Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » SOS, holnap megyek a sulival...

SOS, holnap megyek a sulival kirándulni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

19/L vagyok. Idén végeztem a sulimban.

A Húgom megy egy iskolai kirándulásra, adventezni, ahova engem is meghívott, hogy menjek vele.

Egy csomó 15-16 éves lesz ott, pár mostani végzős, és egypár külsős, köztük én.

Nos, én NAGYON félek. Idegenek között szorongok, és nevetséges, vagy sem, de félek a 15-6 éves fiúktól, de még a lányoktól is.

Múltkor jöttem egy volánbuszon, és a közelemben ült egy nálam egy évvel fiatalabb csaj, és alig mertem mozogni előtte.

Tudom, hogy szonrogás, stb,. de holnapra muszáj valamit kitalálnom, hogy ne féljek...

Van valakinek valami ötlete?:(


2014. dec. 5. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ne menj. Egy meghívást nem kötelező elfogadni, udvariasan utasítsd vissza.
2014. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos be van fizetve, mindkettőnknek, és nem kis összeg.

A Húgom meghívott, és kifizettük a pénzt, így nem mondhatom le.:(

2014. dec. 5. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, szerintem se menj :) Ha mész, akkor zene a fülbe, totálisan azt a látszatot kelti hogy mással vagy elfoglalva. A kedved is jobb lesz.+Legyél extra csinos, akkor nem fogsz félni a fiúktol, hanem élvezed hogy meghülyülnek a kis 16 évesek :D
2014. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van valami okod, hogy félsz tőlük? Mármint, pontosan mit érzel, attól félsz, hogy nevetségessé tesznek, vagy kicikiznek, vagy ilyesmi? Vagy, hogy mit gondolnak rólad?

Mert gondolom nem attól tartasz, hogy megvernek... :)

2014. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló köszönöm az ötleted, ezt a zenéset és a csinosan öltözést kipróbálom!

3. válaszoló, igen, attól is.

Meg attól, hogy 19 éves vagyok, mégis úgy nézek ki, mint egy 15 éves, ráadásul semmi nőies kisugárzásom, olyan gyámoltalan, esetlen vagyok, ez már lejön a mozdulataimból. Az ilyen emberről ránézésből lejön, hogy mit gondolnak az emberek...

és én félek, hogy beszólnak rám.

2014. dec. 5. 20:14
 6/10 piriiiiii ***** válasza:

Figyelj, szerintem hülyeség, hogy ne menj. Ha nem mész, mitől lesz jobb? Sosem küzdöd le a félelmeidet, ami örökké megkeserítené az életedet.

Menj el, ne akarj előkészülni rá, ne gondolj erre, ne parázd túl, ne akarj semmi kitalálni, hogy ne félj, egyszerűen menj el, akár félelemmel, akár nem.

Az ilysmit többnyire csak úgy lehet leküzdeni, ha egyszerűen belemész az embertömegbe, és megszokod.

Gondolj arra, hogy ők is csak emberek, és ők is ugyanúgy szoronghatnak. De komolyan. Csak emberek, ugyanolyanok (persze nem teljesen..), mint Te, vagy én, vagy a szomszéd.

Aztán gondolj bele, hogy egy ilyen dolog tart Téged sakkban? Ugyan már, kik ők, hogy megfélemlítsenek?

Minden gondolatod és érzésed (és félelmed) belőled ered, nem a külvilágból. Ők nem bántanak Téged (legalábbis ebben az esetben nem ezen van a hangsúly, mert egyébként de, bánthatnak lelkileg, fizikailag, akárhogyan...), ezek csak a Te gondolataid.

Ott lesz a húgod is. : ) Jó a kapcsolatod vele?

2014. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Velem ugyan ez a helyzet, szintén félek a nyilvános szituációkban a megaláztatástól, és ez kortól független és még a kisgyerekekkel sem tudok igazán bánni. Szerintem maradj a tesóddal, legyetek együtt az ő baráti körével, gondolom ők nem fognak kigúnyolni semmiségek miatt, de miért is gúnyolnának ki?

Ilyen ez a szorongás, tudom jól, de ne higgy ebben, ez csak egy torz tükör.

2014. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ups, bocsi utolsó vagyok... most látom tegnapi a kérdés, remélem minden jól alakult.
2014. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy ment ?
2014. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így utólag, ugye hogy kár volt féélni :)
2015. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!