amikor mindig lesz jobb/újabb? Nekem is ugyan ezt kellene csinálnom? Hülyén érzem magam!

Figyelt kérdés

Kérlek olvasd el, utána megérted, hogy nem irigységből mondom, hanem elmagyarázom részletesen!


Szóval a saját történetem, hogy kaptam 1 telefont, 2 évvel ez előtt, ez akkor volt a legjobb telefon. Elég húzós ára is volt. De nem ez a lényeg, nem villogni akarok, hanem ez a történet lényege lényegében. :D


Eltelt kb 3 hónap és kijött még jobb telefon. Még gyorsabb, még többet tud, még tutibb.

Akkor sajnálkoztam, hogy "Ha 3 hónapot vártam volna akkor... :("

De ismét pár hónap múlva megint kijött 1 annál is gyorsabb, profibb telefon. Itt gondolkoztam el, hogy végülis bármilyen telefont veszek 1 év múlva az már nem lesz annyira tuti. Vagyis az lesz, de nem lesz a legjobb, leggyorsabb, mert lesz másik jobb.

Fogyasztói társadalom, vásárlás ösztönzés, nem kell magyaráznom ugye?


És itt jönnek képbe a többiek. Osztálytársak. Megveszik a drága telefont, majd 1 év múlva lecserélik a legújabb modellre. Persze szülők pénzén! Ezzel semmi bajom, azt csinálnak amit akarnak, csak itt kezdtem magam hülyén érezni, mikor megkérdezték milyen telefonom van, nem is látták még sehol. És ők képbe vannak nagyjából az ilyen új cuccokkal. Mondtam, hogy ez 2 évvel ez előtti telefon.

Mondták,hogy "olyan régi? Nem cseréled le? Már sokkal jobbak vannak!"


És ezt nem csak telefonban látom. Haveroméknál volt nagy képernyős LCD tv, hónapokig nem jártam náluk, majd utána látom, hogy van egy nagyobb TV és megkérdeztem, hogy "Tönkre ment a régi TV?" -Nem, csak lecseréltük! "Miért?" -Ez jobb, 3D-s okos tv, netezni lehet rajta, van memóriája stb...

Én meg ekkor gondoltam a régi plazma TVmre ami 10 éves.


Jó, ez is egy dolog. De amikor cserélik az ismerősök hűtőt, a mosógépet, mert energia takarékos, kevesebb vizet fogyaszt, stb. De mindig lesz egy még jobb, még újabb, még tutibb telefon, TV, hűtú, mosógép, autó. Akkor életük végéig cserélgetik ezeket a dolgaikat?


Hülyén érzem magam, mert nekem jó a 3-4 éves telefon, a 10 éves Tv meg s többi. Mindenki más meg cserélgeti a dolgait.

Nekem is ezt kellene? Mert úgy érzem, mintha régimódi lennék!

Vagy Ők nem gondolnak bele, hogy nem kell a TVt feltétlenül cserélni, meg az újabb telefon?


De nagyon úgy érzem, én vagyok az, aki nem tart lépést a fejlődéssel!


Te mit gondolsz arról, hogy kijön a legújabb telefon, és cserélned kell? Meg a TVt, monitort, házimozit, megvenni, mert az jobb? Birkaság ezek után menni?



2014. máj. 21. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is cserélgettem őket, de nem a legújabbra, legjobbra, hanem a legpraktikusabbra, olcsóbbra, megbízhatóbbra.

Ezért cserélgettem őket, mert keresem, melyik a legmegbízhatóbb, legjobb ár/érték arányú kacat.

Unaloműzésnek jó volt, de azóta rájöttem, vannak szebb dolgok az életben.

2014. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Te valami politikus poronty vagy politikus gyerek ismerősökkel vagy mi? A közeledben mindenkinek ennyi felesleges pénze van? Én akárhol jártam megbecsülték ami van és nem azt nézte mindenki, hogy vajon kinek van a legújabb telefonja meg bigyója én azt se tudom az én telóm hány éves, és milyen újabb telók jöttek ki, az appleról is annyit tudok, hogy a kütyük hátán van egy megharapott alma logó... az se érdekel mit tud, egy csomó felesleges sz@r van benne. Én semmit se cserélnék le csak azért mert kijött egy újabb csak ha már a régi nem használható
2014. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben nem ezt veszem észre, bár a fiúknak a telefonja általában tényleg a legújabb modell... De ők megőrülnek ezekért a dolgokért.

