Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? (tanulás kérés)

Figyelt kérdés

Tavaly anyuval tanultam, és mindig 8-9-10-eseket hoztam haza (néha 7-est). Viszont ha belegondolok most egy szóra se emlékszem pl. románból amiket tanulunk anyuval. Idén apuval tanulok. Igaz, 5-6-7 -eseket hozok (persze 8-9-10 is van a reál tantárgyakból), de mégis emlékezek rá - mindenre amit tanultunk.

A kérdésem az lenne, hogy melyik jobb:

a.) Bemagolni mindent jó jegyre, és ne emlékezni más héten semmire

b.) Keveset, de megtanulni egy életre?


2014. dec. 15. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nyilván az a jobb, ha megjegyzed hosszabb távon. Bár valamit muszáj magolni, ez az anyagtól is függ.
2014. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arany középút :)

Nem kell ész nélkül magolni csak arra az egy órára, de azért tanulj. Tapasztald ki hogy mennyit bír az agyad befogni egyszerre, és annyit tanulj meg. Lényegeld ki a dolgokat, és először csak a fontos gondolatokat jegyezd meg, de azt nagyon jól. Utána ha úgy érzed hogy még fér be valami, akkor térj ki a kevésbé fontos dolgokra.Ha nem akkor pihenj egy kicsit.

Ha a halandzsaszöveget nem jegyzed meg, csak a lényeget, már arra is kaphatsz egy 3-ast(nemtudom hogy megy nálatok az osztályzás..Értsd úgy hogy közepes osztályzat).Ha meg egy kicsit még ráolvasol, akkor ilyen kósza gondolatok megragadnak, amik majd hirtelen törnek elő amikor szükség van rájuk.(Tapasztalat. Én is csak a fő gondolatokat tanultam meg, a többit csak átolvastam, de mégis megragadtak olyan részletek, amiket beleépítettem a feleletbe/írásba) Akkor akár csak a fő gondolatok köré is feltudod építeni az anyagot. :)


Én ezt a módszert használom és 4-esnél rosszabb jegyem csak nagyon ritkán van :).

2014. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Illetve szopogass tanulás közben 1-2 kocka étcsokit. Nem vicc, tényleg serkenti az agyműködést :D
2014. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!