Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy a 25 év...

Miért van az, hogy a 25 év felettiek egyre ritkábban mennek ki bulizni vagy kirándulni, még a legolcsóbb vagy ingyenes helyekre-alkalmakra is? Ha komolyabb párjuk van vagy házasok akkor egyre többen nyugdíjas életmódot élnek a fiatalok közül. Miért?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem, hogy szüleim 30 fölött nem voltak ennyire elszigetelve, mindig mentek valahova és vittek minket is persze, akár biciklivel is kirándulni, mozogni, strandolni és az ő barátaik is jöttek.

2013. aug. 17. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt mire alapozod, hogy így van? Én 22 éves vagyok, de a párom 27, és rendszeresen járunk kirándulni meg különböző helyekre a volt osztálytársaival. Persze mindig van egy-két ember, aki nem tud jönni, mert pl. épp dolgoznia kell vagy más indok miatt, pl. az egyik lány most épp kisbabát vár. Az valószínűleg igaz, hogy mivel most nagy a munkanélküliség veszélye, sokan kevésbé mernek szabadságot kivenni vagy ilyesmi, de nem érzem úgy, hogy az én ismerőseim körében ez nagyon nagy hatást gyakorolna.
2013. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok, a párom most lesz 35. két gyerekünk van, 5 és 1 évesek.

Bulizni egyértelműen a gyerekek miatt nem tudunk menni.

A kirándulást és egyéb programokat is úgy kell átgondolni, hogy a kisebb miatt azért nem minden vállalható.

Nyaralni eddig el tudtunk menni, igaz nem luxus körülmények közé és inkább kétszer egy hosszú hétvégére. Idén még sehol sem voltunk. Az indok egyszerű. A páromat eddig nem engedték el szabira. Jövő héten itthon lesz. Első két nap rokonlátogatás, másik nap ügyintézés,ezeket máskor is meglehetett volna ejteni, de ugye mostanara kellett, és már el is ment a fél hét.

2013. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert már benőtt a fejük lágya! Nem a bulizás nekik a legfontosabb.
2013. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Általában az ingyenes is pénzbe kerül, főleg, ha gyerekkel vagy, mert akkor igyunk meg egy kólát meg a gyerek ezért meg azért nyíg.

Nem mindenki teheti meg.

2013. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sem voltak soha otthonülősek, még akkor sem változott ez, amikor én megszülettem. Emlékszem, mindig fullon voltak a hétvégéink, állandóan mentünk valahova, pedig nem vetett fel minket soha különösebben a pénz: apukám sokszor ment a haverjaival nagy horgászós túrákra, sokszor anyukám is vele tartott. Aztán elmentünk nyáron kempingezni ide-oda, a szüleim barátaival és ők is hozták a gyerekeiket. Év közben sokszor jártunk városlátogatásokra, kiállításra, mozi..stb. Úgyhogy van ebben valami, amit mondasz.
2013. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is pontosan ilyenek voltak a szüleim, s több családi barát, vagy baráti család volt, akikkel tartottuk a kapcsolatuk, s mi gyerekek teljesen fel voltunk pörögve, hogy találkozhattunk ezzel meg azzal a gyerektársunkkal, megmutathattuk a legújabb játékunkat, mit tanultunk a suliban, stb., nem voltak nagy igények. Pedig sem mi, sem a többi család vagy családi barát nem volt full gazdag, hanem polgári dolgozó emberek hagyományos gyerekekkel, s az uzsonnákat is otthonról vittük, anyukák fasírtokat és egyéb finomságokat sütöttek le, szalonnát készítettek oda sütni. Persze minket gyerekeket a rohangálás kötött le leginkább, nem a kaja :).

Nagyon kevés ilyen családi bringázást látok az utóbbi jó pár időben ugyanúgy, mint iskolások-óvodások szervezett menetelését múzeumokba-színházakba-gyerek koncertekre-táborokba, ahol nagy valószínűséggel sokkal nagyobb biztonságban lennének, mint kinn az utcán és/vagy okos telefonnal vagy internet előtt. Milyen emberek lesznek ezekből az üres gyerekekből felnőtt fiatalok.

2013. aug. 19. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi 40 felett vagyunk, és hetente többször is megyünk valahova. Koncert, kirándulás, buli, akármi.

Itt most ne piálásra gondolj, mert az nem a műfajunk :)

2013. szept. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
48%

A kérdezőnek:


Az a világ amikor te kicsi voltál és a szüleiddel mentetek ide-oda (10-20 netán 25-30 évvel ezelőtti világ) MÁR ELMÚLT. (az a relatíve kiszámíthatóbb világ már a múlté)


Megváltozott a világ: Exponenciálisan felgyorsult a kommunikáció, digitális forradalom, pénzügyi válság, nyitott határok, EU pénzek, mutyik sikkasztások, stb. stb.


A mai huszonévesek nem a családalapításon gondolkoznak, hanem a túlélésen, ill. azon h hogyan lehetnének anyagilag önfenntartók, függetlenek. A hazai környezet elég nehéz terep, külföldön meg emocionálisan mennek rá lelkileg (iszonyú áldozat távol a családtól, barátoktól...)


Tehát a fiatalok törekszenek hogy anyagilag előrébb jussanak -> szabadidejük felértékelődik -> nagyon meggondolják kivel és mire (buli/koncert/túrázni stb) menjenek el, mivel töltsék el az idejüket, mert a túlélés érdekében ink tanulnak vagy dolgoznak, mert nagyon kell a pénz. (nyugati színvonalat szeretnének amit nehéz elérni)


Szóval összegezve:

A mai hazai társadalmi gazdasági környezetben sokkal nehezebb nyugodtan ide-oda elmenni, kirándulgatni (mint 10-20 évvel ezelőtt volt) mert állandóan kiszámíthatatlan MINDEN, h lesz-e majd köv. hónapban pénzed erre-arra, és ezért az IDŐD 25 után nagyon felértékelődik!!!

2014. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert két munkahelyen dolgozom. Az egyikben 5:00-10:00ig a másikban 11:00-11:00ig. Aludni nincs időm nem hogy kirándulni. Van 3gyerekem de még nem láttam milyen az amikor reggel felébrednek...
2014. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 30 éves vagyok. És bevallom őszintén ingyenes helyekre azért nem szeretek menni, mert olyan emberi összetevőkből áll össze a népesség ami az én igényeimnek nem felel meg. Az olcsó és ingyenes helyekkel a minőség kifogásolható nálam. Akkor már olyan alkalmakat keresek, kiállítás, irodalmi est, opera ami sokkal inkább kielégíti az igényeimet mint egy ingyenes össznépi program. :)

18 évesen persze jó volt mert új volt, de 30 évesen hidd el ez már nem újdonság. Ha buliba megyek azt is tudom kb. pontosan hogy fogom ott érezni magam és milyen lesz. Az emberek többsége meg lustává válik emmiatt ahelyett hogy felfedezné a korosztályához illő programokat, amúgy azokra is sokan járnak csak nem látják a 10-en 20-on évesek, mivel oda meg ők nem járnak. A többiek meg fáradtak és otthon elvannak. Ez csak akkor baj, ha valaki elégedetlen az életével. De annyira "el lustult" hogy nem tud tenni ellene. Persze tudna de a motiváció nincs meg. Motiváció nélkül az emberek semmit nem csinálnak.

2015. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!