Nekünk a tv-nk olyan régi, hogy a márka már nem is gyárt többé, a telefonjaimat idáig mindig csak akkor cseréltem le, amikor már be sem tudtam kapcsolni őket. A mostanit is a zsebpénzemből vettem egy huszasért. Laptopot is akkor vettünk, amikor már a 10 éves asztali gépet ötször kellett újraindítani bekapcsoláskor... Tehát mi addig használjuk a dolgokat, amíg van bennük szusz, de nincs is igényünk a leghiperszuperebb kütyükre.

2014. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne érezd magad elmaradottnak, szerintem a te hozzáállásod a normális. Ez a "mindenből a legújabbat, de azonnal" nagyon szomorú jelenség, mostanában attól hiszik valakinek magukat az emberek, hogy mindig a legújabb modellekkel villognak, holott ez semmit tesz hozzá az ember értékéhez, de fogalmazhatunk úgy is, hogy ettől még ugyanakkora senkik maradnak. Valahol elvesztek a valódi értékek, és ilyen pótszerek jelentek meg helyettük. Tényleg nem tudok jobb szót rá, szomorú és kétségbeejtő. Talán az ipar gerjeszti, minden héten előrukkolnak valami újjal, hogy vedd meg, nem számít, hogy semmi szükséged rá, majd a nyáj elhiteti veled, hogy dehogynincs. Lassan tizenkét és fél lesz éves a telefonom, ma is zuhant egyet, köszöni, jól van :)
2014. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor belegondolok, hogy sok helyen, ha van kaja meg net akkor már jó az élet. Környezetemben is van 1-2 akinek van annyi felesleges pénze, hogy 1-2 évente cserélgeti a cuccait, de minek? De nálad látom elég durva a helyzet... Amúgy az gáz, ha hülyén érzed magad emiatt. Inkább örülj, hogy te nem csinálod ezt, majd később rájössz, hogy milyen jól is tetted. Ezek a barom is addig csinálják meg örülnek amíg van pénz szarásig, de aztán...
2014. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Birkaság másokat lesni, aztán meg kirohanni ellenük, amiért másként csinálják a dolgaikat. Ezt nem csak rád értem, hanem az osztálytársaidra ugyanúgy. Neked az tetszik, nekik más, amíg nem a te pénzedet költik, addig mit kell sopánkodni a szokásaikon? Ugyanúgy nekik is, ha neked úgy tartja kedved, hogy ragaszkodsz a tárgyaidhoz, az a te dolgod, felejtsük már el ezt a csúnya szokást, hogy minősítgetünk és kategorizálunk másokat, egyetlen szokásuk alapján!
2014. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 monster goo válasza:

tudod nem kimondottan értelmes a jól megszokott és müködö dolgokat cserélni. mondjuk ennek vannak előnyei és hátrányai

[nézőpont kérdése]pl nekem egy igen régi telefonom van de nagyon szép állapotban osztálytársaim meg körülbelül egy honap alatt lezuzzák a telójukat és negyed évente cserélik azt ennek csak annyi az értelme hogy kihuzzák a pénzt apuka zsebéböl. az én telefonom igaz öreg de vannak funkciói amelyek lepipálják az ujabb telókat pl hangszórója sokkal kellemesebb hangu és akkumlátorilag is sokkal többet bir mint az övék [az övék mindig töltön van] az enyémet meg elég heti egyszer tölteni hátrányok [nekem annyira nem érdekesek]nincs wifi vevö rajta nincs facebook alkalmazás nem 600 colos kijelzöje van és nem egy számítogépes okostelefon [én még mindig azt tartom hogy telefonnal telefonálni vagy zenét hallgatni esetleg ha szükség tartja fotozni ]

2014. máj. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mert ha van egy kis pénzük az embereknek rögtön vesznek valamit aztán meg csak sírnak, hogy elfogyott most mi lesz.
2014. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ezzel nincs semmi baj!Attól mert még egyes embereknek nagyon jól meg és 1 hónaponta cserélgetik a cuccaikat a legújabbra neked nem kell!Én se csinálom ezt és a barátaim osztálytársaim elfogadták pedig nem vagyunk szegények se gazdagok hanem normális modorban élünk.
2014. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!